Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako zacat s behanim

Príspevok v téme: Ako zacat s behanim
l0l

zdravim, chcel by som sa spytat na rady ludi ktori pravidelne behavaju, pripadne tych ktori s tym nedavno zacali. som totalny nesportovec, nikdy som sa nevenoval ziadnemu sportu, teda okrem rekreacneho dvihania ciniek vacsinu zivota presedim. mam 23 rokov , meriam 186cm a vazim 94kg. chcel by som schudnut na nejakych 85 a dosiahnut by som to chcel prave behom. dnes som s tym zacal, no narazil som na problem. asi po 2-3 minutach pomalsieho behu som dosiel do stavu kedy som uz nestihal ani dychat a musel som prestat. potreboval by som od vas teda nejake rady ako co najefektivnejsie zacat a nabrat kondicku aby som vydrzal aspon 10min suvysle behat. vopred dakujem za vase odpovede.

odpovedam

Ak nestihas s dychom, nevadi. Casom sa to upravi. Ja som tiez zacinala tak, ze nulova kondicka a dneska mi hodina nie je vela. Odporucam ti zacat intervalovym behom (resp. je to naj typ behu na palenie tuku a posilnovania cievnej sustavy). Znamena to, ze pravidelne striedas intervaly s roznou rychlostou.

Povedzme, ze zacni tak, ze dve minuty ides rychlou chodzou, minutu behom atd. Striedaj to, casom sa bdues zlepsovat.

Neskor si men intervaly tak, ako ti to bude vyhovovat, napr. 5 minut beh, minuta chodze... neskor mozes prejst aj k sprintom. Nezabudni vsak tesne pred behom dodat telu sacharidy, aby malo energiu. Dodaj ich aj po behani + dostatok tekutin pred behom.

lilyiankaa

skús pekne pomaličky postupne .. minútu bež a minútu si choď a postupom času to navyšuj ...ja som začínala takto ... ale zase mňa beh totálne nebaví :D

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako zacat s behanim - Fórum - ZDRAVIE.sk