Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Som psychologička a nemám prácu. Prečo, keď je toľko ľudí psychicky na dne?

Príspevok v téme: Som psychologička a nemám prácu. Prečo, keď je toľko ľudí psychicky na dne?
psychológ-a

Keď človek sleduje toto fórum, mohol by nadobudnúť dojem, že 90 percent populácie potrebuje psychológa. Ale pravda je taká, že veľa absolventov psychológie je bez zamestnania. Ja na tom síce nie som až tak zle, pretože zamestnanie mám, ale nepracujem vo svojom odbore. Vykonávam prácu, ktorú by pokojne mohol robiť aj absolvent základnej školy.
Prestávam tomu pomaly rozumieť. Ako je možné, že ľudia ako Albertová si môžu vyberať klientov, ba dokonca ako tu čítam na tých klientov ani nemajú čas, takže nie každý sa k nim dostane. A potom je tu plno psychológov, ktorý musia zmeniť povolanie, inak by umreli od hladu. Niekde v tom systéme musí byť chyba. Podľa mňa mladý psychológ môže dať klientovi podstatne viac než človek, ktorý vyštudoval tento odbor ešte za socíku. Oni sa učili iné postupy, je to stará škola s dávno prekonanými metódami. Neviem čo môže byť na takom starom psychológovi také výnimočné, aby sa išli ľudia pretrhnúť len aby sa k nemu dostali.
Nie som sama čo som takto dopadla, veľa mojich spolužiakov nemá robotu, alebo odišli do zahraničia, alebo robia podradnú prácu. Nechápem, prečo katedry stále berú nových študentov, keď dobre vedia, že budú raz na dlažbe.
Viem že mi na toto asi nikto nenájde odpoveď, ale aj ja som sa raz potrebovala vykecať. Aj keď to bežne nezvyknem robiť.

TinaM

Uf, zacala som tuto diskusiu citat pekne od zaciatku, ale po 5-tich stranach mam dost. Moj nazor:

1. suhlasim, ludia nemaju na sukromne sedenia peniaze. Idu k "statnemu" psychologovi (vacsina z nich vo veku 45+, syndrom vyhorenia sa davno stal ich sucastou). Clovek odchadza z tohto vysnivaneho bezplatneho sedenia znechuteny a zaprisahava sa, ze uz nikdy ziadny psycholog!

2. Ale predsa, najde sa mojho otca kona brat, ktory povedal, ze ma super psychologa- stoji sice peniaze, ale je fakt dobry. Cize reklamu tymto par skusenym!!! psychologom robia sami klienti. Novy klient, si radsej pocka v poradovniku na plateneho psychologa, o ktorom pocul, ze je dobry, ako by sa hrnul za peniaze do neznama.

3. Mladi ludia maju vo vseobecnosti problem sa presadit- z jedneho prosteho dovodu. Skusenosti. Vela sa tu uz o nich hovorilo, ale skusenosti su viac ako skola, viac ako mladicky pracovny entuziazmus, viac, ako najnovsie metody. A u psychologov to plati 100%. Ved sa pozrime do minulosti: v dedinach a osadach bol vzdy STARESINA, stary, skuseny, rozhladeny clovek, ku ktoremu sa chodili vsetci radit. Nie mlady pochaby junak. Uznavam trochu nadnesene, ale pointa snad jasna.

4. Posledna rada: ziadne povolanie nie je podradne. Moze byt len sklamanim pre cloveka, ktory studoval a mal iste ocakavania (iluzie). Ale nikdy sa nevyvysujme nad predavackou, upratovackou ci skladnikom. Lebo prave bez tychto "podradnych" profesii by nas, uz aj tak labilny system, padol. Bez psychologa, pravnika ci architekta by sme ale prezili vsetci.

0vecka

2 diablica no mozno ta proste nechcela liecit placebom lebo si myslela ze by to u teba nezabralo.

Ja by som sa napr skoro urazil kebyze mi niekto dava homeopatika, to je ako keby povedal nic ti nieco zober si toto aby sa nepovedalo a neotravuj.

MultiLevel

tu predposlednu vetu som myslela inak. Myslim to tak, ze co ma spolocne upratovacka a psychologicka. Ale snad ste to zienky pochopili

