Sklamala som rodinu

Príspevok v téme: Sklamala som rodinu
Viki444

Dobrý deň, mám problém a dosť ma to trápi, celá rodina sa na mňa hnevá, sklamala som ich a hlavne svoju mamu. Mám už 2O rokov a som po skončení strednej školy. Rozmýšlala som nad vysokou školou ale nikdy som nebola rozhodnutá, či chcem isť tento rok na výšku a aj kvôli mojej strednej nebolo z čoho vyberať a ešte aj to že z každej strany počujem len to ako je výška tu v SR na nič. Keby som nebola do toho viac menej nútená, tak ostanem rovno rok doma, lenže moja mam chcela velmi aby som išla na výšku lebo že bez nej sa nezamestnám a pri pomyslení že by som bola rok doma bol oheň na streche. Tak som si predsa vybrala dva odbory v Ba,je to vzdialenosť asi 150km. Jeden odbor bol externý a druhý denný, s tým denným som ani nerátala, že by ma mohli zobrať pretože tam boli prijmačky z bioly na ktorú som sa vôbec nepripravovala.Stalo sa a zobrali ma tam kvôli malému počtu uchádzačov, moja mama bola nadšená ale ja ani nie. (Externú formu som si tiež rozmyslela pretože tam boli nenormálne peniaze a nebol to dobrý výber, všetko bol viac menej na silu) V skutočnosti som do tej Ba ani nechcela isť, nemám rada to mesto a nikoho tam absolutne nepoznám a pri pomyslení, že by som tam mala byť mi bolo zle. Další problém bol ten, že tu mám priatela s ktorým som tri a pol roka a máme sa velmi radi a už planujeme spoločnú buducnosť a nechcela som od neho odísť na taku dialku. A najväčši problém je ten, že som to mame nevedela povedať, ona bola vytešená, že tam pôjdem tak som ju nechala v tom, asi mesiac som ju klamala aj s tým, že som si vybavila intrák atď., povedala som je to až v deň zápisu ale aj to nepovedala ale napisala a nechala jej to doma, ja som bola u priateľa a čakala kedy sa to každý dozvie. Prišlo to všetci mi začali vyvolávať, mama mi výčíta že som ju sklamala ako nikto a že som ju ťahala za nos a že či si myslím či ma za rok osvieti, že už budem vedieť čo vlastne chcem. Najhoršia vec je to, že som do toho zaplietla môjho priateľa s ktorým som akože na ten zápis išla, takže si doma myslia, že on ma tam nechcel pustiť, že nevie bezo mňa vydržať. Čo vôbec nie je pravda, on s tým nemá nič aj keď sa mu nepáčilo že by som mala odisť do Ba. Teraz mám doma peklo, nikto mi neverí že o rok na tu Vš pôjdem a že som sa rozhodla ja sama. Počúvam tie najhoršie závery ake len môžu byť, že skončím pri páse a že zo mňa nič nebude, pritom neviem čo je take strašne na roku prestávky. Mám už vybavenú aj absolventskú prax ale v dedine kde býva môj priatel a to je tiež problém, najlepšie by bolo keby bývam u neho aby som čo najmenej precestovala pretože za to neni veľa peniažkov ale predsa niečo, lenže pochopí to vôbec moja mama alebo mi bude zase výčitať že sa neviem od priatela odtrhnúť a nevydržím bez neho ani chvílu. Nevedia akceptovať moj vzťah s ním a stále mi opakuje že mi mala frajerov zatrhnúť už dávno. Keby sa to dá s nou aspon nejak prebrať normalne ale nedá, nemám snou vôbec kamaratsky vzťah a okrem školy, učenia a takýchto podobných tém nepreberáme nič, nikdy za mnou nepríde že ako s priatelom alebo čo nove a tak, ked som doma tak som len v izbe a nič viac. Už by som sa chcela rozhodovať sama za seba ale nejak sa to nedá. Teraz to je uplne, že najhoršie, skuste mi stým nejak pomocť aj ked som si to dosrala uplne sama za to, že som nepovedala hned pravdu. Teraz sa na mna všetci pozeraju ako na vraha a najradšej by som hned odišla k priatelovi a mala pokoj. Kedy je asi najsprávnejší čas osamostniť sa? Dakujem za pomoc

