Mýty o jedle

Príspevok v téme: Mýty o jedle
winki

Ahojte v poslednej dobe tu čítam rôzne protichodné názory a tak by som bola rada, keby do tejto témy prispievali ľudia so svojimi názormy, ktoré sú aj nejako podložené.

Prečo sú tak zaužívané raňajky? Každý to preferuje a ak neraňajkujete ste chorí ( mne napr. stačí na raňajky štava z mrkiev a cvikly).

Prečo treba jesť 5 krát denne? (ja by som 5krát denne do seba nič nenatlačila a ani nemám čas myslieť na to)

A vo všeobecnosti, prečo je táto spoločnosť tak zameraná na jedlo? Stále len jesť a jesť a jesť. Veď jeme preto, aby sme žili a ak človek príjme dostatok živín v jedle raz za den, je na tom niečo choré?

prezyvko

nemyslím si že sme niečo viac. prečo aj? v čom sme iní? že máme viac rozumu? zvieratá majú rôznu inteligenciu. stačí si predstaviť stupnicu, kde na spodku je baktéria a na vrchole človek (snáď). sú menej aj viac inteligentné a my sme proste len na vrchole rebríčka v tomto. zvieratá môžu milovať, cítia bolesť, tiež môžu byť šťastné, smutné, uštipačné, nahnevané, láskavé, nápomocné a tak ďalej, rovnako ako ľudia. v čom sme teda tak výnimoční a lepší, či dokonca nejakí vyvolení?

agartio2

RNG, ty sa stotoznujes so simpanzami, ktori agresivne zautocia na iny kmen, zabijaju a zeru ich potom? A to je dovod jest maso a pachat nasilie na zvieratach?
Ja tomu nechapem, proste pre mna je clovek nieco viac, a nemal by zabijat slabsie tvory. Vtedy je niekde vyssie.

A takto vyzera, ked je niekde nizsie.
www.youtube.com

RNG

Plodozravu podstatu ludi rozsiruju vegetariani a vegani, ale je to len teoria, nicim nepodlozena. Pozerajuc na opice, tj najma ludoopi, co su nam najblizsie vyvojove, dnes uz vieme, ze nie sy cisti vegetariani ale doplnuju si potravu napr jedenim hmyzu(napr mravce) alebo kanibalizmom, kde robia v noci prepady na susedne kmene. Prekyslovanie tela sa da urobit aj jedenim privela skrobovitych semien a skrobovitych rastlin, nielen masom. Ale da sa to kompenzivat jedenim zasadotvornych potravin, najma zelenin.
Clovek ma mat stravu co najrozmanitejsiu, vynechavanie roznych zloziek nie je zdrave, co uz je velmi davno zname a nepoliticke, ako je vegetariansto a veganstvo, ktore sa dnes stavaju nas uroven viery, miesto podlozenych faktov.

sweater.

no a este podla mna jest 3 krat denne. najlepsie potraviny ktore sa vedia dopestovat v nasom regione. nie avokado co precsetuje zmrazene z druhej strany planety kde sa obera nedozrete...

sweater.

moj nazzor je taky, ze clovek je povodne plodozravec. to ze jeme maso je zvyk a dob ked sa prezit inak nedalo, a jedine co to robi je prekyslovanie organizmu, rakovina krubeho creva, infarkt a osteoporoza tak vseobecne. celkovo si myslim ze zivocisne produkty niesu urcene pre ludi. aj ked uz po niekolkych tisicoch rokov ich konzumacie sa nase telo mierne zmenilo, preto s veganizmom treba byt opatrny, sledovat sygnaly svojeho tela a popripade suplementovat. zaklad by mali tvorit raw potraviny, ovocie, oriesky semienka a zelenina (tiez nie v rovnakom pomere) a tie spracovane jedla pomenej. a mlieku napisem iba to ze logika mi da, ako je ludske mlieko iba pre kojencov, psie mlieko pre stenata, konske pre zriebata tak kravske, kozie, ovcie ci hodiake ine pre ich mladata, nie pre ludi. mlieko je minimalne nepotrebne, ak nie aj skodlive pre ludsky organizmus. o chemikaliach v nom a utrpeni zvierat pri jeho produkcii sa bavit nemusime. tot moj nazor. stale nieco citam, sledujem a snazim sa vzdelavat v tejto oblasti

lombardo1981

Schému raňajky-desiata-obed-olovrant-večera-2. večera som určitý čas dodržiavala, pretože som sa liečila z PPP. Teraz jem halabala, väčšinou 2-3x denne. Ale lepšie sa cítim, keď si to rozdelím na viac chodov, nemám taký preplnený žalúdok a lepšie sa mi pracuje. Ale kto má na to čas?
phoe, samozrejme to nie je veľa.
Zjesť celú pizzu nie je žiaden problém, ale potom ma musí niekto nakopnúť.
Inak, keby MUDr. Havlíčková videla moje terajšie stravovacie návyky, buď by mi dala riadne cez prsty alebo by ma pochválila.

Nelline

winki: mne tiež úplne stačia 2 trojuholníky, lenže snažím sa pribrať, preto sa musím premáhať a veľmi často jem vlastne nasilu. Ale zvykla som si, nebýva mi zle, len je to nepríjemný pocit.
phoe: Ako som už písala, každému vyhovuje niečo iné, ale nemyslím si, že jedno z toho je nesprávne. Mne vyhovujú veľké porcie čo najmenej krát denne, tebe malé viac krát.
Ja bývam hladná len veľmi zriedka, preto je pre mňa jednoduchšie najesť sa naraz a viac.