Trhanie zubných koreňov

Príspevok v téme: Trhanie zubných koreňov
lilyiankaa

Ahojte,
chcela som sa spýtať, či mi viete niekto povedať, ako sa vytrhávajú zubné korene ... stalo sa mi totiž, že sa mi jedna stolička rozpadla na polovicu a ta polovica znova na polovicu (čiže mám len štvtku zuba) a korene sú vo vnútri ... budú mi pri trhaní zuba musieť ďasno narezávať alebo aké spôsoby zubári používajú? (myslím, či na to majú nejaký vrták alebo niečo čím to len zachytia a vytrhnú)... za rady ďakujem

pandorica

Mne zatiaľ korene netrhali, len nervy mi vyberali.Ale ak si dáš injekciu, myslím, že sa nemáš čoho báť.Ja by som si dala pre istotu dve.

lilyiankaa

u mňa je to tretia stolička vpravo dole ... a bojím sa toho strašne .. nikdy som na trhaní zubu nebola ..ja tam nemám žiadny zápal ani nič ..len mi je zbytočné mať tam dieru ako svet so štvrťkou zuba vonku ... mňa ale zaujíma ako tie korene čo sú zarovno ďasna vytrhávanú, tým dlátom je to preboha ako? :(( no už keď o tom počujem, tak mi nie je dvakrát dobre
zubárke idem v piatok na preventívku, len neviem či bude ochotná mi vysvetliť postup trhania zubu, lebo niekedy sa jej proste nechce ..a vlastne ani neviem či sa to mám aj pýtať .. :D

orchidejka

mne trhali korene lebo sa mi tak isto zub rozpadol a ostali len korene. zalezi konkretne o ktory zub sa jedna. vpravo hore to bola neskutocna bolest lebo som mala dlhe korene ci co, proste bolo to hrozn...s 2 injekciami ktore mi uplne nezabrali lebo pri koreni bol zapal a ten zapal vlastne branil tomu aby uplne zabrali injekcie a ked bol uz narovni toho zapalu tak to bolelo. potom mi stolicku dole vlavo, stolicky maju viac korenov a to trvalo len chvilku, oproti prvemu pripadu to bolo nic. samozrejme je to divny pocit, lebo musi zubar vynalozit obrovsku silu aby ich vytiahol a ty citis akoby taky tlak. inak zubari vyuzivaju dlato alebo ako sa vola aby tie korene vybrali

liliana19883

ja mam tiez na tej stolicke amalganovu blombu. a potom ked sa mi to zlomilo tak mi tam furt najprv trochu obrusili zub a dali taku bielu vypln akoze ako keby mi dorobili zub, ale po roku mi to vzdy vypadavalo,neviem ci to biele bola blomba alebo skor nejaky ten zubarsky material. vzdy ked mi to vypadlo mala som to citlive na pitie hlavne na studene. Moja zubarka mi vravela ze tusim ak je zub citlivy na teple tak je mrtvy. Takze moja stolicka este nie je mrtva a vtedy zevraj treba davat tie kanaliky prec. Inac ale je to sranda, podla mna kazdy zubar ma svoju vlastnu pravdu. Ina zubarka mi zas chcela na zub davat korunku a druha povedala ze nie. No ja vazne neviem :( Kazdopadne zubarka mi teraz dala na stolicku amalganovu blombu a ta sa mi zda lepsia. Zatial ma to neboli ale uz som si zvykla ze na tej stolicke nezujem, lebo mam obcas strach ze mi to moze vypadnut, :) ale mam pocit ze ten amalgan je lepsi nez biele vyplne,

lilyiankaa

mne sa rozpadla min. rok v lete, a problém je v tom, že práve tá polovica mi chýba, čo bol môj zub, pretože tú druhú polku mi tvorí plomba + kúsok zuba ...zubárka mi povedala, že ak ma to bude bolieť, znamená to, že treba to vytrhnúť .. mňa to nebolí, ale zdá sa mi zbytočné mať tam kúsok zuba .. samozrejme, že povedala, že to zaplombovať už nejde, pretože by mi plomba nemala na čom držať .... dala mi tam výplň, ktorá mi však o týždeň vypadla a mne sa každý týždeň nechce za ňou chodiť ju s tým otravovať .. len ma teda zaujímal postup pri takomto niečom, keď má človek len kúsok zuba vonku a korene zarovno ďasien, že ako ich zubári vyberajú-vytrhávajú ... zubárka mi injekciu dá, to je samozrejmosť, bez nech si myslím, že by sa to nedalo vydržať

liliana19883

ja mam presne to iste, pred 3 rokmi sa mi pri jedle zlomila dolna stolicka a potom mi ju pri kazdej navsteve lekara trochu obrusovali a potom vyplnili plombou ale plomba mi stale vypadavala, teraz mam 4 plombu a dufam ze tato uz nevypadne, ale aj mne vraveli ze keby ma to zacalo bolet tak ze mi budu trhat korene,ale co som pocula nie je to az take strasne pokial mas lekara ktori ti da injekciu podla mna nic nebudes citit.promin ze som ti nepomohla ako sa to robi,s tym trhanim