Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Co je to laska?

Zlamic

"Nemilujem ta preto kto si, ale preto kto som ja, ked som s tebou" pretoze, ak sa na nas niekto pozera ocami lasky, vidi nas lepsich, nez naozaj sme a tento pohlad sa nam paci. Je potrebne si byt vedomi toho, ze takym clovekom sme iba pre neho. Niekomu stupne sebavedomie a mysli si, ze takto ho budu obdivovat aj ini. Laska je rozhodne nesebectvo, vsetko ostatne je len egoizmus a vypocitavost. Mnohi zial naozaj nevedia, co je to laska a mylia si ju so vsetkym moznym. Laska sa neda racionalne zdovodnit evoluciou, biologiou atd., laska je iracionalna.

nazor1..

jediny kto to tu vystihol/la je chrbn
Včera 23:20.. laska je len opojny pocit ktory je sposobeny ak ziskame kohosi kto je nam je na nieco dobry, kym sa mozeme pochvalit, kto je lepsi od nas.. a je uplne jedno aky ste clovek, ci ste dobry a ci zly, dolezite su len tie spomenute primitivnosti ktore si vsima nasa praveka prapodstata a ostatne su len obaly a rozpravky ktore si vytvarame aby sme sa citili vyspelejsie nez zvierata. ale clovek nie je v nicom vyspelejsi, len zakernejsi, prefikanejsi, pokryteckejsi klamar.

kamzik

"Prava laska pride, ked budeme pravo milovat samych seba"
presne tak, toto je svata pravda. super ze si to vytiahla moireal. najprv treba milovat sam seba a to je vlastne zaklad. samozrejme nemusim pripominat ze zdravym sposobom. aj ked mozno ani to nie je na skodu pripomenut lebo vela ludi to chape po svojom a vysledkom niekedy je sebec s prejavmi samolubosti. ale to ja len tak, ja vsetko rozoberam na kusky. sory

kamzik

pistek nadina ti to napisala dobre. v podstate inymi slovami pise ze aby clovek mohol nieco rozdavat najprv to musi sam mat, to znamena ze sa nesmie nechat vycerpavat vyciciavat. netreba sa dat vyciciavat ani citovo ani materialne ani nijakym sposobom a to plati pre zeny i muzov rovnako. ale to uz teraz zrejme vies.
to ovsem nebola laska. to bolo skratka vyciciavanie.

Moireal

Prava laska pride, ked budeme pravo milovat samych seba a nebudeme mat potrebu "obetovat sa" pre toho druheho, lebo ten druhy to aj tak neoceni, pokial nezazil v minulosti nieco podobne. A vacsinou, kedze sa vo vztahoch mame ucit, tak sa stretaju protiklady, hoci aj tie protiklady su si velmi podobne a maju sa spolu nieco naucit.
A pocula som aj nazor, ze ta prava laska je priatelstvo bez nejakej chemie ale s velmi silnym pocitom spriaznenosti a blizkosti oboch bytosti. Ak sa ma v zivote nieco doriesit, pritazlivost sa postara o to, aby sa ti dvaja aj stretli a hoci byva aj len jednostranna pritazlivost, ma si ten clovek nieco doriesit, uvedomit....

