Videla som ducha v izbe mojích detí!

Príspevok v téme: Videla som ducha v izbe mojích detí!
boboanci

Vydela som ducha tetky mojho muža v izbe detí.Bolo to ten den jak sme sa dozvedeli že už neni medzi nami.Mala som ju strašne rada bola užasná tetka.Prettým som natakéto neverila ale teraz už verím.Deti tu noc spali snamy mala som taký čudný pocit.Vnoci sa syn zobudil NA WC IšIEL POTOM DOSVOJEJ IZBY a ona tam stala ja som zmeravela syn ju nevydel ale domna jak 1000 nožov!Podakovala som sa jej že došla a že ju mam velmy rada.Celu noc som skoro preplakala.Okolo jej tela bolo svetlo ako žiara bolo to náderne a viem že to bolo ozajstne lebo ten pocit čo som tam mala to bolo zvláštne.Jak som kunej prehovorila a podakovala jej že dosla sa rozlúčit, taký dobrý pocit som mala a potom sa pomali rozplinula.Aj manžel vravel že nevedel celú noc spat a mal taký čudný pocit.či mu uverýte alebo nie premna to bol zážitok neuveriteľný.

_meno

Ahoj boboanci

Je to krasne co pises. My ludia sme velmi prekvapeni ze svet je taky laskyplny ;)

Zrejme preto lebo si ju mala velmi rada ta teraz chodi pozerat, mate sa radi :) :) Je to krasne.

Mozno si si myslela ze ona zomrela tak ti bolo luto ze jej zivot skoncil, preto prisla ti pomoct ta upokojit ze zijeme vecne :)

Kýčera

LMarika, múdro píšeš/iné príspevky som zatiaľ nečítala/,si zrelá a máš otvorenú myseľ.Aj takýmto spôsobom sa k nám dostávajú správy o živote po živote. Aj deti vidia duchov, hrajú sa s imaginárnymi priateľmi/majú aj meno/, vycítia negatívnu enegiu, lepšie ako dospelí. Lenže výchovou a potlačaním sa táto schopnosť u nás viac-menej stráca.

LMarika

Ja som nikdy ziadneho ducha nevidela, ale pripustam, ze existuje nieco medzi nebom a zemou, co je pre dnesnych ludi este zdravym sedliackym rozumom nevysvetlitelne, ale mozno niekedy v dalekej buducnosti to uz vysvetlitelne bude. Dobre, ze pises na forum, ked mas takyto zazitok. Mozno niekto zazil nieco podobne a napise sem o tom. Len o tom pred ludmi radsej nehovor, lebo si zacnu tukat prstom na celo a budu ta za sibnutu vyhlasovat Existuje kopa ezoterickych, aj nabozenskych knih, kde si o takychto veciach mozes precitat. Ak sa o tom celkom diskrerne porozpravas s nejakou vestkynou, alebo s nejakym knazom, tam.sa.stretnes s pochopenim, len o tom nehovor s hocikym. A jasne, ze deti tetu nevideli, lebo keby ano, tak by to hned vYTRubili do sveta a potom by sa ucitelky v skolke a spoluziaci na ne pozerali ako na sibnute a tomu sa asi ten duch snazil zabranit. Jednemu chalanovi zomrela prababka. Mal ju velmi rad. Po jej smrti sa mu snival sen, v ktorom ju uvidel v naruci pradedka, ktory zomrel o 20 rokov skor ako ona. V tom sne prababka drzala na rukach babatko a stastne sa usmievala. On to porozpraval rodicom a ti mu povedali, ze jeho prababka mala.v skutocnosti 4 deti a nie 3. Prvorodeny syn jej totiz zomrel par mesiacov po narodeni este ako babatko. Ten chalan o tom ale nevedel. Preto mu to ona sama akoby ukazala v tom sne. Ani taketo zvlastne sny s mrtvymi nebyvaju nicim vynimocnym. Ja sa ale do ezoteriky miesat nechcem, nakolko ma to az tak velmi nezaujima, ale verim, ze sa taketo veci mozu stat.

čistypapier

-Sorona-
skús toto napr.:

wol.jw.org

alebo aj:

wol.jw.org

sú tam uvedené aj niektoré texty, ktoré si tu uvádzal, no navyše je uvedený aj kontext.

