Priatel ma terorizuje a vydiera

Príspevok v téme: Priatel ma terorizuje a vydiera
111222333

Dobrý deň, potrebujem radu,lebo už som naozaj zúfalá.
Na začiatok chcem zdôrazniť, že môj priateľ má asi psychický problém,no nikdy nenavštevoval psychológa ani nejakú odbornú pomoc...
Mám 17 rokov. S priatelom tvoríme pár 8 mesiacov,na začiatku bol veľmi milý a pozorný,vždy mi dával najavo svoju lásku.No asi po mesiaci začal hrozne žiarliť,dokonca aj na môjho najlepšieho kamaráta, ktorého poznám už 11 rokov.Zakazoval mi aj kamarátky, ked som chcela ísť čo i len na hodinu zo svojho voľného času s nimi (nehovoriac o kamarátoch a spolužiakoch).Nakoniec bolo vždy po jeho,zo začiatku mi to nevadilo chcela som byť len s ním,ako asi každý normálny zaľúbený človek...No po čase keď už som naozaj potrebovala aj nejakú tu hodinku len pre seba mi to veľmi začalo vadiť.Skúšala som sa s ním rozprávať,ale on to nikdy nevedel pochopiť.Nastala aj situácia keď mi rodičia nedovolili ísť von,a on mi písal že ak nepôjdem zabije sa,tak som šla, a to samozrejme spôsobilo moje problémy s rodičmi.Navrhla som rozchod,no on ma začal citovo vydierať že sa zabije že bezo mňa nedokáže žiť...Nemala som dosť odvahy sa s ním naozaj rozísť,tak sa náš vzťah vliekol ďalej,no teraz keď už som naozaj pochopila, že ja s nim nechcem a ani nedokážem byť za žiadnu cenu, ma začal vydierať, že ak sa s ním rozídem každému o mne povie aká som kurva,že potrebujem kamarátov,a že zavolá mojim rodičom a povie im o sexe atd.... Myslím,že je pochopiteľné keď je na mňa partner nahnevaný že sa s ním chcem rozísť,a možno sa chce aj trochu pomstiť, ale toto mi príde už naozaj prehnané.Neviem čo robiť,ako mu dohovoriť... Už som mu aj vysvetlila, že ja ho už neľúbim a on určite nechce byť s niekym kto ho neľúbi. No on len povie,že chce a že mám robiť všetko podľa neho lebo uvidím čo všetkým narozpráva.
Ja sa nebojím toho,že ľuďom povie svoje výmysly .Som typ človeka, ktorý v podstate kašle nato čo o ňom hovoria iní.Bojím sa len toho,že naozaj povie mojim rodičom že sme spolu spali.Ani vo sne by ma nenapadlo že bude schopný niečo také mi urobiť.Prosím poradte mi,lebo ja už vážne neviem čo ďalej :(

0vecka

ja si tiez nemyslim ze by spravil to cim sa vyhraza, najme ak mu pohrozi ze cele jeho konanie nejako zverejni. Napr vykeca jeho rodicom, kamaratom, sefovi v praci atd a najme ak bude mat nahravky jeho telefonatov.

lilyiankaa

ja len chcem dodať, že polícia ti v tomto nepomôže, ak si samozrejme náhodu nejak tento hlupák neublíži nepomôže ... neochráni ťa, ak ťa aj obťahuje, a vydiera ťa, je to klasifikované LEN ako priestupok s finančnou pokutou, predvolajú ho 2x a ak by s tým neprestal, riešia to už inak .... takže darmo chodiť na políciu ..jedine ak by si chcela, aby mali už predtým dôkazy, keby ti náhodou neskôr čosi robil ... a nepovedala by som, že na 99% splní to čo píše...

Žužova

Už dlhšie si všímam že tu pomaly každý posiela ludí ,i ked sa jedná len o prkotiny k psychologovi..preboha to čo vam za to platia ? :D

podla mna holka vyhladávat psychologa nemusí a nenechalo jej to nijaké následky práveže ma zdravý rozum a pochopila že sa ho musí zbavit ... to skor on by tam mal zájst :D

Agnes998

Jedulka ma pravdu a neprehana, toto je uplne ucebnicovy manipulator, z tohto nevyrastie, nie je to ziadna puberta a bude to len horsie, uplne peklo na zemi by mala keby s nim mala dieta, takyto chlap bude naschval ublizovat aj vlastnemu dietatu len aby sa pomstil svojej byvalej partnerke. Treba to s nim razne ukoncit a ukazat mu, ze si vnutorne silna a ze sa nim nedas zlomit. To, cim sa ti vyhraza na 99% aj splni, s tym uz nic neurobis. Este ho mozes ist udat na policiu za vyhrazanie, ak budes mat dokazy napr. smsky. Povedz to ako ta tyranizuje a cim sa ti vyhraza svojim rodicom, kamaratom a vsetkym ludom v tvojom okoli nech ti pomozu a ochrania ta pred tym psychopatom. Zacni chodit psychologicke, potrebujes podporu a navod ako na tohto manipulatora, ako s nim jednat, ako sa ho zbavit

0vecka

2 111222333 vidiet na tych fotkach tvar?

kazdopadne na tvojom mieste si sadnem z rodicmi a vsetko im vyklopim (tie fotky by som zatial nespominal). Akoze nespravila si nic zle takze sa nemusis nicoho bat je ale lepsie ked o tom budu vediet. A potom mu uz len posli SMS s tym ze je uz definitivny koniec a ze si o vsetkom hovorila s rodicmi. Nedvihaj mu naj by bolo si zohnat nove cislo a ak bude moc otravny tak zavolaj policiu aj ked nic nevyriesia ale mozno sa nalaka.

Inak ak bude robit problemy mozes si aj ty nahrat tie jeho volania alebo maily a zavesit ot na net :)

inak zelam pevne nervy, najhorsie je v tomto ze to ani nemusi byt zly clovek len to trosku nezvladol.

dufam ze ti je jasne ze tuto je nulova sanca ze by sa to teoreticky dalo nejak dokopy a mali by ste nejaky vztah. Proste ono to uz skoncilo.

Iveta Michael

p.s.
s tým zabitím to je ťažké,poznám prípady keď pre lásku skutočne spáchal samovraždu - to by som nechcela mať na svedomí,ale ten bol veľmi citlivý chalan:(

Iveta Michael

111222333

no neviem o čo tu ide jemu ... možno že ťa naozaj mal rád a je iba na tebe citovo závislý hm .. a to celé vydieranie je iba taký zúfalý výkrik do tmy

lenže ja byť tebou by som išla za jeho rodičmi a povedala im pravdu,celú...ako si ho ľúbila,on teba tiež a ako sa to celé pos...lo a hlavne im ukáž tie SMS-ky čo ti písal - že sa zabije atď..možno chlapec je poriadne v puberte nevyrovnaný a potrebuje psychológa,ale to v prvom rade musia riešiť jeho rodičia!

A čo sa týka tých tvojich veru ťa chápem,že sa bojíš..ja som mala autoritatívnu matku a viem sa nejako do toho vžiť,nie raz som klamala zo strachu - ale to je ešte horšie,skús ho najprv nejako upokojiť a pokús sa pozhovárať s jeho mamkou,povedz jej že ho ľúbiš ale on ti toto vyvádza a opýtaj sa jej čo máš teda robiť?