Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dobrovolne nezamestnana a praca na cierno

Príspevok v téme: Dobrovolne nezamestnana a praca na cierno
Monika 93

Dobry den,
najde sa tu niekto kto sa v tomto smere trosku viac vyzna?
Mam moznost pracovat ako opatrovatelka v Nemecku, momentalne som tu uz druhy mesiac, ale zial cez agenturu.Agentura je velky problem, nevedia a ani nechcu sa s rodinou a so mnou dohodnut na dlzke turnusov, a na plate. Pricom ja som sa s rodinou skvele dohodla ci uz platovo, alebo ak si rpedstavuju turnusy, len agentura neustale vymysla. Tak Rodina mi dala moznost pracovat tuna aj nadalej, ale samozrejme ze bez agenturi, co je pre mna velmi vyhodne... no problem je ze na cierno...
V podstate by som bola doma obcas na dva tyzdne... na urade niesom registrovana uz par dni... ak budem dobrovolne nezamestana a budem vykonavat tuto pracu na cierno co to obnasa??? Alebo je moznost,aby som si pridala prechodny pobyt so zamerom hladania zamestnania??? Dakujem za odpoved, vobec sa do toho nerozumiem takze potesi kazda rada.... Dakujem.

0vecka

400 EUR mozes v nemecku zarabat mesacne a nemusis to nikam hlasit. Takze mozes mat s nimi aj pracovnu zmluvu na tych 400 keby nieco. A to poistenie je naozaj nutne.

mate59

ešte by som sa komerčne poistil, tzn. cestovné poistenie, pre prípad, že by si potrebovala lek. ošetrenie, je to viac ako len na medzinár. preukaz poistenca EU.

Monika 93

Mate59 ... super, velmi ste ma potesili, asi to tak najskor urobim, aj ked neustale mam obavy, ale musim s tym nejako vytoto... :D dakujeeem velmi pekne .-)

mate59

ak si sa s rodinou dohodla a ty veríš im a oni tebe, peniaze ti vyplatia vždy do ruky, nie na účet,nič by som neriešil,v SR zaplatil ZP, soc. by som neplatil.V Nem.by ste sa dohodli pre prípad kontroly, že u nich pracuješ za jedlo a ubytko, nijaké dane nenahlasuj a na agentúru sa vybodni.

Monika 93

Ano s tym zdravotnym poistenim ratam, ze si ho budem platit sama, socialku ano je dobrovolna. Len ide o to,ze ak nebudem mat ziadnu zmluvu tak v podstate mi bude na nic ta dan v Nemecku,kedze nesom tuna zamestnana nie?

JessicaI

Treba platit zdravotne poistenie bud na SVK alebo v zahranici. Teraz je to u nas 55,02Eur na mesiac.
Socialne poistenie sa plati dobrovolne. Neviem ako je to v Nemecku s odvodom dani.
Napriklad v Anglicku sa plati dan a treba sa tam registrovat az nad urcitu sumu zarobku.

Monika 93

No ved prave, clovek uz ani nema na vyber v tej nasej krajine... No v podstate mas pravdu,ak si vsetko platim tak preco nie... ale mam aj tak obavy asi budem musiet ist na nase urady a informovat sa,ale velku radu od nich aj tak necakam :D A dakujem krasne :-)

Čarodejka

Aj ja pracujem na čierno. Síce na SVK za almužnu ale keď sa ináč nedá...
Neviem ti v tomto poradiť. Podľa mňa ak si nezamestnaná a nie si nikde evidovaná tak to nie je práca na čierno. Sama si musíš totiž platiť všetky druhy poistení.

Takže asi tak :) Dúfam, že som pomohla

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Dobrovolne nezamestnana a praca na cierno - Fórum - ZDRAVIE.sk