Sorona

Trojka333, v poriadku, uvediem Ti tu zopár príkladov.
Dôležitým textom, ktorý hovorí o existencii duše po telesnej smrti, sú Ježišove slová, ktoré povedal svojim učeníkom: „Nebojte sa tých; čo zabíjajú telo, ale dušu zabiť nemôžu. Skôr sa bojte toho, ktorý môže i dušu i telo zahubiť v pekle“ (Mt 10, 28).
Ja som vzkriesenie a život.Kto verí vo mňa, bude žiť, aj keď umrie. A nik, kto žije a verí vo mňa, neumrie naveky. “ (Jn 11, 25 – 26).
Rozhovor ukrižovaného Ježiša s kajúcim zločincom .Na prosbu kajúceho zločinca : „Ježišu, spomeň si na mňa, keď prídeš do svojho kráľovstva“ (Lk 23, 42) Ježiš odpovedá: „Veru, hovorím ti: Dnes budeš so mnou v raji“ (v. 43).
Svätý Pavol opisuje svoju dilemu: „Oboje na mňa dolieha: túžim zomrieť a byť s Kristom, a to by bolo oveľa lepšie, ale zostať v tele je zasa potrebnejšie pre vás“ (Flp 1, 23 – 24).
Kazateľ 8:8 Niet človeka, ktorý by vládol nad duchom, aby zadržal ducha, ani niet vlády nado dňom smrti,
Kazateľ 12:7 a tak sa navráti prach do zeme, jako bol, a duch sa navráti k Bohu, ktorý ho dal.
Zjavenie 6:9 A keď otvoril piatu pečať, videl som pod oltárom duše zabitých pre slovo Božie a pre svedectvo, ktoré vydali. A zvolali mohutným hlasom : Dokedy, Pane, svätý a pravdivý, nebudeš súdiť a pomstiť našu krv na tých, čo obývajú zem?
Židom 9:27 A ako je ľuďom uložené raz umrieť a potom príde súd.

V 2. liste Korinťanom 5:10 Pavol napísal: "Všetci sa totiž musíme postaviť pred Kristovu súdnu stolicu, aby si každý odniesol odplatu podľa toho, čo vykonal, kým bol v tele - či dobré, alebo zlé.
V Zjavení 20:11, 12 opísal Ján scénu zo súdu:Videl som veľký biely trón i toho, ktorý na ňom sedel. Pred ním utiekla zem i nebo, a už nebolo pre ne miesta. Videl som mŕtvych, veľkých i malých; stáli pred trónom. A otvorili sa knihy. Aj iná kniha sa otvorila, kniha života. A mŕtvi boli súdení na základe zápisov v knihách podľa svojich skutkov.
Mt 5, 29
Ak ťa zvádza na hriech tvoje pravé oko, vylúp ho a odhoď od seba, lebo je pre teba lepšie, ak zahynie jeden z tvojich údov, ako keby sa malo celé tvoje telo dostať do pekla.
Mt 12,36
No hovorím vám: Ľudia sa budú v deň súdu zodpovedať z každého daromného slova, ktoré vyslovia.

luciano

Sú mŕtvi z hľadiska nášho hmotného sveta. Nič necítia, nemyslia, neexistujú - to platí pre našu planétu. Ale v inej dimenzií sa vedomie človeka zachováva a ostáva existovať aj naďalej. Nevieme, či toto vedomie - duša má nejaké spomienky na život tu na Zemi, ale veľa dôkazov svedčí o tom, že spomienky má. Ináč by život nemal zmysel. Život je evolúcia vesmíru a každá hmotná existencia prináša tomuto životu potrebné skúsenosti.

trojka333

Sorona, píšeš, že Biblia učí o nesmrteľnosti duše na viacerých miestach. Môžeš mi ich uviesť?

Lebo - ja som sa dočítala toto:

Aký je stav mŕtvych?

Kaz. 9:5: „Živí si uvedomujú, že zomrú, ale mŕtvi si neuvedomujú vôbec nič.“

Žalm 146:4: „Jeho duch vychádza, on sa vracia do svojej zeme; v ten deň sa pomíňajú jeho myšlienky

Ján 11:11–14: „‚Náš priateľ Lazar si šiel odpočinúť, ale idem tam, aby som ho prebudil zo spánku‘... Ježiš otvorene povedal: ‚Lazar zomrel.‘“ (Tiež Žalm 13:3)

Žije nejaká časť človeka po tom, ako telo zomrie?

Ezech. 18:4: „Duša [„duša“, AH, RP, NV; „osoba“, EP], ktorá hreší — tá zomrie.“

Iz. 53:12: „Vylial svoju dušu [„dušu“, NV, RP; „život“, EP, AH] až na smrť.“ (Porovnaj Matúša 26:38.)

Sú mŕtvi schopní nejako pomáhať alebo škodiť živým?

Kaz. 9:6: „Zahynula aj ich láska aj ich nenávisť aj ich žiarlivosť, a na neurčitý čas už nemajú podiel na ničom, čo sa musí robiť pod slnkom.“

Iz. 26:14: „Sú mŕtvi; nebudú žiť. Nemohúci v smrti, nevstanú.“

Sorona

Trojka333, pozerala som tvoj odkaz a áno, prach si a v prach sa obrátiš, to je v Biblii, ale vzťahuje sa to len na telesnú schránku človeka, telo je smrtelné, duša nie. Biblia učí o nesmrtelnosti duše a posmrtnom živote ma viacerých miestach.

Boboanci, verím Ti, že si videla ducha tej tety, mne sa tiež stalo niečo podobné, ked mi zomrel dedo a dokonca sme boli toho svedkom ja aj moja sestra, takže ťažko to mohol byť nejaký prelud, kedže sme to zažili obidve. Súhlasím s tým, čo písala trewq, pomodli sa za ňu.