Mamografia

neva

absolvovala som mamografiu už dva krát a vôbec mi to nepripada bolestivé. Mám menšie prsia, možno tie väčšie viac stlačia pri tom rongene a to môže byť viac neprijemné.

Andrej

Ja len doplnam odkaz na nas clanok, kde su vsetky vysetrenia.
Bohuzial presnejsi popis mamografu vo vysetreniach este nemame... ale dam ho napisat. :o)
www.zdravie.sk

preco

doc
tak vysvetli preco doc.?
preco je sono a mamo ine? vcom? myslim co sa dg. vysledku tyka? na sone to neuvidia? vraj to ma vyznam robit az po menopauze. kedy sa to posunulo?

doc

správne napísala panika po 40 to poisťovňa hradí raz za 2 roky
a sono prsníka a mamografia sú dve veľmi rozdielne vyšetrenia!/aj čo sa výsledku týka/

Ivka 1

Nie je to nič príjemné ale dá sa to prežiť. V záujme zdravia to treba absolvovať po 40-ke každé dva roky alebo podľa potreby,ak to zdravotný stav vyžaduje aj častejšie.

preco

preco jej to odporucil, co ma zly sonograficky nalez? kolko ma rokov? bezne sa robi az po 50-tke. dovtedy neme vyznam.sono by malo stacit a u mladych dievcat sa ani mamografia nerobi. nech si to da este skontrolovat inde, napr. aj v sukromnom centre-sonograficky. a ak sa potvrdi nalez-potom sa asi robi mamografia, ale myslim, ze skor biopsia materialu