Pozicka pre studentov bez rucitela

Príspevok v téme: Pozicka pre studentov bez rucitela
zuleto23

ahojte, mam na vas dotaz a dopredu chcem poprosit aby ste sa stranili odpovedi ako "pozri si google" a pod. Google pouzivat viem, dakujem.
Studujem druhy stupen denneho studia VS prvy rocnik, ale kedze som rpestupovala z inej skoly "musim" si nadrobit 4 predmety za nemalu sumu. Nechcem do toho zatahovat rodicov, nechcem od nich pytat peniaze, mam na to svoje dovody. Rozmyslala som nad studentskou pozickou. Mate niekto s nimi skusenosti. Poskytuju sa vobec bez rucitela? Mam pravidelnu brigadu dostavam cca 150 eur mesiac, tym ze byvam doma mi to staci ale vzhladom aj na moje vydavky nemam sancu nasporit pozadovanu sumu, splacat viem. Nechcem aby rodicia vedeli o pozicke, maju dost vlastnych problemov, nechcem ich do toho zatahovat.
Ak ste niekto brali alebo poznate niekoho kto bral, kde maju najvyhodnejsie podmienky, skuste napisat vase skusenosti/nazory. VDaka. :)

anka89

Napis sumu ,ktoru by si potrebovala ,lebo co ti vraveli ,ze si mas zobrat pozicku a do mesiaca splatit tak asi tazko ked mas 150 eur ,urcite to bola vyssia suma ,lebo to by si zaplatila hned to zas si niekto robil reklamu ,ale nie vyhodnu pre teba .Ak budeme vediet sumu urcite ti vela ludi poradi konkretne a taku pozicku co bude pre studente a pre teba bezpecne splacat.Inac 150 eur si zarobit nie je malo na dnesnu dobu si sikulka

MultiLevel

ja viem, ze ta to zrejme nezaujima a pytas sa na nieco ine, ale ja ta odhovorim od pozicky. Ked som bola na VS, chcela som odbremenit rodicov od platenia vsetkeho, pretoze skolu som mala od nevidim do nevidim, ziadna brigada neprichadzala do uvahy. Chcela som si vziat pozicku studentsku, ze ju budem splacat po skole. Dakujem doteraz za to, ze som si tu pozicku nevzala. Rodicia to v pohode financne zvladli, aj ked boli aj tazke chvile, ale zvladli. Teraz vidim, ze keby som si zobrala pozicku, neostane mi nic na byvanie, na cestovanie, ani na jedlo pomaly. Mam vysoke odvody a polovica mojho platu ide statu. Mat este aj pozicku na krku, tak mi ostane na konci mesiaca asi tak minus xxx ecok...
Pokial to vasi financne zvladnu, hoci s "odretymi usami", radsej ich popros o financovanie a najdi si mozno lepsie platenu brigadu, ak sa da....Urcite sa da napriklad po vikendoch vypomahat niekde, upratovat, starat sa o deti a cosi si prilepsit. Je sice super, ze chces rodicov odbremenit, ale do tvojich 25 rokov by ti mali taketo vydavky platit. Urcite spolocne najdete lepsie riesenie ako je pozicka, len treba komunikovat.
Inak, ak sa uz teda pre pozicku rozhodnes, spoluziacka bola info zhanat na studijnom, takze skus zajst tam. Mali by mat nejake podklady k tomu.Aspon na nasej skole to tak bolo. Alebo ak napriklad cestujes do skoly, da sa vybavit aj prispevok na cestovanie a podobne...treba sa informovat, funguje kadeco, len nikto za tebou nepride s tym, na co mas narok