Ochorenie EUROplasma

Príspevok v téme: Ochorenie EUROplasma
kvetinka7777

dobry den!chcem sa opytat a zaroved poradit . mam prenosne ochorenie ueroplasmi beriem lieky Dexycyklin 100mg po 20ks. chcela by som vediet ze pri prelieceni tabletkami ked budem zdrava budem mat pohlavny styk s partnerom ktory sa nepreliecil so mnou zaroven..ci je mozne ze znova dostanem toto ochorenie od neho aj napriek tomu ze budeme pouzivat ochranu kondom. dakujem!

odpovedam

Tak kondom by mal chranit. Ale ako som nizsie pisala, z pohlavnych organov sa moze infekt sirit aj cez usta alebo prsty. Ale ak su dvaja ludia zdravi, tak sa nie je coho bat.

kvetinka7777

A ked budem uplne zdrava a budem mat pohlavny styk chraneny s kondomom napriklad s inym muzom .. ktory tuto infekciu mà , mozem znova ochoriet?

odpovedam

Zavisi od imunity. Ak ma tvoj partner silnu imunitu, on nakazeny byt nemusi. Moze sa vsak stat aj to, ze on sice chorobu prenasa, ale sam nema symptomy. Tazke zistis, kto z vas to kde dostal a kto to na toho druheho preniesol. To nie je dolezite. Zaklad je sa vyliecit a ked budete obaja zdravi, az potom majte styk.

odpovedam

Tak je lepsie, ak sa prelieci aj partner. Nakazeny byt nemusi, ale to nemozes vediet. Kondom je urcite dobry napad, no nezabudaj, ze nakazit sa da vselicim aj prstami a ustami.

kvetinka7777

Dakujem.. ja sa preliecim urcite.a pohlavny styk samozrejme vylucim. Len po prelieceni S tabletkami a gynekologickej kontrole . A ak budem uz zdrava, a partner moj nie, pri chranenom styku s pouzitim kondomu nim mozem znova ochoriet?

odpovedam

To nie su ueroplazmy, ale ureoplazmy. Pohlavny styk nemaj, kym kultivacne vysetrenie nepreukaze, ze si zdrava. Partner nech sa prelieci tiez, inak nevylucis to, ze nositelom nakazy je on.