Uroven znalosti jazykov

Príspevok v téme: Uroven znalosti jazykov
telenorka

ahojte, moja otazka znie, hlavne pre absolventov vš, ako ste na tom s cudzimi jazykmi? nemate problem rozumiet hovorenej reci a plynule odpovedat a komunikovat ? kolko jazykov ovladate ? ja som bohuzial ten typ absolventky co sa jazykom pocas studia nevenovala az v takej miere a lutujem to teraz, z nemciny viem iba uplne zaklady, anglictinu rozumiem ked mi niekto rozprava, mam vraj dobry akcent ale nad odpovedami casto rozmyslam, hladam dlho slovicka, preto ma to velmi brzdi napr. na pohovoroch kde vyzaduju plynule rozpravanie a to aspon 2 jazyky nie jeden, preto by ma zaujimalo ako ste na tom vy, ci fakt treba byt expert v anglictine ci nemcine aby clovek ziskal pracu vo vyznamnejsich, hlavne medzinarodnych spolocnostiach, jedna sa o pozicie administrativne, uctovnicke a podobne. a este otazka na zaver, chcela by som sa vo volnom case zacat ucit aj iny jazyk, nemcina ma nebavi a nejde mi, preto by som bola rada ak by ste mi odporucili, ktory jazyk je casto ziadany a zaroven nie je najtazsi sa naucit, vdaka za odpovede =)

Dadula56

Bez anglictiny velmi tazko, ak sa ideme rozpravat o medzinarodnych spolocnostiach. Realne sa tam vlastne ani neoplati ist, ak clovek anglicky nevie plynule hovorit. Expert byt netreba. Expert je uz na tlmocnickej urovni a to vacsinou ani manazeri az taky level nemaju. Avsak treba sa vediet vyjadrovat plynule, pripadne ak aj slovo vypadne, tak sa vediet opisne vyjadrit. Je jedno, ze je to pozicia, kde sa mozno potom aj velmi anglicky slovne vyjadrovat nebudes, im ide o to, aby tam prisiel clovek, ktory pocas studia na sebe makal. Oni najimaju potencial, cize baziruju na jazykoch, zahranicnych skusenostiach, ak je zahranicna pracovna este lepsie.
Ako dalsi jazyk je najvhodnjsia nemcina, to je obrovske plus.
A nevesaj hlavu aj ked mas tu anglictinu horsiu, zamestnaj sa zatial inde a douc sa to. Len nie na nejakom kurze kde budete citat po vete z intermediate knihy a zamyslat sa nad tym, preco pouzijete tento cas ;). Tam sa nic nenaucis.

Ja viem dva - anglicitinu, francuzstinu, aj ked tu francuzstinu mam "zaprasenu". Zaklady mam z nemciny a spanielciny. Ale zaklady nikoho nezujimaju :)

0vecka

ak uz vies zaklady tak nieje problem sa ten jazyk doucit. Cize na tvojom mieste by som sa venoval bud AJ alebo NJ. A ked ich obe zmaknes tak mozes pridat dalsi jazyk.

Ja hovorim plynule AJ a NJ.