Prenos choroby

Príspevok v téme: Prenos choroby
Chroboa

Ahoj, mam taku otázku aj keď mi poviete že som naivný:D
Je možné aby sa chroba preniesla z človeka na človeka tak že ten jede ma žuvačku a prilepí ju na spodok skolskej lavice (žuvačka tam je už minimmalne 2 mesiace) potom pridem a a obtriem sa o to. A ešte čvachnem do toho rukou a ktorou potom som jedol asi to možne nie je ale tak ... :D
Ďakujem

cmjs

sanca je blizka k 0%

kedze nejde o suchost zuvacky, ale o to, ze to by si ju musel chytit otvorenou ranou (alebo pichnut nasledne prst do oka alebo ineho telesneho otvoru)

MultiLevel

denne sa chytis klucky, ktorej sa chytalo velke mnozstvo ludi, ruku si neumyjes a posuchas si s nou napriklad oko, alebo chytas jedlo, ktore nasledne zjes. Sedis mozno v mestskej na mieste, kde minutu pred tebou sedel bezdomovec a podobne...potom si v tom istom obleceni lahnes na postel...skor by som si z takychto veci nieco robila, ako z dvojmesacnej zuvacky :)

green_scarf

Neboj sa, určite sa tymto sposobom neda nakaziť, bakterie take dlhe obdobie nevydržia.

Nevšimaj si take maličkosti, inak o chvilu budeš vidieť možnosť nakazy uplne všade.

Chroboa

No trocha som googlil. No nič som nezistil, len bakterie potrebuju k životu vodu nie? No a ta žuvačka tam bola minimalne 2 mesiace cez leto a pieklo na tu lavicu kde vlastne je tak neviem čo si mam o tom myslieť