Som jeden veľký EXTREM!

Príspevok v téme: Som jeden veľký EXTREM!
35KK

Ludia si zomňa robia srandu, nevážia si ma..moje slova berú na ľahku váhu.,a to aj napriek tomu, že sa snažim byť priateľská, milá, pozorná..Niekedy mám pocit,že som doslova nenavidená. Sú síce aj takí,z ktorých je vidieť, že to čo povedia myslia úprimne.,ale je ich málo.
Čo asi robím zle..vysvetli mi to niekto??

kafe

35KK, ak skutočne veríš tomuto - "Vo svete vládne závisť a cez závisť až nenávisť.." prečo sa potom divíš, čo sa ti deje? To, o čom si presvedčená sa potom aj skutočne v tvojom živote stane. Pozitívne sa naladiť NEznamená IBA myslieť, ale aj vnímať, tešiť sa a reagovať neutrálne aj na čokoľvek "zlé" čo sa ti stane. A ide skôr o tvoje reakcie na čokoľvek, nie len o pozitívne myšlienky.
Prečo by ťa mali ľudia uznávať? Prečo by si ťa mali vážiť a brať ťa vážne? Nemusia. Ani ty sa neber tak vážne a sprav si srandu zo seba. Nepotrebuješ dokazovať druhým ľuďom na čo máš a na čo nie. Proste si rob a pracuj na tom, čo chceš dosiahnuť KVôLI SEBE. Aby si nebola sklamaná, že prípadný úspech nebude nikoho zaujímať a ty budeš zúfalo slintať po pozornosti a uznaní druhých. Uvoľni sa, venuj sa tým ľuďom, čo sú na rovnakej vlnovej dĺžke ako ty. Ak ti vyslovene niekto ubližuje, bráň sa. Ale tiež si uvedom, že nemôžeš si rozumieť so všetkými. Ty ich môžeš mať rada všetkých, ale nečakaj, že na oplátku ťa tiež všetci budú uznávať. Proste nerieš ich.

35KK

Každý by mal byť spokojný s tým čo ma.,a nie s tým, čo nemôže mať. Žijeme vo svete plnom sebeckých ľudí.,kde nikto na nikoho nebere ohľad.,
Kde sa podeli hodnoty ako sú láska, priatelstvo, šťastie...

lombardo1981

"Vo svete vládne závisť a cez závisť až nenávisť"
Jedna svätá pravda, s ktorou mám veľké skúsenosti a ktorá dokáže v človeku všetko zničiť.
V minulosti som to riešila izoláciou, snažila som sa vyhýbať situáciám, ktoré vyvolávali konflikty. Dnes, radšej otvorím ústa a poviem svoj názor, aj keby ma to malo stáť "život". Podľa mňa je to druhé riešenie lepšie pretože to prvé ubíja a láme osobnosť.

35KK

Vo svete vládne závisť a cez závisť až nenávisť, možno aj preto. Ak sa tebe lepšie darí ako druhému, niet pochýb o tom, že ťa nebudu uznávať.,a niekedy budú robiť všetko preto, aby ti čo najviac uškodili. A začnu do teba narážať a ty bud budeš ticho a budeš takým podskokom, alebo si povieš vlastný názor a potom rozbúchaš ešte väčšiu vojnu. Tak čo je lepšie v tom prípade..?
A rada sa mám, samozrejme :)No keby som sa nemala, tak to už by bolo zle, veľmi zlé. A verím a dokážem istým ľudom..ktorí ma zhodili, už sa tak stalo (malom im padla sanka).,že mám aj na iné veci, ktoré bohužial poniektorí nezvládli. Je tu niečo čo musím prekonať, budem sa učiť,,aby som to zvládla.....aby som zmrazila škodoradostné úsmevy..A riešiť iných..nemusím, nechcem..prvorada je moja spokojnosť :)

MultiLevel

Carodejka, to je uplne v poriadku :) Mas pravo na vlastny nazor
Ja pisem len z vlastnej skusenosti. Je mnoho ludi, ktori sa podcenovali a nevazili si sami seba a potom sa presne tak k nim spravali aj ini ludia :)

Čarodejka

,,Ak sa mas rada a veris v svoje schopnosti, tak ta budu vidiet aj druhi ludia,,

Tak s týmto výrokom by som až tak veľmi nesúhlasila!

MultiLevel

vela sa usmievaj :) Usmej sa aj v tejto chvili, ako citas tieto riadky :) Usmej sa vzdy, ked pocitis nejaku krivdu...aj nasilu :)
A este jedna rada, nezaoberaj sa tolko druhymi. Je ovela dolezitejsie, ako vidis ty seba samu. Ak sa mas rada a veris v svoje schopnosti, tak ta budu vidiet aj druhi ludia :)

35KK

Najlepsie riesenie je neriesit..asi tak.a uz vobec nie inych... Umna to funguje tak..ze si pomyslim svoje a jedem dal.

piktogram

pozitivne myslenie dokaze byt rovnako dvojsecna zbran, ako cokolvek ine :) priklad: skocit z utesu a mysliet si, ze to prezijes, lebo myslis pozitivne nie je odvaha, ale blbost.:)

ale kazdy podla seba, mne je to jedno. ries hlavne seba (rozumej rob veci tak, aby si bola ty spokojna), ostatnych neries, to nie je na tebe. a kazdemu sa aj tak nezavdacis, vzdy bude niekto, komu bude "nieco furt vadit". jeho nespokojnost nie je na tebe riesit.