Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Co je to laska?

Čierna mačka

Láska je keď si ochotný dať všetko a nepýtať späť, keď jeden pohľad do očí milovaného človeka vám spôsobí, že srdce preskočí pár úderov, keď jeho/jej prítomnosť čo i len na pár minút vám vylepší celý deň, keď všetko odrazu ma riešenie a nič nie je nemožné, keď sa chcete kvôli nemu/nej stať lepším človekom. Je to večný zdroj energie ísť ďalej a nevzdávať sa.
Keď odrazu nemusíte proti celému svetu bojovať sami, keď spadnete, bude tu niekto , kto vás zdvihne.Láska je ako sen, kým vám život nedá facku a vy sa z tohto sna zobudíte.Ale je tu ešte nádej, tá vám nedovolí to vzdať a prestať veriť v lásku.

12mesiacikov

kamzik - mas pravdu, o vztah sa treba starat a to kreativne. Ked dvaja budu spolu len pozerat TV, tak sa nemozu cudovat, ze laska je nuda.

kamzik

a tiez velmi casto podcenuju nudu vo vztahu. si myslia ze ich z tej vsednosti a nudy vytrhne nova osoba. neskor po nejakom case zistia ze ajhla aj s tou novou je nuda. oh - potazkaju si - vztahy su naprd. pritom zabudaju ze sa nikdy poriadne nesnazili si vztah ozivit. ozivenie moze mat viac podob. treba byt kreativny, robit zaujimave nove cinnosti, treba si aj svoj vlastny zivot zit zaujimavo cize taky ktory by clovek zil aj sam keby bol sam, alebo je jednou z foriem ozivenia aj to nerobit vsetko spolu. jeden druhemu tak potom ma o com porozpravat, maju sa cim obohatit.

kamzik

ja si skor myslim ze dovody preco niektorym ta laska po rokoch vyprcha je ze si uz na zaciatku vybrali zleho partnera, alebo vstupovali do vztahu zo zistnych dovodov ako to uz bohuzial casto byva, a jednoducho tie vztahy nemali dobry zaklad, chybalo tam to priatelstvo. preco ked sa stretnem s kamaratom aj po rokoch tak si bohovsky rozumieme ? lebo si osobnostne vyhovujeme a nikdy sme spolu neboli zo zistnych dovodov. a presne na podobnych zakladoch by malo fungovat aj partnerstvo medzi muzom a zenou. a to sa casto nedeje. potom sa ludia cuduju ako to ze to zlyhava, vyhovaraju sa na evoluciu, neveria na lasku, vselijako jej hodnotu znizuju len na pud ktory aj tak casom vyprcha a neviem co.

janopeto

ako u ostatných ľudských javov, môžeme rozlišovať niekoľko rovín.
V rovine biologickej sa láska prejavuje vytváraním "látok zamilovanosti" v mozgu. Pozor. Ide iba o koreláciu javov. Povedať, že láska je istý druh chemickej látky v mozgu je rovnaké ako povedať, že automobilová havária je pokrivený vrak. Automobilová havária má priamu koreláciu s tým, že sa vytvorí vrak, ale nič viac. Havária, rovnako ako láska je proces, ktorý dospeje k týmto koreláciam (chemická látka v CNS a vrak auta). Do tohto procesu sú zapojené psychické procesy a sociálne procesy. Medzi psychické procesy môže zaradiť napríklad seba ponímanie. Človek, ktorý má jasne vymedzenú hodnotovú štruktúru osobnosti (napr. univerzitný profesor) bude chcieť mať pri seba človeka z rovnakou štruktúrou. Človek, ktorý je primárne nastavení na slasť, bude chcieť mať pri seba rovnako zmýšľajúceho človeka. Všeobecne platí, že čím je človek jednoduchším, tým sa ľahšie dokáže zaľúbiť. Medzi sociálne procesy môžeme zaradiť dostupnosť druhého pohlavia v rámci našej referenčnej skupiny. Ak určité okolnosti nás dali do určitej sociálnej skupiny, v ktorej sa nachádza málo členov opačného pohlavia, tak je tiež málo pravdepodobné, že budeme pociťovať lásku. Bohatí ľudia svoje známosti získavajú ľahšie kvôli rozličným večierkom. U bežného robotníka sa môže stať, že je mimo ženskej spoločnosti.
Toto všetko platí na abstraktný prípad lásky u heterosexuálnych párov.

