Ako riešit tažku zivotnú situaciu? Muž-alkoholik

Príspevok v téme: Ako riešit tažku zivotnú situaciu? Muž-alkoholik
Maryyyx

Dobrý den, mám muža strašného alkoholika,ktorý nikde nepracuje, z domu všetko predáva,strašne nadáva,rozbíja dvere,háda sa....Tak velmi by som chcela odíst niekam preč , do bytu,ale bojim sa velmi , či to finančne zvládnem. Dom , v ktorom spoločne byvame, je zatazený hypotekou.Mám ešte sedemnástrocnú dceru,ktora velmi trpi toutu situaciou. Ona ma stále nabáda , aby sme išli do bytu, vraj moje príjmy prepočítala a finančne by to malo stačiť, avšak ja sa veľmi bojím a pre tento môj strach z budúcnosti , som zastala na jednom bode a neviem sa pohnút. Dcéra zhána byt , no ja sa o to moc nestarám, i ked veľmi chcem odíst, no môj strach je priveľký. Ako by ste riešili takúto situaciu? Keby sme aj odišli do bytu, musela by som splácať polovicu z dlhu na dom, a veľmi sa bojím, že muž to splácať nebude. Toho domu je veľká škoda. Rozvod manžel odmieta, ja s ním však uz nemôžem byť. Tak čo robiť?

mnamka257

a preco sa bojis noveho zivota? zjavne si nestatstna, tak co mozes stratit? sprav to, po com tuzis! spolu s dcerou!

mnamka257

ja viem, ze sa mi to lahko hovori, ale co najskor odidite z toho - uz len kvoli dcere. coho sa bojite? ze nevyzijete? a teraz, ked vam manzel tie peniaze prepije? o to by ste mali viac a nech si hypoteku splaca on, skuste to riesit cez urady, podajte ziadost o rozvod - treba len zacat! a myslite na svoju dceru, ved uz len jej snaha dokazuje, ze to nemoze vydrzat, nechcem vas strasit, ale aby to neprislo do situacie, ked sa rozhodne podniknut nieco sama

wowo1

Nespalcaj polku na dom.Kasli na to s pravnickej strnaky si kryta manzelstvom. podla zakona dlhy co vzniknu v manzelstve sa delia na polku pri vysporiadavani po rozvode. bsm .Nerozvadzaj sa!ZATIAL,,len sa PROSIM TA ODSTAHUJ.Ako to ze dcera ti to prepocita ty ani nevies kolko mas prachov prijem?Dom sa nemusi predavat predsa. po rozvode ,ak vobec bude rozvod, mozes sa do neho nastahovat. To je este predsa daleko.Zi minimalne rok od manzela, daj mu podmienku aby nechlastal. Nedaj ziadost o rozvod pockaj ci ju da on.uplne teoreticky mozete v dome zit aj rozvedeny a on na teba nebude moc siahnut rukou a ty tam mozes mat milenca...ale to je daleko. Proste odid na privat, kludne si zober hypoteku ,manzel bude podielovy na tej hypoteke,Treba aby si sa poradila s pravnikom vyuzi institut manzelstva bsm.prachy na hypoteku kupu bytu ti da par bank ale daju...porad sa s pravnikm ,ale teraz odid

fially

necitala som vsetko,
ak nebudes konat, znicis si totalne svoj zivot a dcere tiez. Ta ma asi viac odvaHY AKo TY, TAK TO ROBTE SPOLU.
V niektorych mestach su zadarmo pravne poradne - urcite v krajskych.( sama som taktko zacala),
PorADIA TI CO DALEJ ,poraDIA ti s pravnikom. Inac pravnicke sluzby na rozvody su pods. lacnejsie. Su na to nejake tabulky. Pravnik ti pomoze napisat navrh, tak aby to preslo rychlo. Dopredu nic tomu svojmu nehovor, zbytocne by sa to skomplikovalo. Pravnik ti zaroven poradi, ako je dobre zacat s delenim majetku.
Vykasli sa na dom..tym tvojim myslenim o dome mi vlasy idu dupkom. Dom nezachranis, to je uz jasne.
Ide o to , zachran sa kto mozes.
Dcera ti bude povdacna, budete sice byvat niekde v byte aj ked malom, ale v klude sa vyspis, dcera sa potrebuje predsa ucit a nie mat nervy z otca. Tymto zivotom co mas doteraz sa dostanes pomaly na psychiatriu.

