Som psychologička a nemám prácu. Prečo, keď je toľko ľudí psychicky na dne?

Príspevok v téme: Som psychologička a nemám prácu. Prečo, keď je toľko ľudí psychicky na dne?
psychológ-a

Keď človek sleduje toto fórum, mohol by nadobudnúť dojem, že 90 percent populácie potrebuje psychológa. Ale pravda je taká, že veľa absolventov psychológie je bez zamestnania. Ja na tom síce nie som až tak zle, pretože zamestnanie mám, ale nepracujem vo svojom odbore. Vykonávam prácu, ktorú by pokojne mohol robiť aj absolvent základnej školy.
Prestávam tomu pomaly rozumieť. Ako je možné, že ľudia ako Albertová si môžu vyberať klientov, ba dokonca ako tu čítam na tých klientov ani nemajú čas, takže nie každý sa k nim dostane. A potom je tu plno psychológov, ktorý musia zmeniť povolanie, inak by umreli od hladu. Niekde v tom systéme musí byť chyba. Podľa mňa mladý psychológ môže dať klientovi podstatne viac než človek, ktorý vyštudoval tento odbor ešte za socíku. Oni sa učili iné postupy, je to stará škola s dávno prekonanými metódami. Neviem čo môže byť na takom starom psychológovi také výnimočné, aby sa išli ľudia pretrhnúť len aby sa k nemu dostali.
Nie som sama čo som takto dopadla, veľa mojich spolužiakov nemá robotu, alebo odišli do zahraničia, alebo robia podradnú prácu. Nechápem, prečo katedry stále berú nových študentov, keď dobre vedia, že budú raz na dlažbe.
Viem že mi na toto asi nikto nenájde odpoveď, ale aj ja som sa raz potrebovala vykecať. Aj keď to bežne nezvyknem robiť.

Súvisiaci obsah

pandorica

Prečo?Veď má pomáhať ľuďom, tzn. nemá nárok na voľný čas, ani na súkromie, ani na svoj život, musí byť vždy plne k dispozícii takým ľuďom ako ninuška a jej skutočne závažným životným problémom.

doubledog

to co pise ninuska, je dalsi dokaz toho, aka je Albertova skvela terapeutka.

pocul som uz o nej vselico a toto je dalsi kusok mozaiky.

Iveta Michael

nunuška,10:30

preboha živého, toto som teda nikdy na žiadnom fóre zatiaľ nečítala,kks...

koľko máš rokov?:) dúfam len,že si to urobila ako recesiu v opačnom prípade si ty úplne zrelá k psychológovi a to myslím úprimne a bez urážky...keď som to čítala oči sa mi úžasom otvárali....omg:)

Iveta Michael

ovecka

myslela som to viac s nadhladom pravdaže ale popravde si myslím že...

... naša maldá psychologička by to tam ani nezvládla :) a bez urážky - asi nemá na to čo už...

zewa

Psychológa potrebujes ty a nie tvoj priateľ. Psychológ nikdy nebude presviedčať o svojej pravde a niekoho do niečoho nútiť. Psychológia má pomôcť človeku nájsť riešenie a nie to za človeka riešiť a používať zázračné donucovacie prostriedky. Fakt vyhladaj psychológa a ries to, že máš problém ty. Tvoj priateľ žiadny problém evidentne nemá. Treba sa porozprávať o tvojom vzťahu. A rozprávať sa s priateľom. Skús takúto alternatívu.

ninnuška

no idem varit a upratovat lebo uz je vela hodin a o tretej idem pre malu do skolky. tak ahojte a dakujem ze ste si to precitali.