Mýty o jedle

Príspevok v téme: Mýty o jedle
winki

Ahojte v poslednej dobe tu čítam rôzne protichodné názory a tak by som bola rada, keby do tejto témy prispievali ľudia so svojimi názormy, ktoré sú aj nejako podložené.

Prečo sú tak zaužívané raňajky? Každý to preferuje a ak neraňajkujete ste chorí ( mne napr. stačí na raňajky štava z mrkiev a cvikly).

Prečo treba jesť 5 krát denne? (ja by som 5krát denne do seba nič nenatlačila a ani nemám čas myslieť na to)

A vo všeobecnosti, prečo je táto spoločnosť tak zameraná na jedlo? Stále len jesť a jesť a jesť. Veď jeme preto, aby sme žili a ak človek príjme dostatok živín v jedle raz za den, je na tom niečo choré?

vitavi

Myslím si,že to nerobili tisícky anakond 3x denne. Nie všetky zvieratá sú čisté mäsožravce. A neprekrmujú sa. Hromadné zabíjanie vo veĺkochovoch nemožno ospravedlniť takýmito prípadmi.

GoFruit

Judr nobody nechapem tvoj príspevok co ma spolocne s mojim. Sorry. Co by som povedala? Dakujem. Ja sa kazdemu podakujem ked spravi pre mna nieco. To ale neznamena ze si o nom nemozem mysliet ze je bezcitny ak sa mi taky javi. To ze ma niekto zachrani este nevylucuje moznost ze je bezcitny. Moze ma zachranit z roznych pricin. Nie len kvoli tomu ze citi lasku ku mne ako k bytosti.

0vecka

2 JUDr. Nobody kazdy ma pravo na nazor. Ja ocenujem ze GoFruit napisal/a bezcitny a nie duchovne mrtvy (lebo to v ezoterictine znamena k*k*t) je pravda ze som silnejsej konstrukcie :) napr na bench dam 130 atd ale vies kedy pride situacia ze je to treba?

Mne skor ide o to ze polovica ludi sa tu natom odpaluje ze ake strasne tie kuriatka to pomelie, boze. a 10min potom si ide do TESCA kupit kura :) A ked uz ide o to tak odkial GoFruit berie istotu ze rastliny takisto netrpia?

Ja som si tiez takou krizou presiel a v podstate som si povedal ze si mozem povedat ze je to strasne a jednoducho to ignorovat alebo si povedat ze nj tak je to tak no a co? Kebyze som dazdovka tak ma to kura tiez bez milosti zezere. Skratka byt k sebe uprimny a priznat si ze mozno obcas kvoli prezitiu urobim nieco co mozno v nasej spolocnosti moralne nieje, no a co?

JUDr. Nobody

GoFruit

bol by som zvedavy, co by si povedala na 0vecku, ak by ta vdaka dostatocnej sily vytiahol z horiaceho vraku auta, alebo vyhrabal zo snehu-laviny..
taky fruitan asi vela energie na takuto cinnost mat nebude.. takze trochu uvazuj predtym nez napises take haluze..

RNG

Nuz ja si napr spominam na jeden drasticky film, kde anakonda 10 minut prehltala ziveho stekajuceho psa, milacika rodiny, rovno pred zhrozenymi majitelami.
Zialbohu do nas vsepovali casto od mala dost nerealisticke predstavy o humanite, priroda ale na svoje procesy bez ohladu na nase vychovne modely, ta sa riadi principom zotrvania/prezitia, ci sa to niekomu paci alebo nie(vcitane mna, samozrejme, ja som tiez dost utlocitny a v tomto zmysle nerealisticky)

elusqa

Mne stačí stačí na raňajky chlieb s maslom a medom a moja mama tiež zakladala na raňajkách. Naučila ma, že stačí jesť tri krát denne a to mi stačí a keby som mohla aj ja som som odmietala raňajky :D

GoFruit

Ovecka hocico sem das to je jedno. Si bezcitny clovek ale takych je vela. Vdaka za ludi v ktorych je este nejaka laska a ucta k planete a druhym bytostiam.

0vecka

2 sweater to je taka ukazka ako to vyzeralo v stredoveku alebo staroveku :) to bolo na tie dristy od agartio ze ftedy zili ludia v harmonii s prirodou a vsetko zlo sem prislo len nedavno.

sweater.

nechapem ludi co si myslia ze zvierata nic necitia, alebo este horsie ze to vedia aj tak im hentak ublizuju, cisty zebraci na tych videach