Čo ísť študovať aby som sa z toho na SR aj uživila?

Príspevok v téme: Čo ísť študovať aby som sa z toho na SR aj uživila?
lienka36

Otázka je jasná. Takže prosím poradte mi. Ja uz vázne neviem kam ísť. Som z toho zúfalá, kazdý den presedím na PC a hladám a hladám že co by bolo pre mna najlepsie. To čo ma baví nemôžem ísť študovať, pretože potrebujem z niečoho aj žiť...a podla vacsiny ludí sú to neprespektívne odbory ktoré mi nič nedajú :/
Mám vystudovanú OA, technické smery a medicínu mi neradte to mi nejde

BTW oplatí sa vôbec niečo v dnesnej dobe studovat?? Alebo radsej pracovať získavať prax a zarabať si na vlastný zivot?

za kazdú odpoved vopred dakujem ;)

korkova

Ale ved sa osamostatnis, do prace s tebuo tiez nepojde nikto s tebou.

A ako vies ze ta to nebude bavit (k predchadzajucej teme)? Ja som mala tiez OA vystudovanu. Tam som to nemala rada. Na VS to bolo uplne ine a priam som niektore predmety az neznasala.
A prax je uplne ina, vsetko je inak, nic sa nemusis biflovat, staci ti logika, zrucnost, inteligencia a vsetko ide.

Ale vidim, ze vyhovorky mas na vsetko, takze mozes dalej hladat ako sa co neda.

lienka36

no čo sa týka toho zahraničia, tam by som aj sla, ale nieje s kým :/ a sama tam nepôjdem.
No tak tie cudzie jazyky ovládam ale to len na takej úrovni, len aby sa nepovedalo :D z rustiny viem cisto len základy, a z AJ také širsie základy, teda zakladne casy a slovicka, slovne spojenia a tak...mozno keby som bola na niekolko mesiacov v anglicku verím ze by som sa v nej zlepsila, ale ako som uz písala nemám ziadnu kamaratku ani nikoho kto byt tam so mnou siel...

onyx

Odíť do zahraničia za prácou. Ak si mladá /predpokladám/, pekne vyzeráš, máš vyjadrovanie, ovládaš aspoň dva cudzie... skús ísť za hranice a tam si niečo nájsť.
Ak chceš niečo, čo zarába, tak politika a polícia a možno média.
Škoda, chcela som ti poradiť medicínu, doktorov je stále nedostatok.
Alebo možno sa uchytiť vo firme, ekonomike... ochodnú máš.

lienka36

ako viem ze ma tá oblast(ekonomika,financie, úctovnictvo, administratíva) nebude bavit? tak áno je pravda ze je tazko povedat ci ma to bude bavit alebo nie, kedze som si to este neodskúsala, ale tak ked ma to moc nebavilo pocas stúdia v skole, tak neviem ci ma to bude bavit aj v skutocnosti, i ked viem ze realita môze byt iná.

korkova

A ako vies, ze ta ta oblast nebude bavit, lienka36?
Ja som po skonceni VS netusila, ze prave toto co robim ma niekedy bude bavit a zivit.