kde robím chybu, alebo čo mám spraviť

Príspevok v téme: kde robím chybu, alebo čo mám spraviť
zuzka.m

všimla som si, že v poslednej dobe veľa ľudí sem píše ohľadom toho, že si nevie nájsť prácu. Ja som na tom podobne, akurát s tým rozdielom, že ja som fakt celý život robila všetko preto, aby to tak nebolo. Skončila som vysokú školu - odbor kulturologia, viem nie je to nejaký perspektívny odbor, ale predsa, išla som dalej študovať. Od základnej školy som navštevovala + súkromné hodiny nemeckého jazyka, hľadám si prácu, kde môžem využiť nemčinu. Po ukončení výšky som odišla na rok do Svajčiarska, aby som sa v jazyku zdokonalila. Vo Svajčiarsku mi každý nemčinu priam ospevoval, že hovorím naozaj veľmi dobre, aj na úradoch sama som si všetko vybavovala, taktiež som tam chodila na súkromné hodiny. Pred mesiacom som prišla domov, lebo konečne by som si chcela nájsť normálnu prácu, každý hovorí niekde treba začať, ja som už robila podradné roboty - plavčíčku, au-pairku, absolventskú prax.... teraz ked mám ukončenú výšku, nemčinu ovládam nehovorím perfektne bezchybne ale ovládam - viem plynulo odpovedať, vybaviť, rozumiem všetkému. Idem na pohovory a nič z toho. Mám 28 rokov a poriadnu robotu som nerobila. Na pohovor idem upravená - čierna sukna, blúzka, decentný makeup, preštudujem si veci o firme. Pravdepodobne je chyba tam, že som nervozna, ale to sa nedá ovplyvniť, ked už človeku nič nevychádza. A ja teraz stojím pred otázkou? Co robiť? Odísť znovu do zahraničia, iná práca ako au-pair ma nenapadá, pretože čašníčku som nerobila ani den , a všade chcú prax, ako au-pair zarobím tak malú sumu, že to je len ako vreckové, a znovu sa prispôsobovať rodine, predsa ja mám už 28 rokov, chcela by som sa usadiť, organizovať si život podľa svojho, a ked človek žije u cudzej rodiny musí rešpektovať ich pravidlá. A pri práci upratovačky alebo v nejakom závode sa veľa toho nenaučím. Ja proste neviem čo robiť, pretože ako taký základ na slušnú robotu mám, som vyštudovaná jazyk ovládam, skúsenosti zo zahraničia mám.