Priatel ma terorizuje a vydiera

Príspevok v téme: Priatel ma terorizuje a vydiera
111222333

Dobrý deň, potrebujem radu,lebo už som naozaj zúfalá.
Na začiatok chcem zdôrazniť, že môj priateľ má asi psychický problém,no nikdy nenavštevoval psychológa ani nejakú odbornú pomoc...
Mám 17 rokov. S priatelom tvoríme pár 8 mesiacov,na začiatku bol veľmi milý a pozorný,vždy mi dával najavo svoju lásku.No asi po mesiaci začal hrozne žiarliť,dokonca aj na môjho najlepšieho kamaráta, ktorého poznám už 11 rokov.Zakazoval mi aj kamarátky, ked som chcela ísť čo i len na hodinu zo svojho voľného času s nimi (nehovoriac o kamarátoch a spolužiakoch).Nakoniec bolo vždy po jeho,zo začiatku mi to nevadilo chcela som byť len s ním,ako asi každý normálny zaľúbený človek...No po čase keď už som naozaj potrebovala aj nejakú tu hodinku len pre seba mi to veľmi začalo vadiť.Skúšala som sa s ním rozprávať,ale on to nikdy nevedel pochopiť.Nastala aj situácia keď mi rodičia nedovolili ísť von,a on mi písal že ak nepôjdem zabije sa,tak som šla, a to samozrejme spôsobilo moje problémy s rodičmi.Navrhla som rozchod,no on ma začal citovo vydierať že sa zabije že bezo mňa nedokáže žiť...Nemala som dosť odvahy sa s ním naozaj rozísť,tak sa náš vzťah vliekol ďalej,no teraz keď už som naozaj pochopila, že ja s nim nechcem a ani nedokážem byť za žiadnu cenu, ma začal vydierať, že ak sa s ním rozídem každému o mne povie aká som kurva,že potrebujem kamarátov,a že zavolá mojim rodičom a povie im o sexe atd.... Myslím,že je pochopiteľné keď je na mňa partner nahnevaný že sa s ním chcem rozísť,a možno sa chce aj trochu pomstiť, ale toto mi príde už naozaj prehnané.Neviem čo robiť,ako mu dohovoriť... Už som mu aj vysvetlila, že ja ho už neľúbim a on určite nechce byť s niekym kto ho neľúbi. No on len povie,že chce a že mám robiť všetko podľa neho lebo uvidím čo všetkým narozpráva.
Ja sa nebojím toho,že ľuďom povie svoje výmysly .Som typ človeka, ktorý v podstate kašle nato čo o ňom hovoria iní.Bojím sa len toho,že naozaj povie mojim rodičom že sme spolu spali.Ani vo sne by ma nenapadlo že bude schopný niečo také mi urobiť.Prosím poradte mi,lebo ja už vážne neviem čo ďalej :(

lilyiankaa

ak sú rodičia proti vášmu vzťahu, tak im povedz narovinu ako to teraz je, a aj ohľadom tých fotiek, sexu a pod ... sú to tvoji rodičia, budú stáť na tvojej strane .. ako tu bolo spomenuté, byť tvoj foter, tak za ním prídem a takú mu jednu ....... že by sa nespamatal...to toto sa robí babe, ktorú ľúbi? je to chorý kretén ... a ja si myslím, že by nemal odvahu tieto tvoje fotky dať na net ...

prezyvko

fsgfw, existujú také programy, ale nefungujú zaručene, záleží na tom kedy to vymazal a či pamäť potom často využíval. väčšinou neobnovia celý súbor alebo ho ani nenájdu.

111222333, tvoji rodičia určite nečakajú že budeš panna do konca života. pravda bude najrýchlejší spôsob ako vyriešiť tvoj problém.
a čo sa jeho týka, choď za jeho rodičmi a povedz že ťa ich syn vydiera. neber ich zodpovednosť na seba.
a pokial ide o kamarátov, tak v núdzi poznáš priateľa. snáď vieš čo mám na mysli.

