Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zápcha na celý život

Príspevok v téme: Zápcha na celý život
mackani

Ahojte,mám dlhodobú zápchu odmalička.Skúšala som všetko,verte mi , všetky vyšetrenia aké sa len dajú a nič. Ešte rozmýšlam nad kolonoskopiou či tam nie je nejaká obštrukcia,ale asi zbytočne. Jedna externistka mi povedala, že s tým sa budem musieť zmieriť a budem musieť s tým žiť :( Len na preháňadlách ,každé 4 dni. Má niekto niečo podobné? Lebo ešte som sa s takým nestretla ničím,ani na nete som nič nenašla. Že zápcha na celý život,jedine preháňadlá pomôžu a nič mi nezistili. Mám také lenivé črevá? Že tam peristaltika vôbec nepracuje, je to možné? Ďakujem.

Aspekta

Ahojte. Ja som trpela zápchou od malička. Skúšala som zmeniť stravovanie,jogurty, probiotiká, jablká, sušené slivky, denne veľa vody, cvičenia na brucho, vodu s citrónom,psyllium,senný list atď...nič mi okrem senného listu nezaberalo. Lenže z neho som mala hnačky a občas aj bolesti brucha. Bola som už zúfalá. Raz som si kúpila sušené figy a od vtedy ich jem každý deň, nakoľko práve toto mi pomohlo. Každý deň ráno zjem 5-8 fíg. Účinné množstvo je asi individuálne. Niekomu pri takom množstve už spôsobia hnačky. Mne to akurát upravilo vyprázdňovanie. Okrem toho si robím aj kefír z tibetskej huby. Ten mi pôsobí dosť dobre na moje trávenie, ale nepijem ho každý deň. V každom prípade však odporúčam skúsiť tie figy.

mackani

Emily opat pitný režim sa snažim dodržiavať, také 2l denne, teraz pijem aj dosť čajov,lebo som chorá :/ Takže aj bylinkové,ovocné a čajov vypijem veela. Takže pitný režim mám v poriadku. Myslím že aj pohyb mám dosť dobrý. Ved chcem ísť na kolono a uvidím čo a ako. Možno tam je obštrukcia alebo ako písala emalea55555,že jej sestra má dlhšie to črevo. Tak som zvedavá.

RNG

Creva potrebuju dostatok mikrovlaknin, v prvom rade, preto ich kazdemu odporucam si doplnovat, tak ako aj probiotika. A samozrejme tiez dostatok vody, lebo mikrovlakniny do seba nasiaknu az 50 nasobok vody. A ako moja stara mama uz davno hovorila, creva si treba "vymastit"
Nedostatok enzymov moze tiez spomalovat travenie, a to sa da velmi jednoducho dodat, napr kapslami pancreatinu branymi spolu s jedlom.

Prehanadla su skodlive latky, ktore sa telo snazi vyhodit hnackou, To nie je ale riesenie motility, to po case creva znici.

JessicaI

Mne pomohla z takeho isteho problemu homeopaka s prirodnymi liekmi. Boli to take male gulicky co som uzivala a k tomu som mala rano a vecer zjest lyzicku lanoveho semena. kupeneho v lekarni. Uz asi 10 rokov mam pokoj so zapchov. Len ked som drzala dietu sa to znovu objavilo ale ked som s dietou skoncila bolo to znovu v poriadku.
Pomaha aj tepla voda alebo odstata voda na lacno a med so skoricou.

jedulka

mám jí celý život.A co s ní.Před rokem mi zachutnali kešu oříšky a každý večer jsem je chroupala u TV.Vždycky tak půl sáčku, někdy i víc.A hele na stará kolena jsem začala mít pravidelnou stolici.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zápcha na celý život - Fórum - ZDRAVIE.sk