Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kašeľ

Príspevok v téme: Kašeľ
Sabca45

Ahojte,

už dlhšie mi pretrvávajú problémy, s vykašliavaním hlienu. Občas sa mi ťažko prehĺta, v hrdle mám hlien, ktorý mi však nejde vykašľať. Tento problém pretrváva, už dlho- 2 mesiace, aj viac, nesledovala som to predtým. Hlien je normálny, žltý, v noci nekašlem, nebudím sa na to, a cez deň vnímam tento problém iba niekedy, väčšinou cítim hlien keď si večer alebo ráno čistím zuby. Chcela by som sa spýtať či je možné že je to z fajčenia, mám 18 rokov, fajčím približne 3 roky, s väčšími prestávkami (niekedy som aj polroka nefajčila), a za deň vyfajčím 1-2 cigarety, niekedy ani to, niekedy, keď som von tak je to viac, okolo tri-štyri. Myslím si, že som slabá fajčiarka, nemám problém týždeň aj viac nefajčiť, len naozaj neviem z čoho iného by som to mohla mať.

Vopred ďakujem za odpovede :)

hanka9

Tiez sa spravne obliekat a obuvat! (umerne chladu, pocasiu)

a mode :-o))

a nevystavovat sa tiez dlhodobo studenemu, vlhkemu, chladnemu vzduchu
(dychat nosom).

hanka9

Zapaly dychacich ciest su najcastejsie sposobene virusovymi infekciami a pri ucasti skodlivych faktorov (prechladnutie, vystavovanie sa znecistenemu vzduchu atd).

Potrebujes protizapalove drogy zmiernujuce zapal a podporujuce oddelovanie hlienov ( byliny so slizovitymi latkami) napr. podbel. ibis, slez, skorocel, atd ),

dalej byliny s obsahom saponinov na uvolnovanie hlienov napr. mydlica, prvosienka (koren), fialka, byliny s bakteriostatickym ucinkom napr, materina duska, pluzgierka islandska atd

vitaminozne drogy napr. sipky, cierne ribezle atd.

No a byliny na vypotenie ! nepr. lipa, baza.

No a treba sa naparovat, inhalovat (mata, materina duska, borovicove ihlicie atd, vypotit !! (lipa, baza) a v y v a r o v a t sa najmä dlhodobemu sedeniu v zafajcenych miestnostiach, nevetranych miestnostiach

dychat cerstvy vzduch (prechadzky v prirode) s hlbokym branicnym dychanim.

horeuvedene mozes kombinovat aj s kloktanim ( do tepleho salvioveho zaparu pridaj trochu octu a med) kloktaj a vypluj + pri bolestiach hrdla mozes davat obklady z ciernej horcice (max. 12-15minut), alebo ine.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kašeľ - Fórum - ZDRAVIE.sk