Ako dalej po rozchode?

Príspevok v téme: Ako dalej po rozchode?
J_anča

Ahojte mam 22 a pred mesiacom sme sa s priatelom rozisli po 4 a pol roku. Bola to velka laska ale posledny polrok sa vela zmenilo, priatel mal novu pracu, byvanie...a zacali sa problemy...novy kamarati, krcma....kaslal na mna...ked sme boli spolu stale sme boli s nejakymi kamaratmi, proste casom sa to stale zhorsovalo a zacalo mi to vadit, zacali hadky, obcas aj facky....nakoniec som to ukoncila ja, bez scen po spolocnom rozhovore....stretavali sme sa ako kamarati, po mesiaci sme to skusili este raz ale bolo to o nicom...ale to je uz teraz jedno....ide o to ze po rozchode sa citim strasne....aj ked si uvedomujem, ze ten vztah nema zmysel ani uz nechcem byt s nim....no na druhej strane mi chyba...mozno ani nie on, chyba mi z niekym sa porozpravat...kamaratov mam ale oni uz maju vlastne rodiny vacsinou....nemam nikoho kto by ma vytiahol von odreagovat sa, zabavit, nemysliet na to...asi preto je to take tazke....este k tomu ak viem ze on sa bavi stale dakam chodi proste uz na mna nemysli a ide dalej...viem ze to prezil kazdy, ze to prejde casom...ale momentalne neviem najst dovod preco rano vstat z postele :( mam pocit ze uz ma nic dobre necaka v zivote, neviem vobec ako dalej :(

lilyiankaa

do nového vzťahu sa určite bezhlavo nevrhaj, nechaj tomu čas . ani na to nie si pripravená a pochopíš, že aj čas strávený so sebou samým má niečo do seba ..... urob si ten vodičák a uvidíš , že sa budeš cítiť lepšie :)

J_anca

No uz nejaky cas rozmyslam o vodicaku tak by som sa mala na to dat....momentalne o novom vztahu ani nerozmyslam, neviem si predstavit byt s niekym inym, ale to asi kazdy....no snad raz uz bude dobre

lilyiankaa

súhlasím s Tinou, urob proste veci, na ktoré si buď nemala čas, odvahu alebo si po nich túžila, ale nespravila si ich .. ja som napr. po skončení dlhoročného vzťahu celé leto bola niekde preč, odcestovaná, prešla som si tri krajiny a bolo to fajn, kúpila si auto, začala chodiť cvičiť a ešte sa trošku odviazala .. chodila na chaty, stále bola vonku a tak ... a tiež mi rovnako dlho ako Tine trvalo sa z toho dostať .... ale teraz mám už nového priateľa a so všetkým som už dávno vysporiadaná a som rada, že čas medzi vzťahmi som podľa mňa využila ako som najlepšie vedela a mohla

TinaM

Bohuzial, sama presne vies, co pomoze: len a len cas. Hlupe klise, ale pravdive. Urcite sa najde nieco, co si dlho chcela skusit a nemala si na to cas, odvahu, chut (ja neviem, napr. sa prihlas na zumbu, alebo vysivanie, alebo jazykovy kurz...). Teraz je ten spravny cas zacat s niecim novym. Jednak sa trosku odreagujes a hlavne, spoznas uplne novych ludi. Sama som prezila nieco velmi podobne a u mna to po 3-rocnom vztahu trvalo dalsie 3 roky, kym som si mohla uprimne povedat, ze som z toho vonku. Aj teraz, po 5-tich rokoch si stale na to spomeniem, ale uz su to len spomienky :)