Depresia - užívanie prírodných andidepresív

Príspevok v téme: Depresia - užívanie prírodných andidepresív
mary66

Dobrý deň, prosím Vás o radu. Moja dcéra sa dlhodobo už od roku 2005 lieči na úzkostnú depresívnu poruchu. V roku 2005 jej psychiatrička prvykrát predpísala Seroxat -užívala ho asi rok počiatočná dávka 30 mg denne neskôr 20 mg denne + xanax SR. Lieky je zabrali a dva roky bola v poriadku. V roku 2008 mala znova problémy bolesti hlavy, závraty, slabosť v končatinách - znova jej lekárka predpísala seroxat, no dcéra ho brala asi len 4 mesiace, bolo jej lepšie tak ho sama vysadila. O pol roka na to otehotnela a tehotenstvo prežila vo veľkom strese nakoľko sa rozišla s partnerom počas tehotenstva, predčasne porodila a po štyroch mesiacoch bola úplne na dne v hroznom psychickom stave - psychiatrička jej predpísala antidepresíva - generikum seroxatu nepamätám názov, bolo jej z toho veľmi zle, potom je predpísala mirzapine - z toho skoro vyskočila z okna, bola úplne mimo, vôbec nevedela kde sa nachádza. Potom sa vrátila k seroxatu a xanaxu so začiatku pomohol, ale nikdy jej nebolo celkom dobre. Brala ho tri roky a stále jej bolo zle, psychiatrička jej seroxat v decembri 2012 vysadila a predpísala jej tritico. Za tri týždne vysadila seroxat a prešla na tritico, ale to čo sme obidve prežívali to nikomu neprajem. Mala také strašné abstinenčné príznaky - strašné bolesti hlavy, triaška, závraty poruchy videnia, že po porade s psychiatričkou sme sa ku seroxatu vrátili a od marca 2013 sme ho postupne vysádzali po osminkách a teraz od 11.9.2013 sme ho celkom vysadili. Bolo to ťažké obdobie, ale dcéra ho prekonala a berie už len denne jednu tabletu frontinu 0,5 mg (berie ho od decembra 2013). Chcela by prejsť úplne na prírodné antidepresíva už som jej objednala 5 Htp, ale prosím Vás o radu čo a ako mám začať užívať Buď 5 htp, alebo výťažok z ľubovníka a k tomu nejaké vitamíny. Má sa občas celkom dobre, raz jej je horšie ale hovorí, že sa to dá vydržať, len sa bojí aby sa jej to znova všetko nevrátilo. Ďakujem za skorú odpoveď

jedulka

souhlasím s ddanou ohledem té KTB terapie.Holka si zkusila svoje.Já si beru od firmy www.solgar.cz vitamíny a minerály a nějaké stopové prvky.
Omega s Vitamínem D3 full,COQ-10,Vitamín C 1000mg,Ultimate B+C komplex,Neuro-Nutriens,ty poslední mě nejvíc nakopnou když potřebuji, víc energie.Po prvním dni už je znát,že je užíváte a že jsou k něčemu dobré.Energie a vitalita.Od té doby co je používám, jsem na tom nesrovnatelně dobře.Na noc tu třezalku,ale to vám lépe poradí RNG. Není třezalka jako třezalka, musí v ní být nějaké dvě složky jejichž název si nepamatuji.Pokuď jde o ty vitamíny a minerály,jsou velmi drahé.Ale ještě se mi nepodařilo sehnat nějakou jinou firmu,aby byla ve stejné kvalitě a nižší ceně.RNG najdete tady na těhle stránkách.Přeji Vám a hlavně vaší dceři,aby to peklo už bylo za Vámi a hodně štěstí do budoucna!

ddana

Skúste aj psychologičku - veľmi účinná je KBT - kognitívne behaviorálna terapia práve pre úzkostne depresívnu poruchu.