Som psychologička a nemám prácu. Prečo, keď je toľko ľudí psychicky na dne?

Príspevok v téme: Som psychologička a nemám prácu. Prečo, keď je toľko ľudí psychicky na dne?
psychológ-a

Keď človek sleduje toto fórum, mohol by nadobudnúť dojem, že 90 percent populácie potrebuje psychológa. Ale pravda je taká, že veľa absolventov psychológie je bez zamestnania. Ja na tom síce nie som až tak zle, pretože zamestnanie mám, ale nepracujem vo svojom odbore. Vykonávam prácu, ktorú by pokojne mohol robiť aj absolvent základnej školy.
Prestávam tomu pomaly rozumieť. Ako je možné, že ľudia ako Albertová si môžu vyberať klientov, ba dokonca ako tu čítam na tých klientov ani nemajú čas, takže nie každý sa k nim dostane. A potom je tu plno psychológov, ktorý musia zmeniť povolanie, inak by umreli od hladu. Niekde v tom systéme musí byť chyba. Podľa mňa mladý psychológ môže dať klientovi podstatne viac než človek, ktorý vyštudoval tento odbor ešte za socíku. Oni sa učili iné postupy, je to stará škola s dávno prekonanými metódami. Neviem čo môže byť na takom starom psychológovi také výnimočné, aby sa išli ľudia pretrhnúť len aby sa k nemu dostali.
Nie som sama čo som takto dopadla, veľa mojich spolužiakov nemá robotu, alebo odišli do zahraničia, alebo robia podradnú prácu. Nechápem, prečo katedry stále berú nových študentov, keď dobre vedia, že budú raz na dlažbe.
Viem že mi na toto asi nikto nenájde odpoveď, ale aj ja som sa raz potrebovala vykecať. Aj keď to bežne nezvyknem robiť.

Súvisiaci obsah

kabel

jebulka, ty si si aspon citala poziadavky na toho psychologa? vsak tam potrebuju psychoterapeuta po dlhodobom vycviku s praxou, velkym je tam napisane, ze pozicia nie je vhodna pre absolventa :-DDDDDDDDDDDDD

0vecka

2 Bbrumteles s tym neprebadanym vesmirom na mna nechod. Homeopatikum nieje nieco v delta kvadrante comu nerozumieme ale nieco co lezi na stole a rozumieme tomu velmi dobre. Nema to fyzikalny zaklad. Otestovali sme to a zistili ze nefunguje. Tak o com sa to vlastne bavime? O susedomvom psovi ktory prestal stekat po podani homeopatik, o psovi ktory by pravdepodobne prestal stekat tak ci tak?

Tvrdenie ze homeopatikum pomaha je ako tvrdenie ze pavuk na lodi ochranuje posadku. Proste zopar ludi to tvrdi ale bohuzial to nefunguje.

Bbrumteles

V tomto vesmire je este tolko neprebadaneho, ze je zbytocne na tuto temu polemizovat. Ja ani popravde neviem co je to esoterika, resp. co vsetko pod tento termin spada. Ale neodvazim sa tvrdit, ze su to vsetko bludy, lebo tolko viem, ze sa tomu venuju aj zname osobnosti vedy. Par knih na tuto temu som cital a nemal som pocit, ze ich napisali sarlatani alebo dementi.

kabel

brumteles-odkial si myslis, ze mam popis vyroby? Predstav si, ze z odbornej literatury, dokonca vysokoodbornej, urcenej pre farmaceutov :-DDD bola som zvedava, pozicala som si prislusnu literaturu a docitala som sa presne toto. Neviem, aku inu odbornu litareturu mas na mysli ty, ale moja pochadzala z lekarskej kniznice.

branislaff

psychológ-a:

Rozumiet ludom je dar, tak ako sa stane niekto skvelym futbalistom a pritom ani nemusi na to tazko driet, tak zas na druhej strane niekto, kto nema na to talent a drie od umoru do umoru sa nikdy tym dobrym futbalistom nestane. Vela mladych psychologov si mysli, ze ked vystuduje vysoku skolu psychologie, tak zacne aj ludom automaticky velmi dobre rozumiet, ale nie je to tak, tym nenarazam na teba, kludne mozes byt mlada, perspektivna, ale este z nejakeho dovodu neobjavena a nedocenena. Bol som uz u 4 psychologov, z toho dvaja mladi boli vyslovene podpriemerni a evidentne nemaju dar ludom rozumiet, jeden bol zaroven psychiater a psycholog podotykam 50-rocny v Bratislave a to ti poviem, ze som ziral, tak obrovske vcitenie sa a presnost ako ma ten clovek precital, z toho som v soku este doteraz, avsak problem je, ze byva velmi daleko a tak som musel hladat nieco v mojej blizkosti a narazil som opat na 45-rocnu psychologicku s vynikajucim talentom a naozaj s obrovskymi skusenostami. Chcem tym povedat, ze na to, aby sa stal clovek kvalitnym psychologom potrebuje dar ludom rozumiet a samozrejme sam na seba pracovat, velmi vela chciet, ziskat velmi dolezite skusenosti a az potom ho zacnu ludia vyhladavat a on ich bude mat tak vela, ze si ich bude moct dovolit aj odmietnut. Skratka a popravde, skutocnych kvalitnych psychologov bude vzdy malo.

0vecka

2 Bbrumteles ale ti lekari su na smiech svojim kolegom :). Cela homeopatia nevznikla vedeckym sposobom ale ezotericky. Dnesne lieky sa musia testovat na urcitej testovanej vzorke pricom polovici sa da placebo a polovici ten liek a musi dosahovat urcitu uspesnost. Toto homeopatika nedosahuju. Nieje rozdiel v ucinkoch medzi homeopatikou a placebom. Ak by to tak nebolo tak je to fakt na nobelovku vo fyzike alebo chemii. Inak vedci by boli radi kebyze to tak bolo lebo by bolo viac co skumat kedze by sa to uplne vymykalo fyzikalnym zakonom ako ich pozname.

A ako sa teda vyrabaju homeopatika podla teba? Urcite to ma nieco s riedenim takym ze tam uz nic nieje, alebo sa mylim?

dtft

Skuste si precitat knihu : Zazracna moc vody a tiez Choroby z nenavisti, energoinformacny system cloveka v zdravi a v chorobe.