Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Búšenie srdca

Príspevok v téme: Búšenie srdca
Billi001122

Dobrý deň,

Môj problém spočíva v tom, že už pár dní pociťujem búšenie srdca. Beriem pritom liek Concor keďže dávnejšie mi zistili tachykardiu, u doktorky som lámal rýchlostné rekordy :D.

Po tom ako som začal brať tento liek, tak problémy s rýchlim tepom sa viac menej vytratili. A tak isto som mal 24hod holter pri ktorom mi bolo povedané že tlak aj tepová frekvencia sú v norme (6 mesiacov dozadu).
No pred pár dňami som začal pociťovať búšenie srdca, s tým, že tep bol/je v norme a mám pocit akoby to neustále pretrvávalo. Neberiem žiadne iné lieky okrem vyššie spomenutého a som 18 ročný študent.
Tlak som si nemeral, pri pohľade na tlakomer mi totiž tlak aj tep vystrelia do nebies :D.

Búšenie (alebo pocit, sám neviem) som mával už aj predtým, ale vždy iba na pár hodín a večer to bolo ok. Ale tento krát sa toho neviem zbaviť :/. Je to len psychika alebo niečo iné?
Má niekto podobný problém alebo vedeli by ste mi nejako poradiť? :) Ďakujem za odpovede.

Mixáč

Ja som mával tep bez zjavnej námahy (aj pri ľahkom strese napr. čakaní v rade) cez 100 - 120 min-1. Vtedy ani syst. tlak nebol v norme - cca 130 - 140 mmHg. Pod pojmom "búšenie" si predstavujem palpitácie = intenzívne vnímané kontrakcie, napr. na hrudi, na krku a pod. Beriem úč. látky inhibítor If prúdu Ivabradín a BB Metoprolol. Pulz sa stabilizoval, tlak ešte nie tak celkom. Palpitácie občas pociťujem aj pri pulze 53 min-1, tie nezávisia od srdcovej frekvencie. Dá sa s tým žiť.

Billi001122

No keď si to takto povieš tak určite nepomôže...mne napríklad veľmi pomáha (keď mi srdce búši) ak sa o tom porozprávam s priateľkou, dokáže ma to ukľudniť a búšenie prestane. No momentálne som chcel počuť rady od iných a nie to že s tým nič neurobím...

Billi001122

A k tej hodnote: 70 - 90 tepov.
A napríklad keď zaspávam tak mám s tým búšením problém, ale nakoniec si to prestanem nejako uvedomovať a zistím že je už ráno :D.

Billi001122

Je pravda že niekedy som športoval dosť, ale nedobrovoľne som musel prestať a odvtedy som sa k žiadnemu šprotu nevrátil, a liek som začal užívať práve potom ako som prestal športovať (mesiac na to som musel ísť na pohotovosť pre tachykardiu) takže aj to s tým môže súvisieť keď si dávam veci dokopy.
Ale prečo by sa to takto objavilo až po pol roku? A je pravda že reagujem na veci emotívne a veci ma dokážu dosť rozhodiť, vo vnútri, navonok to nedávam najavo..
No keď tak premýšľam, tak aj v detstve mi povedala jedna kardiologička že som veľmi emotívny.

Takže myslíš že ten šport a relaxačné cvičenia pomôžu? Idem si o tom niečo zistiť. :)

kablica

kedze si po cas toho "busenia" srdca mal tep v norme (nepises konkretnu hodnotu), potom bude tvoj problem pravdepodobne sposobeny psychicky. Si prilis "nastartovany", vsetko ta vyvedie z pokoja hned do premrstenej reakcie, comu nasvedcuje aj tvoja reakcia na tlakomer. Skus sa naucit nejake relaxacne cvicenia (jackobsonova relaxacia a pod) a treba sa poriadne vyblaznit pri sporte.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.