Mýty o jedle

Príspevok v téme: Mýty o jedle
winki

Ahojte v poslednej dobe tu čítam rôzne protichodné názory a tak by som bola rada, keby do tejto témy prispievali ľudia so svojimi názormy, ktoré sú aj nejako podložené.

Prečo sú tak zaužívané raňajky? Každý to preferuje a ak neraňajkujete ste chorí ( mne napr. stačí na raňajky štava z mrkiev a cvikly).

Prečo treba jesť 5 krát denne? (ja by som 5krát denne do seba nič nenatlačila a ani nemám čas myslieť na to)

A vo všeobecnosti, prečo je táto spoločnosť tak zameraná na jedlo? Stále len jesť a jesť a jesť. Veď jeme preto, aby sme žili a ak človek príjme dostatok živín v jedle raz za den, je na tom niečo choré?

sweater.

urcite ano ovecka, vsetci raz umreme, ale my aspon prezijeme zivot slobodny, a nikdy nevies kedy to skonci. niesme v klietke kde sa neda ani hybat a necakas na porazku. a to ako to neuveritelne skodi aj planete... je to obrovska nadprodukcia, ludstvo sa doslova preziera, steak na ranajky obed a veceru.. minimalne 80 percent vsetkych vypestovanych obilovin ide len na vykrm zvierat chovanych na maso. z mojho pohladu je to cisty hnus kde ide len o prachy. rovnako ako mliekarensky priemysel. kde sa hned zacnu ludia pohorsovat nad tym kde moje telo vezme vapnik. televizia je velky vymyvac mozgov

0vecka

2 vebe ako vies ze niesi?

inak co sa tych dojemnych videi tyka. V prirode by aj tak vecsina zverov zomrela od hladu alebo by ich chytil nejaky iny predator preto taketo "dojemne videa" na mna jednoducho neplatia a nemaju ziadnu argumentacnu hodnotu. Je to jedine hra na city.

prezyvko

@hmmmmm
ekosystém predsa fungoval milióny rokov aj bez toho aby ho človek zachraňoval od premnožených zajacov. vlastne vidieť v prírode divého zajaca, prasa atď. je dosť rarita, nieto ešte hovoriť o premnožení, je to dogma. pokiaľ sa niečo premnožuje (okrem človeka), tak je to väčšinou chyba nás ľudí, nakoľko našou zásluhou vyhynulo nemalé množstvo prirodzených nepriateľov.

zabíjať zvieratá pre mäso dnes nieje vôbec nevyhnutnosť. OSN nedávno zverejnila štúdiu ktorej záver bol, že minimálne 1/3 jedla na svete skončí v koši, pričom miliarda ľudí hladuje (čiže 1/7 populácie). ešte bych doplnil že veľká časť vyprodukovaných potravín skončí na bytúnkoch a iných zvieracích farmách.

stačí sa pozrieť na video čo nižšie poslal agartio2, a myslím že pýtať sa niekoho prečo nesúhlasí so živočíšnou stravou je úplne zbytočné.

vebe

Jej, konecne niekto kto si mysli nieco podobne ako ja. Niekedy mam pocit ze ludom z jedla a z toho ze to stale riesia ze kedy, kolko, ake potraviny a co im skodi, neskodi, normalne hrablo. Ved ja nemam cas take veci moc riesit. Riadim sa intuiciou, tym co mi chuti, na co mam cas a peniaze a nie som ani obezna, ani nezdrava ani prekyslena, ani alkalicka, ani intoxikovana, citim sa tak normalne a zdravo.

_meno

Ahojte winki

Prečo sú tak zaužívané raňajky?
-Pretoze je to prva potrva(zdroj energie) z ktorej moze telo v ramci dna fungovat. Ak ti staci 2deci stavy z mrkvy na ranajky, netusim co vobec robis cez den.

Prečo treba jesť 5 krát denne?
(taketo "pravidla" pouziva len ludia co maju radi vsetko cez "pravidla" :)
-mne sa napr. najviac osvedcilo jedavat po 1.5-2.5 hodinach male porcie - nie som ani unaveny (travenie, odkyslicenie mozgu), a energie mam dostatok

A vo všeobecnosti, prečo je táto spoločnosť tak zameraná na jedlo?
-lebo ludsky tvor potrebuje energiu pre svoju existneciu

A ak človek príjme dostatok živín v jedle raz za den, je na tom niečo choré?
-urcite to mas precizne prepocitane ale asi si zabudla na to .. ze si clovek a nie 2 vzorce :D sup sup naspat na zakladnu, strava, metabolizmus, fungovanie ludskeho tela, biorytmus

Inak velmi pekny prispevok (znovu:) RNG

sweater.

a lilli som cisty vegetarian, ale nevypijem mlieko napr. snazim sa kupovat kozmetiku netestovanu... ale vegan sa urcite este nemozem nazivat. hadam ze tak 2 roky a budem cisty vegos. teraz chodim do skoly a do prace, casu mam len tak tak, zivim sa uplne samostatne, byvanie, varenie... vsetko. takze som dal priority ine a strava ako sa da...

phoe

Hmmm zvieratá na konzum predsa chovajú ľudia, a v prisernych podmienkach. Predtym žili v prírode a mali aj prirodzených predatorov, vlkov, medvedov, líšky, rysov.

sweater.

samozrejme strava musi byt co najrozmanitejsia. ale so zivocisnou stravou nesuhlasim. niesu dokazy ze ani za zivocisnu stravu ani za vega.

hmmmmm

ale keby ludia nemali jest zvierata..tak potom načo boli stvorené?

Také kravy,kraliky, morky, ovce, sliepky a vsetky ostatné domace zviera

predsa nato aby z toho človek niečo mal, nie? aby sa uzivil? Keby sa zvierata nezabijali pre maso, tak by boli premnozené a ich zivot by nemal zmysel, lebo oni su chované presne na to aby sa stali potravou pre ludí :)

a hovorte si co chcete je to môj nazor