MultiLevel

diablica, tak uz ku nej nikdy nechod, ked ti nevyhovovala. A bodka...Co si cakala? Ze ty prides k doktorke, navrhnes si sama liecbu a ona povie - radaaaaaa, robte si co chcete? Videla si, ze nesuhlasi s tebou, mala si sa podakovat, odist a ist si hladat ineho psychologa. Co je drze na tom, ze odmietla "tvoju liecbu"? Nechapem potom naco si k nej isla, ked sa vies liecit aj sama... :D prepac, ale znie to velmi smiesne. Prosto si nakup homeopatika a nevyhladavaj psychologa a najma, nepozaduj od neho, ze prides a TY budes mat tu drzost s nou vyjednavat na liecbe. Albertova vie co robi a robi to dobre. To, ze tebe nesadla neznamena, ze je zla :)
Pandorica, byt psychologom NEZNAMENA, ze ten clovek ma sluzit inym. Bohuzial nie, tak to nefunguje. Nikto nema ziadne pravo ist za niekym na ulici a pozadovat nieco tak smiesne a hlupe ako ninuska. Aky je rozdiel medzi psychologom a upratovackou? Ani jednu osobu NEMOZES zastavit na ceste a pozadovat od nej jej sluzby...

jedulka

ninnuška...no opravdu jsi trošku přestřelila:-)Sice nechápem potřebu se vdávat,ale nejsme všichni stejní.Sedni si s ním a popovídej si s ním v klidu.Máme dítě čekáme další nebylo by dobré už kvůli dětem aby jsme se vzali?Už je nové nařízení,že dítě má automaticky jméno po matce a tak i zůstane,když si mě nevezmeš?:-)))Ono je někdy zapotřebí nakopnout chlapa do zadku.Ale abys nelitovala ty.Pozor s přáním,ty se můžou snadno obrátit proti tobě.Kdybys náhodou chtěla ze vztahu odejít, budeš se jen obšmejtat po soudech :-)))))

TheLord

Tak to si mi niečo pripomenula. Možno ti neodporúčala tú liečbu, lebo má na to nejaký dôvod. Čítal som na jej stránke o homeopatii, celkom zaujímavé čítanie. Ak chceš mrkni sa na to: ale zruš si tam tú pomlčku medzi alterna a medica. Dal som to tam aby mi to nevyhodilo celý link:

www.alterna-medica.sk

Ja osobne by som sa do homeopatickej liečby príliš nedral. Škoda že si to nenechala na ňu. Nemusela si sa hneď urážať. Ja som kedysi tak tvrdohlavo odmietal môjho deda keď ma o niečom presviedčal. A nakoniec sa vždy ukázalo, že on mal pravdu. Čím som starší, tým viac si vážim starých ľudí. Možno preto, že každým rokom som k nim bližšie :))

diablica

Predstav si, že som bola naozaj u nej. A nikde som nenapísala, že bola drzá alebo že je drzá. Len som chcela, aby ma liečila homeopatikami a ona mi navrhovala niečo iné. Pritom viem, že homeopatiká používa. Nenavrhovala by som jej niečo, s čím nemá skúsenosti. Proste som chcela vyskúšať liečbu homeopatikami a ona mala na to iný názor. A nebola ochotná ten názor zmeniť. To ma nemilo prekvapilo. Čo je na tom divné?

TheLord

diablica, každý terapeut má svoje osvedčené metódy. Ak tvoja metóda je lepšia, mala si sa liečiť sama. Prečo si ju vlastne vyhľadala?
Ale tvoj príspevok ma pobavil, hlavne to slovné spojenie Albertová a na drzovku. Všetko je možné, ale drzú Albertovú si predstaviť fakt neviem. Bola si naozaj u nej :)))

diablica

doubledog ty pokladáš za skvelého terapeuta človeka čo odmietne poradiť klientovi?
A keď už sme pri tom celkom tú ninušku chápem a viem aj čo má na mysli. Mne sa s Albertovou stalo niečo podobné. Neodchytila som ju na ulici ale bola som u nej na vyšetrení. A keď mi potom všetko zrekapitulovala tak mi povedala ako si asi ona predstavuje terapiu. Ja som si ju vypočula a podala som zase môj návrh. Bola som ochotná v niečom aj popustiť. Skrátka som čakala, že sa niekde stretneme, že urobíme nejaký kompromis. Ide o moje telo a mám právo navrhnúť postup liečby. Ona mi ale na drzovku povedala, že v liečbe žiadne kompromisy nerobí že to sa musím potom obrátiť na niekoho iného. No nazdar, zaplatím si za vyšetrenie a terapeut mi bude sám určovať ako ma bude liečiť. To som mohla ísť aj k lekárovi a nemusela som sa trepať k nej. Tri hodiny mi vysvetľovala v akom stave mám organizmus, dokonca ako telo funguje, ako keby som rovno od nej mala ísť na skúšku z medicíny, potom dve hodiny o potravinách a iné blbosti, o ktoré som ju neprosila. A nakoniec mi povie že metódu liečby vyberie len ona a ja akože do toho nemám čo hovoriť. No to kde sme?

doubledog

a pritom jej venovala cas a dokonca jej aj velmi mudro poradila.

a ninuska je z nej aj tak sklamana, lebo nepresvedcila jej chlapa na zenenie.

celkom mi dalo zabrat, aby som sa zdrzal a nebol vulgarny

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.