Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ZUBY

Duko

Fliper, ja si idem dat robit presne to iste na 4och hornych zuboch. Zubarka je matkina kamaratka tak za pracu platit nebudem. No mozem ti napisat ze JEDEN zub, teda titanovy inplantat + porcelanova korunka ta vyjde na 900 euro. A ohladne anestezie...to si nedavaj kvoli 3 zubom, keby ti ich robila 15 tak nepoviem ale takto sa to da zvladnut aj s lokalnym umrtvenim. Len jej povedz nech ti to opicha z oboch stran aby si ozaj nic necitil :D

Denz

Fliper- to je asi vies aka odpoved na tvoju otazku.....
Zajdi za lekarom a ten zhodnoti ci je mozne ti to robit pod anestezou.....mozes mat zly tlak..,srdce....
a cena podla mna......raraj okolo 1000 eur ak nie viac.

FliperCC

Dobry den.Mam uplne znicene 3 horne predne zuby.Mam zaujem si dat urobit porcelanove ale +aj titanove implantaty.Po zlych skusenostiach mam panicky strach a preto sa chcem opytat ci je mozne takyto vykon urobit pod uplnou anestezou a aspon pribline kolko by ma to vsetko spolu stalo (zuby,implantaty,anesteza a vykon)

mmoon

Zdravim.mám 21r. a chrup mám v dosť zlom stave,aj ked sa o zuby staram pravidelne a dôkladne.k lekarovi chodím 2 krat do roka a vzdy je nejaky problem:nenomalne precitlivene zuby,kasy,stale sa opakujuce opuchy, zanesene kanaliky....atd. vsetky zakroky musim mat bez umrtvenia,komunikacia s lekaom je na bode mrazu a ani neskusa hladat priciny problemov. Ale chodím k nemu od malicka a preto ho nemôzem porovnat s iným.Chcem spytat ci je mozne sa dat vysetrit pri inom stomatologovi bez toho aby som musel odist od môjho??alebo ake mám vlastne moznosti??vopred dakujem

Denz

Zub sa skladá z korunky (lat. corona dentis) a jedného alebo viacerých koreňov (lat. radix dentis). Sú spojené v krčku (lat. cervix dentis). Vo vnútri sa nachádza dutina (lat. cavitas dentis), ktorú vypĺňa zubná dreň (lat. pulpa dentis). Tá je tvorená nervami, cievami a väzivovým tkanivom.
Povrch korunky zuba tvorí sklovina (lat. enamelum, grec. email). Je to najtvrdšia hmota v ľudskom tele. Pod ňou sa nachádza zubovina (lat. dentinun), ktorá je o niečo mäkšia a tvorí najväčšiu časť zuba. Na povrchu koreňa sa nachádza zubný cement (lat. cementum).

boba 77

Citujem RNG+damian: Zuby sú podľa metabolickej medicíny zrkadlom celkového metabolického stavu organizmu. Z toho vyplýva fakt, že keď sa zuby kazia, je to výstraha.
Zdravé zuby nezávisia len od čistoty. Prečo potom zvieratá majú také silné zuby keď si ich nečistia? Alebo prečo ľudia v neidustriálnych štátoch, ktorí nikdy nevideli zubnú kefku a pastu, majú zdravé zuby? Pravdou je, že zuby sú kosti. Aby boli kosti silné, pevné a zdravé, musia mať adekvátnu štruktúru a hustotu. K tomu neprospievajú len výživové doplnky ako vápnik, ale aj tlak resp., že kosti sú namáhané, že pracujú. Ak zub hryzie surovú, tvrdú a živú stravu a má teda dostatočný a frekventovaný tlak, jeho štruktúra sa posiľňuje a je hustejšia. Každodenným chabým žuvaním varenej stravy zuby pripravujeme o ich prácu, robíme ich lenivými. Ich mikroštruktúra redne a vzniká priestor pre vznik infekcií
V ústach je značne veľa rôznych baktérií a iných mikróbov. Čistenie zubov im len čiastočne berie potravu a tým znižuje ich činnosť. Predchádzať zubným kazom sa dá aj potláčaním týchto mikróbov a najmä streptokokov (mutans a salivarius), ktoré sa nachádzajú na krčkoch zubov a sú zodpovedné za drvivú väčšinu ničenia skloviny svojimi kyslými výlučkami. To môžeme dosiahnuť antimikrobiálnymi výplachmi ústnej dutiny, ako GSE, koloidná strieborná voda či peroxid vodíka, ktorý treba podržať v ústach aspoň raz denne niekoľko minút.

datelinka

pravdaze filipo, zubny lekar ti urobi keramicke zubne korunky tak, aby ti zuby doliehali pekne jeden k druhemu. urcite sa nezachovava povodny tvar chrupu, ak nebol dokonaly :-)

filipo71

Ahojte chcel by som si dat porcelanove zuby na hornu cast zubov chcel by som sa opytat ci by sa dali urobit take zuby aby mi zakryli medzeru na hornych zuboch??? dakujem

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ZUBY - Fórum - ZDRAVIE.sk