ZUBY

ccc

to je pravda,že by sa pacienti mali imformovať,ale niekedy mám pocit, že zubári sú tak trošku škodoradostní..teda aspoň môj priateľ je taká potvora, že niekedy pacientom vykreslí to čo im bude robiť tak, že sa až chytám za hlavu...niekedy je lepšie, keď človek nevie, čo ho čaká..sladká nevedomosť.
našťastie nerobí to často

jefima

áno,dobre urobená plomba musí niečo vydržať.Ľudia idúci k stomatológovi majú jednu veľkú nevýhodu a to že sú vystrašení.Je úplne normálne že majú strach a obavy.V tom pocite úzkosti a nevedomosti že čo sa ide robiť zabúdajú že zubár je tiež len človek a nemusia sa báť opýtať na všetko čo ich zaujíma.Každý stomatológ zpozornie keď zavetrí záujem pacienta.Kĺudne si môže nechať vysvetliť každučký výkon v ústach,postup atď.Ono sa to možno nezdá ale aj pacient vychováva lekára.

ccc

nemyslela som presne, že je to 2roky..ale že je tam taký princíp záruky za výkony a potom to je ok, že blomby môžu vypadnúť kôli viacerým veciam,ale zasa dobre urobená blomba musí niečo vydržať

jefima

žiaľ dvojroč.záručná doba u plomb neexistuje.Žiadny stomatológ ju nebude akceptovať a poisťovňa to nebude dokazovať.Zub sa môže pokaziť z piatich strán a preto si pacient môže myslieť že s jedným zubom chodí viackrát.Ak vypadne plomba presne z toho istého miesta je na lekárovi ako sa k tomu postaví.Obvykle uzná 1/2 roč.dobu.Na vypadávanie plomb má vplyv viacero faktorov,hoci pacient pozná len jeden:zle urobená plomba.

ccc

tiež nechápem na čo si čakala,na stomatolog.výkony je podobná záruka ako na topánky..nie na všetky výkony, ale na blomby určite..čo by ti predtým urobil raz dva ti teraz bude trvať oveľa dlhšie..

jefima

nie vždy je chyba v stomatológovi.Môžeš mať zvýšenú kazivosť zubov a tu je dôležitá prehliadka častejšie ako raz do roka.No a výmena stomatológa nie je nič neobvyklé veď ide o tvoj chrup a nemalé peniaze.Takže zaťať päste a ísť na to.A čo sa týka "šrobovaných" zubov,nie je to také jednoduché akoby si si myslela.Je to dlhý,bolestivý a drahý proces.

lianela

karaca minulý rok si ich dávala moja mamina cena je ako uz spominaju obidve baby...mama si davala urobit len zubky ktore su vidiet cize horne 8-9myslim a dolne tiez tak nejak 9-10....ma to urobene tak,ze ma zbrusene jej zuby do spicu a na ne nasadene korunky...no je to velmi financne narocne tak ak to nieje az take nevyhnutne tak si daj zubky opravit...vela stastia

karaca

no zistili mi ze mam znizenu cinnost stitnej zlazy...o zuby sa staram dva krat denne si ich umyvam ...asi pred dvomi rokmi som bola u zubara a dal mi skoro vsetko do poriadku ale asi mi to nespravil profesionalne po pol roku som zacala mat problemy...a teraz mam panicky strach zasa to vsetko pretrpiet...najrasej by som si dala nasrobuvat a mat do konca zivota pokoj....nemam ich az v takom zlom stave ze by sa nedali opravit len sa bojim toho ze zasa natrafim na takecho stomatologa ako som mala do teraz-.

ccc

koľko stojí porcelánová fazeta presne neviem, ale keby si chcela mať celé zuby z porcelánu,tie čo sa šrubujú do kosti,tak najlacnejšie stoja okolo 8 000/1zub.
takže si ich radšej daj opraviť a potom sa o nich staraj,lebo v takomto veku väčšinou by nemali byť pokazené zuby ak je dodržiavaná primeraná hygiena a nie si bulimička, alebo nemáš inú vážnu chorobu
kazivosť zubov vieme starostlivosťou ovplyvniť na 90%

jefima

Čo znamená vo veľmi zlom stave?Porcelánové korunky alebo mostík je posledná fáza.Najskôr ti musí stomatológ dať do poriadku celý chrup.Čo treba zaplombuje,prelieči alebo vytrhne.Záleží od stavu tvojich zubov aký bude postup.Táto fáza tiež niečo stojí.Keď budeš mať chrup sanovaný môžeš rozmýšľať o porceláne.Tá cena cca 3 000sk za jeden porcelán je OK.