TinaBo

Je nutné sa dívať na hodnoty ktoré partner má, aký rebríček hodnot on má vlastne, skúmať, kým sa človek celý odovzdá a potom plače nad rozliatm mliekom..Je to ťažké, ale odriekanie sexu na začiatku vzťahu je veľmi dobrý prostriedok, aby človek nestratil svoju hodnotu pri človeku, o ktorom zistí nemilé veci, a ktoré vyjdú najavo až neskor..Či človek skutočne stojí o druhého človeka výjde najavo vtedy keď mu nedáš čo chce- napríklad aj sex, pretože si si nie ešte istý či ten človek má byť súčastou Teba..Probôpém dnešných vztahov je prílišný chtíč, nemanželský sex, a následné silné sklamania straty sebahotnoty, to však platí v tom prípade, ak sa stýmto človek stotožní, ja napríklad sa s tým stotožňujem pretože mámna to vieru, že sex patrí do manželstva, a aj som si takto hľadala muža, a aj mám čo som túžila mať, pretože som mala jasno v hlave, a bola som náročná na partnera a otca svojich detí...On hľadal to isté, a má to vo mne..Nie sme dokonalí, ale tie základyna akým sme stavali sú doležité..Ak niekto ide zo vzťahu do vzťahu, je promiskuitný bude roztrhaný na kusy a neostane mu dostatok energie, ani ničoho aby mohol násť to pravé orechové...A samozrejme veriť, nádejať sa, že pre mňa niekto existuje kto je ma hoden, pre koho budem jediný je strašne doležité...V tom je úžasná viera v BOha, ktorú je tiež nutné hľadať..jendo s druhým súvisí ,ak ideš do hlbky všetkého..Ak ostávaš plytko, tak tvoj život ti uniká..Prajem Vám všetkým ktorí hľadáte a ktorí ste sa sklamali, aby ste našli seba, Boha, a následne dobré veci pre svoj život..aj dobrých partnerov, ktorí si vás budú ceniť a skutočne verne milovať..

TinaBo

Pistek krásne si to opísala.. Nebol ťa hoden ten človek, nedokázal oceniť takú lásku pretože sám nemal dostatok sebahodnoty, a nedokázal to tým pádom oceniť, ani opätovať..Nebol na tej úrovni kde si ty..Pozri sa do jeho detstva, rodiny, možno ho príliš rozmaznali, mal všetko, alebo naopak nenaučil sa milovať v rodine..Nik mu to neukázal, a ty si pre neho bola príliš dokonalá, nevedel to isté čo ty...Neboj sa, nájdeš niekoho kto tvoju lásku opätuje, a kto bude šťastný že si taká aká si...

nadina

pistek, mozno prave to je chyba. Ze by sme dali tomu druhemu vsetko ako na podnose. A ten druhy to zacne brat ako samozrejmost. Ja som byvalemu priatelovi dovolovala vsetko, nic som nevycitala, neriesila, proste som mu nechala svoju slobodu, urobila som vsetko pre to len aby bol stastny a nasiel si druhu.. nech sa snazis akokolvek niekedy to proste nestaci

pistek

Filip. V noci si pisal o laske, ktora sa vie obetovat..
Ja som niekoho velmi, nesmierne, neskonale milovala.. Rok aj tristvrte. A vedela by navzdy naveky.. Celou svojou podstatou, celym svojim bytim. Milovala som ho hlboko cisto verne oddane odovzdane, zboznovala som ho, ctila a vazila si. Obetovala by prenho VSETKO. Aj svoje vlastne stastie uspokojenie na ukor jeho radosti stastia uspokojenia. Tam uz ani neslo o chemiu pritazlivost ci pudy..priatelstvo vazalstvo rodinu ci pokrvne puto..
Bolo tam uz ovela..ovela viac..aspon z mojej strany..
Co uz ani sama neviem dobre pomenovat ci blizsie specifikovat.. Citila som dotyk osudu lasky nehy nezistnosti viery nadeje, az detskej dovery vrucnosti odovzdanosti..a pritom som aj nadalej bola a ostala samou sebou. Nestratila som v tomto vsetkom svoju hodnotu cenu identitu hrdost cest ohen ci nesputanost nepoddajnost..
Ako sa hovori..bola som s nim v dobrom i v zlom, v stasti ci nestasti, v zdravi ci v chorobe..
Prenho a kvoli nam by som bojovala a bila sa sta vlcica s celym svetom..nielen s nebom ci s peklom..s nepriaznou..
Zrejme vsetko bolo malo.
Ja som mu bola malo..

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.