Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vedeli by ste poskytnúť prvú pomoc?

Príspevok v téme: Vedeli by ste poskytnúť prvú pomoc?
SOS

Som nevedela, že zajtra je Svetový deň prvej pomoci. Som šokovaná, že iba 5% Slovákov vie vraj podať prvú pomoc!!!!

Kokos, hlavne, že všetci vedia, ako sa správne má hrať hokej, chlastať a podobne. Prvú pomoc som ešte nikdy nemusela dávať.

Ale ten rýchly kurz, ktorý sa teraz všade propaguje vyzerá super a nie je ani drahý. Kto už niekedy niekoho zachraňoval? A úspešne? ... ráta sa aj záchrana zvieraťa

ruzenkaRK

kedze som dobrovolnicka v SCK tak prvu pomoc viem podat. Ale chodievam robit ukazky do skol, a roznych institucii a na rozne akcie a malokto vie podat prvu pomoc...a ako pisu osatni..vediet ju teoreticky je ta lahksia cast a kedze ju vela vela ludi nevie ani teoreticky....a ano uz som aj podavala prvu pomoc aj krvi tam vela bolo a to je vec sebazachovy..niekto pri tom stuhne a nie je schopny pomaly ani dychat a niekto kona mechanicky a az neskor si uvedomi ze co sa vlastne dialo..a niektori to zvladaju uplne pohode. :-)

onyx

#, ty si iný pako, takže keby to bolo decko, alebo tvoja "stará" rodina, tak nech tam otrčia kopytá, nie ?
To znamená, že ju podať nevieš.

onyx

viem, bez problémov... a mal by každý, neviete, tupci, že je to zákona prikázané s odňatím slobody, ak nepodáte ako svedok pri havárii ?
Ale z horiaceho, z vody, toxických plynov a podobne... v obyčajnom oblečení, bez kombinézii by to bolo asi nemožné a viac škody, kedže by potom aj teba museli ratovať.
A že málokto to vie ? Nemám pocit, že by "ľudia" ovládali nejaké prospešné dobré múdre šikovné veci, takže šokujúce to nie je, skôr hanba.

page44

Ja som raz videla brutal haváriu a ostala tak v šoku, že ani zavolať záchranku som nevedela, úplne som stuhla. Ale raz sa mi dusil syn, tak som reagovať musela, ale panika bola riadna, aj ked si rozbil hlavu. Párkrát som dvíhala starých ľudí zo zeme, ale nikomu som život nezachranovala, neviem či by som to zvládla a dúfam že nebudem musieť.

Alexa_1

Ja som študentkou Urgentnej zdravotníckej starostlivosti a hoci teoreticky ovládam prvú pomoc ukážkovo, v praxi to až také ružové nie je.
Mám za sebou klinické cvičenia aj na ARO, RZP a JIS-kách, ale v škole som nikdy problém nemala a myslela som si, že to bude tak vždy.
Keď som mala prázdninovú prax na RZP v mieste bydliska tak už to také jednoznačné nebolo. Mala som "šťastie" na sériu tragických dopravných nehôd, psychiatrické prípady, ktoré útočili a potom som už mala v sebe blok.

tbl555

Závisí od situácie, bohužiaľ..Ak by niekoho kleplo na chodníku, tak asi aj áno..Ale ak by to bola nejaká krvavá autohavária, skôr nie

Žužova

To záleží od povahy,od človeka..niekto na to žaludok má niekto nie . Ja teoriu tiež ako tak ovládam ale v praxi by som asi tiež ostala stát stuhnutá ako skala... proste by som to nedokázala ,možno naozaj v kritických situáciach kedy by nebolo na výber.Ale napríklad moj otec ten by sa vrhol na pomoc každému,nerobí mu problem ani krv,zlomeniny,..že je to nechutné? jemu to nevadí a to nieje ani žiadny zachranar žeby to mal pred očami denno denne..proste silná povaha.

dfgsdfg

Ja ti poviem tak, ze viem prvu pomoc podat na figurine ukazkovo, ovladam aj teoriu, ale raz som videl havariu, kde sa auto splostilo na polovicu a ludia vnutri plni krvi revali od bolesti - podlomili sa mi nohy a cakal som s ostatnymi na zachranarov - o tom to je, pokila nie je clovek zvyknuty na podobne obrazy denno-denne, tak ostane v soku a je neschopny zasiahnut.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vedeli by ste poskytnúť prvú pomoc? - Fórum - ZDRAVIE.sk