fsgfw

neboj sa, taky program neexistuje. aj keby existoval, pochybujem ze tvoj priatel s nim vie robit. ak foto definitivne vymazes z mobilu, tak nejaky program v pc urcite tu fotku nevykuzli. aĺen ak si to posielal mailom alebo smskou tak sa uisti ze tie maily ani smsky uz nema.
urcite kontaktuj aj jeho rodicov a povedz o co ide, ze sa ho bojis

dfgdfg

ked sa s nim budes rozchadzat, daj pozor aby ti nahodou neublizil. urcite to nerob niekde kde nikto okolo nebude alebo tak. mozno by bolo najlepsie mu len zavolat alebo poslat smsku a potom si uz len vypnut mobil a najlepsie zmenit cislo a uplne sa mu vyhybat

111222333

khgskhf .. už som to skúsila,aj som tie fotky normálne vymazala z mobilu.. Ale existuje ževraj nejaký program do PC ktorý obnovuje vymazané dokumenty,určite taký program existuje v tomto mi priatel neklame tym som si ista... Ale ja možem mazať fotky kolko chcem ,ked on iba zapojí mobil do pc a ma ich naspäť :(

vxsdfh

potom priprav aj kamaratov nato ze co sa moze diat. neohovaraj ho, nekydaj na neho, iba jednostranne povedz pravdu o co islo.. tomu priatelovi tiez pri rozchode povedz ze ci sa nebude hanbit ze chodil s kurvou a ze bude za riadneho uboheho chudaka ked bude hovorit ze jeho byvala bola kurva a on o tom ako ani nevedel, a ze ked bude rozposielat fotky, ci sa nebude on hanbit.. skus sa mu aj ty povyhrazat ze zverejnis jeho trapne fotky s malym penisom alebo co

111222333

ldshfslhf .. moji rodičia vedia že mám priateľa,dokonca sme raz boli všetci spolu posediet v reštaurácii, vedia aj to, že teraz máme problémy...Oni sú práve tí, ktorí su najviac PROTI nášmu vzťahu,a stále mi hovoria nech sa s ním už rozídem,lebo vidia že som úplne psychicky zničená...
Ale ako som uz napísala v predoslom komente, niekedy sme si posielali erot. fotky... A ja sa nechcem dozit raz toho že uvidím moje polonahé fotky niekde na nete,a ešte k tomu aby to videli moji rodičia...Už 100krát mi sluboval že fotky vymazal, no stále sa mi s nimi vyhráža...

khgskhf

ked vies kde vsade ma ulozene tie fotky, je to jednoduche...
hraj sa niekolko dni na dobru priatelku, ze je vsetko ok, ze si mu odpustila, odputaj nejako jeho pozornost, dostan sa k jeho mobilu, vymaz emaily, stiahnute fotky, alebo prehladaj PC zatial co bude na wc alebo zatial co ho posles do obchodu alebo co

kabel

s rodicmi sa porozpravaj este pred rozchodom a povedz im, ze sa ti vyhraza, povedz i to, cim sa vyhraza. Ak ma tvoj foter gule, da mu cez tlamu a pohrozi pravnikom a policiou. Plus kontaktovat JEHO rodicov (hoci neviem, kolko ma ten psychopat rokov).

ldshfslhf

ak tvoji rodicia nevedia ze si s nim naozaj chodila, tak im povedz vystrasena ze mas kamarata ktory je do teba zalubeny a stale sa ti vyhraza ze ti nejako ublizi ked s nim nebudes chodit a ze je k tebe zly a mas z neho strach a ze si stale pred tvojimi kamaratmi vymysla o tebe hluposti len aby si s nim zacala chodit a ze sa ti vyhrazal ze zavola rodicom a bude im rozpravat nejake nezmysly aby si sa ho bala a zacala si si s nim... a tak dalej. zahraj to , ze proste to nieje pravda a on je psychicky chory.
ak vedia ze si mala priatela, tak im povedz pravdu... ze sa s nim chces rozist a on je psychicky chory a povedz im co ti robi.. o tom sexe povedz ze ste nespali a ze on si to len vymysla aby ta co najviac ociernil. nemyslim si ked nejaky chory nevybureny pubertiak zavola rodicom, tak rodicia ho budu bez slovka nacuvat a vsetkemu uveria. keby som ja bola tvoja mama tak si opytam cislo na jeho mamku a pekne sa s nou porozpravam, zeby mala zajst na psychologicke vysetrenie so synom.. ved povedz rodicom ze sa bojis a ze si vymysla