Zápcha na celý život

Príspevok v téme: Zápcha na celý život
mackani

Ahojte,mám dlhodobú zápchu odmalička.Skúšala som všetko,verte mi , všetky vyšetrenia aké sa len dajú a nič. Ešte rozmýšlam nad kolonoskopiou či tam nie je nejaká obštrukcia,ale asi zbytočne. Jedna externistka mi povedala, že s tým sa budem musieť zmieriť a budem musieť s tým žiť :( Len na preháňadlách ,každé 4 dni. Má niekto niečo podobné? Lebo ešte som sa s takým nestretla ničím,ani na nete som nič nenašla. Že zápcha na celý život,jedine preháňadlá pomôžu a nič mi nezistili. Mám také lenivé črevá? Že tam peristaltika vôbec nepracuje, je to možné? Ďakujem.

mackani

panika,takýchto receptov som skúšala, už to je zbytočné. Aj čistiace rizoto,počula som na to mega ohlasy,ako to pomohlo, sušené slivky, šťavu z kyslej kapusty a dalšie jedlá a prírodné preháňadlá. Už som si povedala stačilo, už nebudem skúšať,pojdem na kolono a bud zistia niečo alebo nie.

panika

vymazal sa mi cely prispevok, tak len to podstatne-riesenie po 20 rocnej zapche. Skus ist podla predkov...my sme na to prisli vdaka celiakii. JEDNODUCHE A MEGA LACNE. Treba to jest niekolkokrat denne (ver mi, budes hladna, ale tak zdravo:D).V Bille (je to najlacnejsie) som kupila take RYZOVE REZANCE.stoja par centov, iba minutku sa varia---k tomu pridaj obvareny mrazeny hrasok..Je to dobra kombinacia na chut a ver mi, uz na druhy den pojdes na vecko..nejedz nic ine, iba toto..niekolkokrat za den a dost pi (inak dcera pije litre vody, takze tam zapcha nevznikla)..budes lahka, napapana a vykakana

mackani

viete čo, mňa vôbec nikto neposlal na kolono,ani gastroenterolog, preto som z toho mimo. Musím si to vybavovať sama.

emalea55555

Aj moja sestra toto mávala...aj máva...ešte to neporiešila...ale bola na kolono...a zistili, že jej črevo je asi o 25% dlhšie ako je normál...preto tie výkaly sú tam tak dlho....a to spôsobuje zápchu!!