Keloidná krv a pôrod

Príspevok v téme: Keloidná krv a pôrod
gimienkis

Ahojte. Ma niektorá z Vás keloidnú krv? To znamená že aj po každom škrabnutí sa robia nepekné jazvy, tzv. divé maso???
A má niektorá skúsenosti s pôrodom? Ako to prebiehalo, alebo či Vás lekár odporúčil kvôli tomuto na cisársky rez?
Dá sa to niejako potvrdiť z vyšetrní?

ďakujem za odpovede.

Irén 1

Mne sa keloidna jazva utvorila po operácií,ale nie hneď až po istom čase- svrbela a bola hrubá a červená,tak som to začala riešiť na kožnom,chodím na dusík a na niektorých miestach je už na úrovni s pokožkou a vybledla .. tak lem tolko

ni-ka

tak kedze my zijeme na sk,tak ti asi neporadime...vlastne ani nechapem co teda vlastne chces...ved si vybav papiere u vas alebo co...
a mimochodom,nechodit pocas tehotenstva na prehliadky tak jazva by bola asi posledne co by ma trapilo...

gimienkis

Ja sa pýtam preto, lebo žijem v zahraničí a tú pôrody nie sú ako u nás doma... :( Aby som mala pravidelnú gynekologickú prehliadku a ešte aby dbali na niejakú krv, tu ich to nezaujíma, pokiaľ to nemáš doložené.

ni-ka

ja viem co su keloidne jazvy aj ako vyzeraju...a aj som rodila prirodzene a sestra cisarakom...a poviem ti,ze radsej mat tu jazvu dolu ako cez brucho,tam sa to hoji ovela horsie a bolestivejsie...
PS...tu sa ti urcite nikto s podobnym problemom neozve...bohuzial...
a ak mas pochybnosti obrat sa na svojho lekara...pa

gimienkis

To je jedna z teórii, ale tie jazdy veľmi svrbia, a sú veľmi veľké. Tie jazvy su aj dost vystupujuce na povrch. No dúfam ze sa niekto ozve so skusenostou s tymto

gimienkis

to je jedna z teórii, ale zasa na druhej strane jazda medzi hrázdou a konečníkom, sa asi tiež nemusí pekne zahojiť. ? Alebo?

ni-ka

trosku ta poopravim-nemas keloidnu krv ale kozu...mas geneticku predispoziciu na tvorenie keloidnych jaziev,cize sa ti hoji koza tak ze sa ti spravi hruba jazva...
a myslim ze v tom pripade by asi bol lepsi prirodzeny porod,nie?po cisarskom by ti ostala dost velka jazva...