Trhanie zubných koreňov

Príspevok v téme: Trhanie zubných koreňov
lilyiankaa

Ahojte,
chcela som sa spýtať, či mi viete niekto povedať, ako sa vytrhávajú zubné korene ... stalo sa mi totiž, že sa mi jedna stolička rozpadla na polovicu a ta polovica znova na polovicu (čiže mám len štvtku zuba) a korene sú vo vnútri ... budú mi pri trhaní zuba musieť ďasno narezávať alebo aké spôsoby zubári používajú? (myslím, či na to majú nejaký vrták alebo niečo čím to len zachytia a vytrhnú)... za rady ďakujem

Leaaaaa77

Mam strasny strach zo zubarov od malicka som ich neznasala dnes ma caka trhanie stoličky bojim sa aj ked to mozno nebude boliet aj tak sa bojim moc sa pol hodinu uz tam ideme !POMÓC!

evika H.

Dobrý deň,

prosím o radu, nedávno mi bola aplikovaná inejkcia proti osteoporoze Prolia a mesiac na to sa mi praskol koreň zuba. Bolo mi povedané, že teraz sa mi nesmie pol roka trhať zub. Neviem čo robiť a som dosť zúfalá, bojím sa ísť k zubárovi, že mi ho bude chcieť trhať a že sa mi poškodí čelusť.

Timcsu08

Ahoj ahoj akurat som bola k zubárke
Mne dá zub vylomil a koren mi tam zůstalo nebolelo to vůbec ale radsej som šla vytrhnout teraz kým som tam nemalá zápal když tam mas zápal tak injekcie nezabera a vsetko by si mohla cítit a t by nebolo příjemné.. Inac jak je styl trháním Kořenov?? Da ti injekce doktorka a ma také male klieste jak pinzeta a stym ti vytrhne zub akurat musí mat celku sílu tak doktorka když to bude trhat.. Já som nic necítila akurat len ten tlak ale v pohode kde je sikovna zubarka tak ti řezat nic nebude ... Troska tam aj vrta aby rozdělila tie korene
.. Nic zleee

lilyiankaa

len som chcela napísať, že trhanie zubu mám za sebou, bola som dnes hneď ráno .. zubárka super prístup mala, nič ma nebolelo, dobre mi to napichala, len sa mi samozrejme zub hore ten kúsok zlomil a musela mi ho vyberať po koreňoch ...ale fakt rýchla a dobre odvedená práca :) aj keď povedala, že také dlhé korene ešte tuším nikto nemal :D veď ja vždy musím byť výnimka :) kúpila som si wobenzym a vraj si mám dávať aj ibalgin, aby ma to ani nezačalo bolieť ...

lilyiankaa

Ahoj Miska, tak teda dúfam, že sa fakt nebudem mať čoho báť, už ma to nejak prešlo a chcem mať ten zub konečne vonku a keď sa mi to zahojí, začať rozmýšľať nad tým, čím tú medzeru medzi zubami vyplním :) len čo keď ja som niekdy taká trúba, ako napr. aj teraz, že som si pozerala aj videa z trhania zubov a čítala všelijaké hrôzostrašné články :D ešte by ma zaujímalo, či si samotný zub môžem dať vytrhnúť u iného zubára ako u toho, kde mám kartu

Miska215

Ahoj, fakt sa nemas coho bat. Daj si to poriadne napichat aby si nic necitila a budes mat pokoj. Ja som mala paniku z vyberania osmiciek - vyberali mi 3, z toho uz pri dvoch sa robil zapal. Fakt, strasne som sa bala lebo som pocula hororove story od kamaratok, ze sa im to hojilo strasne dlho, velke bolesti, teploty a tak. Ja som si na lepsie a rychlejsie hojenie pekne kupila wobenzym co su enzymy, ten mi este stiahol opuch, ziadna rana sa mi nezapalila a mala som to zahojene raz dva.

lautida

Pouziva sa na to dlato,neboj sa budes to mat poriadne umrtvene a citit nebudes nic.Len je to neprijemny zvuk ako kosti ked lamu.Zvladnes neboj

lilyiankaa

injekcie nech mi dajú aj tri ..s tým taký problém nemám, len v tomto som začiatočník a neviem čo mám od toho očakávať .. proste netuším či mi to narežú alebo akým spôsobom resp. nástrojom mi to budú odtiaľ vyťahovať ...