Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nebaví ma život

Príspevok v téme: Nebaví ma život
holoturia

Mám 17 a nebaví ma žiť. Nemám skoro žiadnych kamarátov, cítim sa sama a nič ma nebaví. Pred ľuďmi sa usmievam a tvárim sa milo, tvárim sa, že som v pohode, aj keď som nekomunikatívna, nebaví ma rozprávať sa s ľuďmi, nemám o čom, cítim sa od nich izolovaná. Všetci majú už svoje životy a ja do nich nepatrím. Nechodím piatky von-nemám s kým, mám iba pár kamošiek, s ktorými sa už tiež nemám pomaly o čom rozprávať. Nikto sa o mňa nezaujíma, cítim sa ako vývrheľ, aj keď viem, že si zato môžem sama, lebo sa sama izolujem od ľudí a nekomunikujem s nimi, ale neviem si pomôcť. Voľný čas trávim doma, na nete, niekedy som si písavala aj s ľuďmi z internetu, ale už aj tí na mňa kašlú- majú svoje životy, a mne sa o sebe nechce nikdy rozprávať, ľuďom nemám čo povedať, nemám žiaden život, žiadne ambície. Hanbím sa ľudí, možno mám aj sociofóbiu, hanbím sa aj chlapcov, ešte som nemala chalana, bojím sa, že si nikdy nikoho nenájdem. V škole mi je celý deň zle, strašne sa tam nudím, nemám sa s kým porozprávať, nemám sa s ľuďmi o čom rozprávať. Celý môj život je nuda. Mám sklony k sebaľútosti, ale neviem si pomôcť. Skúšala som športovať, kresliť, rôzne koníčky, ale v poslednej dobe som úplne apatická, nič ma nebaví, cítim sa, akoby som pri každej činnosti umierala. Nemám už ani prečo žiť. Najradšej spím, lebo vtedy nemusím prežívať túto hnusnú realitu. Občas mám chvíľky, kedy si poviem, že to bude dobré, a predstavujem si, čo všetko v živote dosiahnem, ale nič preto nerobím. Nemám nato energiu, potrebujem nejakú vzpruhu, potrebujem vo svojom živote ľudí a chcem niekam patriť. Ale sama sa začleniť neviem. Nič sa mi nechce, cítim strašnú nechuť a celý deň nemám nič/nikoho, na čo by som sa tešila. Celý tento "život" je len utrpenie. Nevládzem.

Kontrol0r

Zažívam niečo podobné ako ty.Ja mám plno priateľov, stále ma niekto niekam volá, pozná ma veľa ľudí. Ale je to na nič všetko, taktiež som nikdy nemal priateľku. Aj keď ma pozná veľa ľudí, dievčatá sa o mňa nezaujímajú. Práca ma taktiež prestala baviť, stratil som motiváciu. Všetko ma začína znervózňovať, nebaví ma už počúvať ostatných, nemám sa už o čom s ľuďmi baviť. Neviem čo mám robiť, začínam zanevierať na svet, nič ma nezaujíma, všetko mi vadí.

Jana44

Myslim, ze by si mala navstivit psychoploga. Stav, ktory si popisala nieje v poriadku. Nemam lekarske vzdelanie, ale z toho, co popisujes si myslim, ze moze ist o stav depresie a preto je vyhladanie pomoci velmi dolezite. Neodporucam ti psychiatra, pretoze zacat uzivat lieky ti vobec nemusi pomoc a moze ti uskodit (netvrdim, ze uskodi a nepomoze). Psycholog by ti mohol pomoc. Kazdy clovek ma mmotivaciu v zivote aj ty, len ju mozno teraz neviedis, lebo si privelmi zaujata sebalutostou a je to pochopitelne. Poznam pocity, ktore si opisala a jedina rada je najst motivaciu - mozno prostrednictvom psychologa na to prides, ak to nezvladas sama. MOtivaciu mozes hladat aj v umeni - viem, ze si pisala, ze si skusala rozne konicky, ale skusaj dalej, skus aj mozno niektore duchovne cesty - joga, viera - akejkolvek, cestovanie - skus vycestovat do zahranicia. Nevzdavaj to a hladaj svoju zivotnu motivaciu.

Katy_225

Mám podobný problém..nie je to kvoli žiadnemu chalanovi ale kvoli kamoškám..všetky som zrazu stratila,odkopli ma a už nemám nikoho. Celé dni som iba smutná neviem čo dalej..

phoe

Kittiediamond, ako sa ti to mohlo stať? Cítim z teba úplné zúfalstvo. Prosím chod za niekým a nechaj si pomôcť...

kittiediamond

zažívam niečo podobné, no horšie je to,že mám 12....a nemám sklony k sebaľútosti, ale k sebevražde. som decko so zlomeným srdcom. viem, znie to smiešne, ale je to tak. mám zlomené srdce a po rukách jazvy. potrebujem psychiatra, ale neviem ako to mám povedať našim. som introvert a stratila som primnoho ľudí na to, aby som ďalej žila.bola som normálna. BOLA....

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nebaví ma život - Fórum - ZDRAVIE.sk