MultiLevel

kardiola, tu nejde o ziadny diplom :D Ale o to, ze to mohla aspon skusit, kym klamala rodicom. Mohli to s priatelom najprv skusit, az potom by sa rozhodli co dalej :)
Pytas sa kto s VS z BA si zije v pohode? Nech sa paci, hlasim sa :) S priatelom sme sa ideme brat teraz, az si aj on dokoncil skolu, lebo bol rok pozadu odo mna, byvame vo vlastnom, planujeme cestovat, urcite aj odist na dlhsi cas do zahranicia. Zazila som internat, aj vlastny byt, zazila som toho nesmierne vela, popri tom si zarabala, planovala s priatelom buducnost :) VS neznamena len sediet nad knihami, je to prosto iny zivot, ktory sa oplati zazit. Preto ak sa zakladatelka temy neciti doma dobre, mohla aspon vypadnut z domu a uzit si este "nezavislosti", kym sa da.
A ani tebe nikto neberie, ze sa mas dobre, je spravne ze si sla za hlasom srdca :) Tu vsak ide hlavne o to, ze ak chce zakladatelka temy sama o sebe rozhodovat, musi ist z domu prec :)

fero11111

ja si staviam doma airbus a siel som na skolu a vdaka tomu si ten airbus mozem doma staviat vdaka skole

hmmmm no jaky ja som sikovny :D

ona riesi co ma robit ze ked slamala rodinu a nie tvoj dom co NEMAS NA HYPOTEKU .... :D kokos

kardiola

nojo, to sa rozchadzaju, co uz, ich problem :D skoda len ze ta blbost nekvitne, kazdy druhy by bol ako rajska zahrada..

Aja02

Kardiola, ja som napisala, ze sanca je miziva, ale to neznamena, ze zrovna im to nevyjde aj ked som toho nazoru, ze ta sanca je nizka.
A podla akeho vzoru sudim? Pozri sa okolo seba. Dnes sa kazdy druhy par rozvadza a ludia sa nechcu prisposobovat.

kardiola

kto z vas co ma VS z BA si zije v pohode? hm? dajte sem zivotne pribehy, ako sa vam dari.

dam vam svoj.

isla som za srdcom, VS nemam, zostala som s priatelom (z 22), spolocne sme si vybudovali rodinnu firmu, mame 2 rocnu dcerku, vo vlastnom a hypotekou nezatazenom domceku.

mam sa zle?

diplom mi chlieb neurobi lacnejsim, pokial by ju skola bavila, isla by za tym, to je moj nazor.

kardiola

Aja02 miziva je u tych ludi, co nic nerobia pre "my" ale len pre "ja" a vid ju, mysli "my" a nie "ja"

neviem podla akeho vzoru sudis ;)

fero11111

ja len tak ked sa nanu po case vzkasle aj ten priatel to by len bolo coro moro :) hehe no ale drzim palce nech ste spolu ... ale znovu cudujem sa ti ... taku moznost mat a ostat unho ked je zapis :D ina komedia :D a ten saso co to stebou vymyslel ma kolko 17 alebo aspon viac jak 18?

lilyiankaa

súhlasím s tým čo píše Multilevel i Panika .. to, že si nešla na VŠ,ktorá by ťa nebavila ja schvaľujem, už lenz toho dôvodu, že by si úplne zbytočne stratila rok a môžeš predsa ten rok pracovať a navyše ak si vyberieš budúci rok dennú formu, ešte by si musela platiť za nadštandard, čo nie sú malé peniaze .... je dobre, že máš vybavenú aspoň absolvenstkú prax, t.z., že máš aspoň čosi v rukách ... ak by sa ti lepšie bývalo u priateľa počas tejto AP, tak tam bývaj, avšak nezabúdaj na rodinu!! je pekné, že vám to klape a si zamilovaná, ale nemaj ružové okuliare a klapky na očiach ... pretože aj tak si sa v podstate prispôsobila tomu, že ON je rok pozadu a vy chcete ísť spolu bud. rok študovať ..
ak by si skončila za pásom, ja v tom nevidím nejakú katastrofu ..pretože koľko ľudí aj s VŠ nemá proste na výber a musí robiť aj takú prácu, vobec to neberiem ako čosi podradné a tých pár mesiacov by si si aspoň privyrobila ... to, že raz budeš mať výšku ešte neznamená, že ti budú všetci padať k nohám a keď získaš titul, budú sa o teba trhať!!
nemôžeš mať mame za zlé a rodine, že sa k tebe takto správajú, pretože si dospelá osoba a mala si tento problém aj tak riešiť .. úplne zbytočne si z priateľa urobila niečo, čo nie je a ty si sa s nimi mohla rozumne na svoj vek porozprávať

phoe

Prejavila si sa ako nezodpovedné dieťa, nie ako mladá žena. Snáď sa z toho poucis. Žiješ ešte v tej detskej ilúzii o svete. Po roku ísť do školy bude oveľa narocnejsie, mohla si to aspoň skúsiť. Aj ked tvrdis že nie, si závislá na priateľovi, a byť tvojou mamou, asi by ma slahlo, kebyze mi toto dieťa spraví. Najdi si aspoň,rychlo hocijakú prácu, nech aspoň trochu pochopis, o čom je život. Ako to, že vôbec nerozmyslas vopred ?

Viki444

To teda vobec nechcem ostat cely rok doma, robotu si hladam a rodičom chcem davať čo najviac ako sa len da z toho čo budem mať. AP je len zaruka že by som nič nenašla.