Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dyspepsia vs. candida

Príspevok v téme: Dyspepsia vs. candida
green_fox

Ahoj RNG. Už dlhší čas mám problémy najmä s trávením. Minulý rok som išiel k obvodnému lekárovi, aby ma vyšetril, či nemám v tele rozšírené kvasinky, teda candidu. Ten toto ochorenie ihneď poprel a spýtal sa ma, či chcem ísť ku gastráčovi na vyšetrenie. Nakoľko som mal vkuse tie isté príznaky (hnačka, škŕkanie v bruchu, nadúvanie, občas reflux, chudnutie, biely jazyk, niekedy aj zápach z úst, akné, šumenie v ušiach, tiky v očiach, hlieny v hrdle, neustále upchatý nos a iné), absolvoval som endoskopiské vyšetrenie. Tam mi zistili deficit laktázy, čiže laktózovú intoleranciu. Myslel som si, že po stanovení diagnózy a dodržiavaní diétnych opatrení budem mať pokoj, ale mýlil som sa. Opäť som išiel ku gastráčovi, tentokrát na konzultáciu a povedal, že to je úplne normálne a poslal ma domov s diagnózou dyspepsia. Žiadal som aj ďalšie vyšetrenia na helicobactera a podobné, lenže nepochodil som. Medzitým som pozeral na nete rôzne príspevky a naďalej som trval na tom, že mám zrejme kandidózu. Pľúvací test si robím skoro každý deň a vždy vyjde pozitívne. Skúšal som aj diétne opatrenia, s ktorými som vydržal max. týždeň kvôli nepochopeniu zo strany rodiny. Preto by som si chcel byť istý, či sa môže jednať o túto chorobu, alebo sa s týmto statusom mám jednoducho vyrovnať. Každého príspevok privítam a vopred zaň ďakujem.

green_fox

Ďakujem RNG za odpoveď. U mňa sa vyskytli problémy viacmenej vtedy, keď som sa začal stravovať zdravšie. Kedysi som jedával čo prišlo pod ruku a za deň som vypil päť pohárov vody so sirupom. Teraz jedávam pravidelne približne každé 3 hodiny, pijem dosť často (asi 3 litre denne čistej vody + občas bylinné čaje). Tie 3 hodiny po jedle, to si myslel hlavné jedlo? Lebo u mňa by to bol problém. Na noc jedávam jablko s 2 kusmi probiotík, ale po tvojej rade zapojím ešte psylium pred raňajkami, nech doplním viac mikrovláknin. Ešte by som mal na teba jednu otázku, dá sa zistiť prítomnosť candidy v črevách aj endoskopickým vyšetrením? Vďaka.

RNG

Kvasenie v zaludku moze nastat len pri prilis malo/alebo prilis rozriedenej kyseline. Vtedy sa mozu cez zaludok bez znicenia kyselinami presmyknut aj rozne mikroby na surovych jedlach a znicit probioticku crevnu floru. Odporucam mensie jedla, s jedlom nepit ale az 3 hodiny po jedle, aby si si nerozriedil kyseliny, pripadne brat aj enzymy na pomoc traveniu a samozrejme ako kazdy si musis doplnat mikrovlakniny a nasadzat probiotika.
Ak to nezastavi kvasenie v zaludku, zrejme si musis doplnat aj kyseliny.

Samotne probiotika nestacia, ked ich nepodporujes mikrovlakninami cely zivot. A v potrave tych mikrovlaknin zialbohu dnes nie je dost, takze sa musia doplnovat, cely zivot.

green_fox

Ďakujem za rady. Na noc pred spaním si dávam probiotiká Laktobacily 6+ od firmy Cemio spolu s jablkom. Skúšal som týždeň nejesť cukry, čiže niečo na spôsob CKD a takmer žiadny efekt a celý deň som bol bez energie. Takisto som skúšal aj rôzne detoxikácie riasou Chlorella či Spirulina. Asi 1 mesiac som si pol hodinu pred raňajkami dával nalačno Psyllium s dostatkom vody. Ináč sa stravujem na dnešnú dobu celkom zdravo, boli časy, kedy som vôbec nejedol stužené tuky či glutamany, teraz ich jedávam v malej miere. S tou protikvasinkovou diétou ešte nechcem začínať, lebo na 100 % nepoznám svoju diagnózu, ako som už písal, doma sa nestretnem s pochopením, kým si nebudem úplne istý.

macik*

Skús probiotika na nemliečnej baze Super acidophilus 6 miliárd a detox s prísnou protikvasinkovou diétov, musí však trvať najmenej 6 týždńov a viac.
Acidophilus sa dá kúpiť na stránke liečebnej výživy mojezdravie.sk

Ivka 1

V prvom rade odporúčam detoxikáciu organizmu a užívanie kvalitných probiotik. Aké diétne opatrenia ste skúšali?

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Dyspepsia vs. candida - Fórum - ZDRAVIE.sk