Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vysoky cholesterol, ale LDL v norme

Príspevok v téme: Vysoky cholesterol, ale LDL v norme
Lisa19

Dobry den, chcela by som poziadat o radu. Mam 24 r., adlhodobo zvyseny cholesterol, najvyssi som mala pred 2 rokmi 6,8, pricom som mala zvysene hodnoty aj LDL aj HDL frakcii. Lekar mi poradil dietu, pri ktorej som vylucila pecivo, stravujem sa zdravo, co som sa vsak aj pred tym, ako mi zistili zvysene hodnoty. Nakoniec sa mi pred 5 mesiacmi bez liekov podarilo znizit hodnotu LDL v norme, HDL 2,6, ostatne v poriadku, celkovy cholesterol som mala 5,4. Pred tyzdnom som bola na kontrole , a co je zaujimave, namerali mi LdL norme, HDL 2,6, ostatne parametre v norme, celkovy cholesterol vsak je 7,0! Naozaj neviem, co uz mam robit. Lekar mi povedal, ze lieky mi netreba, nakolko mam dost vysoke HDL hodnoty. Co sa tyka stravy, dodrzujem racionalnu vyzivu, chlieb nejedavam, sladkosti taktiez, som sportovkyna (pravidelne beh, bicykel, fitness). Prosim poradte ak ma niekto s niecim podobnym skusenost, neviem, ci zmenit lekara, alebo ho poprosit nasadit statniny, kedze diety asi nezaberu...Za kazdu radu vopred dakujem.

odpovedam

Pred par rokmi som citala interview s lekarom, ktory nadaval na tabulkove hodnoty. Sam povedal, ze niektori pacienti nemaju problemy, ak maju viac cholesterolu a az ked sa im nasadia lieky ci dieta, zacnu sa citit zle. kazde telo ma individualne potreby a tvoje asi v pohode funguje s takymito cislami. Ak sa citis ok, si zdrava a nemas zvyseny LDL, tak to neries.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vysoky cholesterol, ale LDL v norme - Fórum - ZDRAVIE.sk