Filip TT

Saythetruth a WWWW:
s vašim názorom sa nedá polemizovať, lebo každý má takú lásku, akú si ju spraví. Ak veríte tomu, že láska sú hormóny a že ide o vzhľad a o peniaze a naozaj to tak žijete, no tak u vás je to pravda.

Otázka len je, že či vám takáto definícia lásky stačí na trvalý vzťah. Koľko rozchodov ste už zažili?

WWW-

presne laska je oblbovak sposobeny hormnonmi kedy prestavame racionalne mysliet lebo telo sa sustredi na vyber partnera na mnozenie. Dokonale to vymyslela priroda boh? aby nas zblbli a my aby sme sa z toho zblbnutia pudovo mnozili nic vyssie za tym necakajte. Preco dvaja ked sa miluju sa casom chcu rozmozovat? Lebo su zblbnuti hormónmi. Je to pasca prirody ako nas donutit k mnozeniu. Za tym ucelom sa pritahujeme k sebe. Preco casom laska medzi dvoma vyhasne? Lebo svoju ucel uz splnila. Preto na zaciatku vztahu ludia radi a casto sulozia.

saythetruth

vam to tu dobre kuruje, fakt neviem co si tu dokazujete tymito dristami, toto totiz nie je krestansky kruzok kde vam davaju plusove bodiky za dristanie ruzovych vymyslov...
laska je, ked chcete kohosi osukat, lebo vas fyzicky pritahuje, to je cele. tie vase filozoficke onanie su tak smiesne, ved staci ak sa pozriete na svojho partnera - keby sa vam fyzicky nepacil tak by ste ho nechceli aj keby bol druhy jezis kristus/matka tereza. a zena este chce okrem fyzickej pritazlivosti chce aj peniaze od svojho chlapa.. a tam laska zacina aj konci. tak si nechajte tieto vase pokrytecke falosne sracky pre vasho dementneho farara, pretoze v realite je vsetko o vzhlade a peniazoch a o tom na co mate a na co nie.

Filip TT

Si krásna, Pistek. :)
Cítim pred Tebou úctu. Hĺbku Tvojho vyznania človek prežije, keď si miesto "niekoho" dosadí svoje meno. To odmietnutie muselo veľmi bolieť, že ... súcitim s Tebou.

Na začiatku nášho vzťahu som si myslel, že dokážem takto milovať moju manželku. Chcem ju tak stále milovať, bohužiaľ zlyhávam v tom slove, ktoré si zvýraznila: "obetovať VŠETKO". Človek má na mysli, že dokáže obetovať veľké veci, ale zistil som, že nedokážem obetovať maličkosti - svoje drobné pohodlnosti a záujmy a vyvinúť drobné úsilia a aktivity. Veci, ktoré škodia vzťahu, alebo škodí vzťahu ich zanedbávanie. Zostávam pri tom, že tak ako si napísala, milovať CHCEM ale nie som na to dosť dokonalý. Obetovať veľké veci je ľahšie ako obetovať každodenné maličkosti.

Druhá vec je láska partnera. Z tej lásky, ktorú si venovala svojmu priateľovi by som veľmi stál o všetko, okrem tej detskej odovzdanosti. To by som vedel, že mi nepatrí. Lebo som len slabý človek, ktorý má svoje nedostatky, hriechy, ktorý ťa ľahko môže zanedbať, zraniť aj zradiť. Ja by som chcel aby si s tým počítala, bola opatrná, striehla na to a upozorňovala ma, keď treba aj dôrazne.

Detská odovzdanosť je dobrá voči Bohu. On je dokonalý, on to unesie, u Neho sa nemusíš báť, že Ťa zraní, zradí a zanechá.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Co je to laska? - Fórum - ZDRAVIE.sk