UPJS Verejna sprava

lilyiankaa

ja som mala príjímačky z NOSky a dejepisu ... ale dejepis bol len ohľadom 20st. a politiky ..... čiže prezidenti, pol. strany a pod. veci ... tiež som toho názoru, že škola to nie je ľahká, resp skúšky nie sú zadarmo, treba sa riadne učiť, ALE ja už by som na takýto odbor nikdy nešla ....podľa mňa tieto odbory sú na školách totálne zbytočné, tak ako aj kopu ďalších odborov... v tejto sfére som ani predtým nerobila, ani teraz nerobím a nemám pocit, že v budúcnosti budem ... na škole kde som študovala ja bol tento odbor hlavne zameraný na politiku a právo ...

X-Y

na prijímačky dejepis nepotrebuješ, pozri si odporúčanú literatúru, ja som z NOS-ky nematurovala, takže som sa ju musela učiť, bolo cca 80 otázok z toho 20 z cudzieho jazyka, niektoré otázky v teste obsahovali aj viac správnych odpovedí, takže na to pozor :) ..no a ku škole ..predtým než som sa rozhodla, že na tú školu chcem ísť, počula som o nej množstvo nepravdivých fám ako to, že tá škole ja ľahká a skončí ju bez učenia každý debil čo samozrejme nie je pravda..popravde je to škola dosť ťažká, ale to je asi každá pokiaľ ku nej človek pristupuje zodpovedne ;-)