Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Časté zaspávanie

Príspevok v téme: Časté zaspávanie
mirulka79

Dobrý deň,
chcela by som niekoho poprosiť o radu. Môj brat (45 ročný) trpí nadváhou a problém, ktorý ma trápi spočíva v tom, že často a mimovoľne zaspáva. Aj pri rozhovore zaspí. Je to sekunda a on sa dostáva do bdelého stavu a odtiaľ do tvrdého spánku. Až nekontrolovateľne rýchlo zaspí, či je na návšteve, alebo"pozerá" telku. Podľa mňa to nevie ani on kontrolovať, pretože ak sa niekde oprie, aj tam zaspí. K lekárovi nechce ísť,tvrdí že je iba unavený. Pri tom spanie sprevádza aj chrápanie, ktoré je hlasné. V riadnom spánku má poruchy dýchania a stáva sa, že sa nenadýchne. Potom lapá po dychu. Mám pocit, že aj jeho to vyčerpáva.
Chcela by som vedieť, aká je to diagnóza, či sa to nejako dá liečiť a prípadne kde a na koho sa obrátiť.
Ďakujem za radu.

mjanik

nepíšeš koľko má nadváhu,lebo nadváhu každý vidí inak.Doporučujem navštíviť akupunktúru a dať si upraviť energiu,terajší jínový stav zmeniť na jangový.Jin je nečinnosť,jang je pohyblivosť,čulosť

odpovedam

No urcite najskor obvodna lekarka. Je mozne, ze ho pslu do spankoveho laboratoria, mozno len na neurilogiu. Ale obvodna by to mala uz zhodnotit.

odpovedam

Ano, je to narkolepsia a je to nebezpecne. Zaroven ak v spanku prestava dychat, to je apnoe. Jednoznacne nech ide k lekarovi.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Časté zaspávanie - Fórum - ZDRAVIE.sk