Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hospitalizacia - rektoskopia, RTG hrubeho creva

philips

Dá sa to zistiť, ale ak máš Crohna napr. v tenkom čreve, tak nie. Na tieto choroby ATB nezaberá, používajú sa steroidy a iné protizápalové lieky.

viky

to sa nezisti kolonoskopiou?
alebo MR?na to som bola,ale neviem,ze by mi na to brali krv.Zapaly som mala casto,lekarka nasadila iba atb,ale myslim,ze na zapal vseobecne...

viky

Mam s tym problemy uz niekolko rokov,zmenila som stravu,uzivam psylium,enzymi,potravinove doplnky na podporu travenia a stale to nie je ako by malo.Mam pocit,ze je u mna problem niekde v tenkom creve alebo mi nepracuje dobre pecen,pretoze v hrubom creve nie je problem,citim to aj som bola na kolonoskoopiu.

philips

Ahoj viki,

tak nezbavil, iba zmiernil. Začal som jedávať vlákninu /psyllium/ a jedávať podstatne viac jogurtov. A piť aj 4 litre vody denne.
Máš podobné problémy?

philips

Nerozumiem tomu ani ja. Ale vysvetlit mi to nevysvetlil nikto... Snad gastroenterolog bude zhovorcivejsi... Ale inac dik. :)

emalea

No fasa, ale ináč díky, vôbec tomu nerozumiem....ale ako si naznačil ešte ideš k svojmu gastrošovi a snáď Ti to preloží do ľudskej reči, osobne som si myslela, že Ti v čreve našli nejaký zápal, alebo diverkulu, resp. že máš UC alebo Crohna, alebo nejaké zúženie čreva čo spôsobuje zápchu a následne pri vyprázdňovaní aj hnačku...no však sám uvisíš!! ak môžeš potom nám napíš!!!
P.S.: PC mi preložil PTOSIS COLON TRANS. ako pokles priečnej /vodorovnej časti/ čreva

philips

Diagnozy:
recidivejuce bolesti brucha
obstipatio habitualis
GERD gr. "A"
Dolichosigma
Ptosis colon transversum
CHDT
balbuties

Je to presne opisane z prepustacej spravy.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hospitalizacia - rektoskopia, RTG hrubeho creva - Fórum - ZDRAVIE.sk