Mýty o jedle

Príspevok v téme: Mýty o jedle
winki

Ahojte v poslednej dobe tu čítam rôzne protichodné názory a tak by som bola rada, keby do tejto témy prispievali ľudia so svojimi názormy, ktoré sú aj nejako podložené.

Prečo sú tak zaužívané raňajky? Každý to preferuje a ak neraňajkujete ste chorí ( mne napr. stačí na raňajky štava z mrkiev a cvikly).

Prečo treba jesť 5 krát denne? (ja by som 5krát denne do seba nič nenatlačila a ani nemám čas myslieť na to)

A vo všeobecnosti, prečo je táto spoločnosť tak zameraná na jedlo? Stále len jesť a jesť a jesť. Veď jeme preto, aby sme žili a ak človek príjme dostatok živín v jedle raz za den, je na tom niečo choré?

RNG

GoFruit, je kupujem, mlieko a maso len z ekologickych chovov, z volneho vybehu, bez hormonov a antibiotik. To je v sebeobrane, aby som dostal kvalitnejsie produkty, s lepsimi/prirodzenejsimi obsahmiTermin humanne spravanie ku zvieratam sa tu tiez casto zneuziva. Humanne je slovo odvodene od homo=clovek, tj akokolvek sa clovek sprava je v ramci terminu homo=humanne
Ja tiez nie som nadseny okolo zabijania zvierat, zialbohu zive ich jedia len japonci(davaju si do mapojov zive rybicky a podobne) ale zo zvietat hady casto prehltaju zive obete, mackovite selmy sa vyzivaju v "hrani" sa z obetou a taka lasica zabije aj 50 sliepok v kurine, pricom jedina by jej dala dost krvi na cely den
Takze si treba rozne terminy upreanit a nie spolitizovat ich na rozne ucely skupin. Nenavidim termin "politicky korektni" lebo to je nedemokraticky navrhnute malymi skupinami a zakerne natlacene na ludstvo bez toho, aby mohli o tom demoktraticky rozhodnut. Tak sa dnes globalisti zmoznuju vlady nad svetom, bez toho, ze by na to dostali suhlas mas.

0vecka

2 agartio2 najdrzejsia si tu ty tym tvojim ze som duchovne mrtvy. A presne sa ozvem vzdy ked napises nejaku tu somarinu. Lebo zlu staci v vitazstvu necinnost dobrych ludi takze necinny urcite nebudem.

agartio2

0vecka, tak moje prispevky necitaj.
Ja tvoje uz dlho necitam. Obcas spravim chybu, nazrem a vzdy olutujem. Nestacim sa divit, kolko negativnej energie tu prskas. Aj ten drzy arogantny styl prejavu... radsej pomlcim na svoj nazor o tebe, ale ty si kludne prezentuj o mne svoje pomylene nazory. Mna nezaujimaju.

sweater.

sak ja si aj budem robit co chcem :D. podla mna je jedine nebezpecne sirit veci s opisom ako jedina mozna pravda. co si ja myslim ze je dobre je ucit ludi slobodnej voli a otvorenej mysli. mat svoj nazor a nikomu inemu nebranit v jeho nazore. a to je jednoznacne to co nabozenstvo nedovoluje, s tym musim suhlasit ale zase na ezoteriku ti neodkyvnem :)

0vecka

2 sweater so svojimi peniazmi si rob co chces. To mi je jedno podla mna je nebezpecne sirenie nebezpecnych myslienok ako je napr ezoterika, nabozenstvo atd.

sweater.

ja neviem zmenit svet ako celok, preto vsetko co viem je zmenit veci ktore robim ja. a pohoda jazdit autobusom, to je relativne, nepremyslam nad tym. auto nepotrebujem, nepotrebujem casto jazdit. ale to je zase ono, je to len vec mojeho pohladu. neviem proste som zacal trocha inak nahliadat na veci vo svete a tak sa mi aj trocha zmenili priority. uz si nechcem kupit aston martin (raz, nie ze by som nan mal ) a nieje to o tom ze si to musim odopierat, ze by som ho strasne chcel, ale pre dobro sveta to neurobim, proste som po nom prestal tuzit. aj predstava o mojom byvani je malinky bytik, s nejakych setrnejsich materialov, dobre izolovany, nech neplitvam teplom. tiez to nieje neskodne, to by bolo asi iba byvat dakde pod papradou v lese. ale ja proste po honosnych veciach netuzim... ked budem zarabat dost prachov aby som sa nemusel bat o svoju vlastnu prdel, budem ich davat na detke domovy alebo neviem, nieco kde by mohli pomoct, skusit aj ked len jednemu dat sancu na lepsi zivot, sancu ktoru som ja dostal ale oni nie. a dufam ze sa nezacnes rozpisovat o tom ako dat sancu zopar ked ju potrebuju stovky milionom je neferove :) ano je. ale ja niesom boh aby som to vedel napravit...

0vecka

2 sweater ale to sa takto nevyriesi. Jedine riesenie by bolo systemove riesenie a toho sa tak skoro nedockame. To pride asi az ked budu klimaticke zmeny neusnosne :) Ale podla mna je to klasicka ludska natura proti tomu vela nenarobis. Len ide o to ze pre teba je mozno pohodlie ist do prace autobusom a pre mna si dat to kura. Rozdiel v tom nieje :)

sweater.

ved ja chapem ovecka, preto pisem ze dokonala cesta (s mojeho pohladu) nieje, ja vidim len lepsie riesenia a horsie. ide samozrejme aj o tom plytvanie vecami a odpadom vo vseobecnosti. je tu skoda sa o tom rozpisovat. treba si uvedomit ze ja nehovorim ani si to nemyslim ze co robim ma robi lepsim clovekom ako ostatnych. ja to len neviem pochopit preco vacsine ludi nezalezi na okoli, zivotnom prostredi a celkovo svete. nehovorim ze teraz vsetci podme vytvorit velke srdce a spievat hipecke songy. ide len o tom uvedomit si ze aj ine veci su podstatne ako len nase pohodlie a lenivost. tiez sa mi nepaci ta hrozna ludska zameranost na materialno. ano jasne peniaze su treba, jedlo, zdravotnu starostlivost ani strechu nad hlavou zadormo nedotanes. ale to ci uz do svojej mega vily potrebujes 100 metrov dlhy bazen a v garazi 5 aut je na zvazenie. ale vsetko toto je len moj pohlad na vec a o to ide. proste som len zato, ked to vieme ovplivnit a nijako nam to neublizi, preco to nestravit? :)

0vecka

2 sweater ale nechapes ze napr jazda autom je tiez zbytocne zabijanie? pozeranie telky je tiez zabijanie. Tu ide o to ze ja si napr poviem ze je mi to u prdele ale ty si nakreslis ciaru tam kde je ti to este pohodlne a tam sa drzis. Pritom kebyze si dazdovka tak by ta kura tiez zoblo :-P.

inak agartio je tusim zena a podla mna nema auto ale cestuje astralne :-D