Maryyyx

Prečítala som to tu všetko , niekto tu poznamenal , že ma pri nom drzí ľútosť alebo túžba po tom aby sa zmenil, ale tak to nie je. Drží ma pri nom alebo teda v našom dome len strach zo zmeny, z noveho života , ktory môže byt dalším sklamaním pre moju dceru, co sa týka financií. I ked by sa stál zázrak ( čo sa v jeho stave nestane) , žeby prestal piť, medzi nami už nie je absolútne nič. Nemám rada ani jeho umelú snahu niečo napraviť, ked hned zas odíde do krčmy, nemám rada ked ma náhodou chce opitý objať alebo podobne, vždy ho odsuniem, miestami som na neho až alergická , medzi nami žiaden cit nie je.

hanka9

Ovecka
z dovodov taktnosti to tu nejdem pridavat ( iba ak by si si zelal, alebo ma donutis)
a preto
klikni na vyhladavanie, zadaj do okna“ hladaneho vyrazu“ Ovecka, zadaj do okna „ kde hladat“ prispevky od pouzivatela
no a tam v prispevkoch najdes nespochybnitelne dokazy, aky maju na teba nazor prispievatelia, co si za ovecka a ako ta slovne castuju.

no a ten nazor od drvivej väcsiny prispievatelov nie je na tvoju osobu bohuzial nijako lichotivy

no ved ani sa ti necudujem, ked tvoje prispevky maju pre citatela podla mnohých nulovu informacnu hodnotu
ale zlomyselnosti a konspiracie ti idu ako tak dobre, to musim u teba pochvalit :-o))

P.s- takze sa polepsi, aby si nerobil tejto dobrej stranke, ale najma sam sebe este vacsiu hanbu, aku robis.

0vecka

2 phoenix winky ouii, uzivytel hanka ma znacne problemy co i len s existenciou ineho nazoru. Prosim vas nereagujte na nu/nho. V niektorych diskusiach je chlap v inych zase zena raz ma deti raz nema atd. Proste uz podla tohto co vystraja v tejto teme vam musi byt jasne o akeho diskutujuceho sa jedna a myslim ze naj bude ked ju alebo jeho budeme ignorovat a nechat ho nech sa vyzury. Mna zase napadne v akjekolvek teme :-D ked uz za nic ine aspon za gramaticke chyby.

ouii..

hanka, ospravedlnujem sa za "silny vyraz", sledujem ta uz druhy den a teda podla vsetkeho ta to dost vzalo.

"ale tvoj muz bol predsa aj velmi sikovny, ked postavil dom a predsa si s nim musela zazit aj mnoho dobreho, ci nie ?

preco mu teda nepodas pomocnu ruku,ak ju potrebuje ?

alebo ti na nom ani trochu nezalezi ?"

k tomuto som sa vyjadrila, pretoze ma to dost podrazdilo. mam totiz pred ocami vlastnu skusenost so zenami, ktore az prilis chcu pomahat chlapovi, ktory uz za pomoc nestoji. sama som taka, viem velmi vela veci odpustit, pozerat sa na situaciu aj ocami druhej strany a dlho sa viem trapit koli tomu, co som mohla robit inak ja, aj ked druha strana sa nesprava prave vhodne. a vies co, niekedy praveze treba byt tvrdy a "nes*at" sa prilis s empatiou atd. pretoze prilisna citlivost cloveka od urciteho momentu neposuva dalej, ale zacne ho brzdit. preto mi v tomto kontexte pripada to, co si napisala, ako keci, ktore autorku len zabrzdia. verim tomu, ze ak je stale s takymto chlapom, drzi ju pri nom este aj nejaka lutost, mozno tuzba, ze sa to este zmeni. ak to tak uz nie je teraz, viem si predstavit, ze podobne pohnutky z jej strany v tomto vztahu boli v minulosti.

cloveku treba podat pomocnu ruku, treba o neho prejavit zaujem, ale pomoc musi byt konstruktivna. do dakej miery, aby ta "previnila" strana neublizovala a nezneuzivala svojho pomocnika. a to vsetci zavislaci robia velmi radi. respektive manipulativni muzi svojim submisivnym manzelkam. a vzdy pride moment, kedy uz pomoc znamena nicenie sameho seba a druha strana ju uplne odmieta, respektive vyuziva ochotu pomoct v prospech svojej zavislosti. tam sa uz neda donekonecna konat tym sposobom "ze ved moj chlap s tym raz snad prestane". neprestane, nema dovod, bud mu nezalezi na svojich blizkych, alebo by mu aj zalezalo, ale jeho sebectvo, neschopnost bojovat s alkoholom a neschopnost byt zodpovedny, ho nepustia k tomu, aby tuto situaciu zmenil. mozno ked mu zena odide, pochopi, ze sa zmenit musi. a mozno uz su v situacii, ze keby sa aj zmenil, laska a ucta sa uz po vsetkom ublizovani vybudovat nedaju.

mne z tohto prispevku vychadza to, ze tato zena sa potrebuje poriadne nastvat sama na seba a aj na svojho chlapa, aby pochopila, ze musi svoj zivot chytit do svojich ruk, nie pchat hlavu do piesku a bat sa buducnosti. tym sa situacia nevyriesi.

a mozno vobec nemam pravdu a ono je to uplne inak. preto odporucam psychologicku pomoc, aby sa sama dokazala zorientovat v tom, co vlastne potrebuje a chce.