Mýty o jedle

Príspevok v téme: Mýty o jedle
winki

Ahojte v poslednej dobe tu čítam rôzne protichodné názory a tak by som bola rada, keby do tejto témy prispievali ľudia so svojimi názormy, ktoré sú aj nejako podložené.

Prečo sú tak zaužívané raňajky? Každý to preferuje a ak neraňajkujete ste chorí ( mne napr. stačí na raňajky štava z mrkiev a cvikly).

Prečo treba jesť 5 krát denne? (ja by som 5krát denne do seba nič nenatlačila a ani nemám čas myslieť na to)

A vo všeobecnosti, prečo je táto spoločnosť tak zameraná na jedlo? Stále len jesť a jesť a jesť. Veď jeme preto, aby sme žili a ak človek príjme dostatok živín v jedle raz za den, je na tom niečo choré?

sweater.

tu nikto nepise o neskodeni nicomu a v postupeni na level svatca. ide len o to skodit co najmenej. a porovnavat sliepku ci kravu s tigrom ma aky zmysel :). ja a myslim ani nikto iny nepisal nic v zmysle ze ked ta napadne puma v dzungli, nemas sa branit/zabit ju lebo je to vola prirody :D zase to nezen do extremu. ide o zbytocne zabijanie a v neuveritelnych mnozstvach

JUDr. Nobody

ale mate pravdu o velkochovoch, preto jem z domaceho chovu, kde maju zvierata tak potrebny luxus, maso je jemnejsie, nie je fialove =prechaldnute a ani dobite..

ale to ze o tom budete pisat na fore nic nezmeni, ani bombovy utok, zmeni to len NULOVY DOPYT PO TAKEJ PRASACINE...

JUDr. Nobody

agartio2

ty si tyran, kupis si auto, co postavil nejaky cinan, vies kolko krvi si prelial?
postav si auto sam, postav si procesor CPU z PC sam, vies kolko velryb s izabil? si masovy vrah... za zbabelec, lebo nevies skonrtuovat pocitac SAM..
a to iste plati na chlieb - kup si rolu a makaj, co poskytujes uplatok (peniaze zaplatene v obchode) za masove kosenie psenice niekho ineho?

nezil by si, ak by nefungovalo tak, ako to teraz funguje, nie kazdy moze byt majster sveta vo vsetkom, od toho sa odlisujeme od ziverat, ze mame spolocnot, a kazdy jedinec sa venuje tomu, co mu ide..

alebo takto:

si masovy vrah, pretoze ponukas svoje sluzby inemu, ved nech kazdy urobi to co chce, cize akonahle pracujes aby si zarobil na najom, si extremny farizej...

JUDr. Nobody

tak ja jem tak 6-7x denne.. (podla toco co znamena X denne, ak niekto pocita 46ml stsavy na ranajky ako prvy chod, tak tych chodov mam za den asi 84...)

je to lepsie ako sa napraskat 3x a koniec.. (je dolezite aby bola energia z jedla rovnomerne rozlozena, avsak kazdy ma iny metabolizmus a telo a den, takze kazdy by mal mat vlatny jedalnicek a nekopirovat niekoho, to je hovadina)

a sorry ale take jedalnicky ze 40ml stavy, 27gramov ryze a k tomu 13g masa.. a vecera 1/7 jablka

to je chore..

nejaky energeticky prijem musi byt, nehovorim ze 1kg masa a 3kg ryze denne..

ale mal by tam byt aj vydaj.. tj. pohyb.. ked budem jest 1/7 jalbka denne, a nic nerobit, este neznamena ze budem mega zdravy, skor opacne.. krehky..

a k zvieratam - skuste ist do dzugle a vyrozpravajte vase teorie takemu tigrovi, som zvedavy co vam na to povie..

0vecka

2 sweater ja som nereagoval na teba, beriem ze ma niekto iny nazor. Ale agartio ma proste vytaca tymi svojimi ezoterickymi somarinami co tu pise. :-D

sweater.

ja nepisem ze to tak v minulosti nebolo. ludstvo je pliaga asi uz od jakziva, bohuzial... ja tvrdim ze to tak nema pokracovat, ale aspon obmedzit tu devastaciu na minimum

0vecka

2 agartio2 lebo si tu pises tie svoje idylicke somariny. Si uvedom ze vsetka krutost k ludom alebo k zvieratam sem prisla z minulosti a ze sa to casom vo velkom meritku iba zlepsuje. A vobec nechapem co vidis krute na tom ze zomelu male kuriatka ? si myslis ze v prirodzenom prostredi by netrpeli ovela viac.

Co sa tyka tych velkochovov tak to beriem ze sa maju na hovno lebo cely zivot nic nerobia ale takto to bolo aj v minulosti. A tiez ich nechali napr vysiet za zadne nohy podrezali hrdlo a nechali vykrvacat. To vzdy bola normalna prax. Nejaky domorodci v oceanii to tusim bolo varia korytnacky zaziva atd atd. A toto niesu vymozenosti dnesnej doby ale to sem prislo z minulosti. Ak by to tu doteraz nebolo a niekto by s tym zacal tak ho hned zakazu.

Ale mila agartio2 si sem pise veci ako si ludia volakedy zili v harmonii s prirodou a podobne blbosti.

A potom podobne veci ze si precitas clanok na internete a vnutornym okom vies ci je pravdivy alebo nepravdivy je tiez zrele na psychiatriu.

Takze preto si myslim ze si fanatik.

agartio2

ale este mi povedz, preco si myslis, ze som fanatik. To by ma dost zaujimalo a ziadam vysvetlenie, ked si sa rozhodol urazat.