Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Výživa - čo je teda zdravé?

Príspevok v téme: Výživa - čo je teda zdravé?
mimi6661

Prešla som tu asi len 2 - 3 fóra a dozvedela som sa tu všeličo..že jesť raňajky a 5 krát denne je len mýtus..že raňajky v skutočnosti je lepšie vynechať a len nejaké šťavy vypiť a že 5 krát denne tiež je veľa, vraj stačí omnoho menej, to len náš žalúdok je nastavený tak, že vylučuje šťavy a pripravuje sa na ďalšie jedlo...a že ovsené vločky po dlhodobom jedení, tiež neprospievajú dobré črevám, keďže ovos nie je ľahko stráviteľný...a väčšina toho čo predávajú v obchode vlastne ani nie je zdravá..veď aj otec mi hovoril, že v kečupoch ani paradajky nie sú..pýtam sa čo je naozaj zdravé a čo mám jesť aby som nemala žiadne problémy s črevami a iné ťažkosti dobudúcna..aké vitamíny/minerály musím doplňovať umelo a aké potravinami? kde by som našla koľko akých živín potrebujem denne/týždenne a aké potraviny sú naozaj vhodné? všade človeka presviedčajú o niečom inom a sú protichodné názory :/

agartio2

A na tie parazity, si daj trojcatko-od Malachova, ale kuru od Huldy Clark. Najdes na internete.

Kandidu to preriedi celkom slusne, ale vzdy zavisi, nakolko to znici prvoky, hlavne tie treba dostat prec z traviacej sustavy. Inak kvasinky ani kandida nezmizne.

agartio2

mimi, ovocie ti robi zle, len ked sa premiesa v creve z humusom, a zlou potravou (vacsina varenej).

Vyskusaj jest 3 dni ale najlepsie cely tyzden, len ovocie. Prvy den ta to este bude precistovat, mozno aj druhy, lebo stale tam bude ten bordel v crevach.
Ale tak po 3 dni uvidis, ze ovocie je v tom nevinne.

Nekupuj to humusne ovocie zo supermarketov.
To je najhorsie ze dnesna generacia mladasov uz bohuzial ani nevie ako ma ovocie chutit, lebo nikdy ho take nejedli, ako ma byt.
najhorsie je ze prave skoncila sezona, ale stale su slivky, hrozno, a jablka, hrusky este budu dlho.
Skus pobehat trhy, nie supermarkety.

Z supermarketov len dovoz, mandarinky nejedz, daj si ananas, papaju, grapefruit, pomaranc a banany. Neviem jak si na tom financne, ale zistil som, ze bio banany su na tom lepsie, ani tak nesmrdia jak tie bezne, tie su hnusne.

Tak vyskusaj toto, normalne 3x za den si daj ovocie. Ak budes hladna, tak pouzi banany.
A nic varene. A rob to tyzden.

GoFruit

Mimi zase raz jeden myt ze nesmies ovocie pri kandide. Je to loz.pri kandide nesmies tuky ziadne ani orechy. Tuky jej pomahaju ostať dlho v krvi. Pri kandide ziadne rafinovanecukry muky a tuky. Len ovozel. Odstav si zazvor je to hnusne ale uvidis ako rychlo ppmoze za predpoladu ze nebudeš jest nespravne veci. Teda tie co mas pri kandide doktorom dovolene. A nejedz kukuricu. Ja som si vitarianstvom vyliecila aj kandidu a to jem doslova kila sladkeho ovocia denne. Ale ptom som raz mala obdobie ze som jedla vela varenej kukurice a hned prisli svrbenie. Nie od od ovocia. Vtedy som jedla navyse len tu kukuricu a zdrave tuky z orechov.

mimi6661

teda jediné, čo je povolené sú kyslé jablká, hrušku a nejaké druhy citrusov...tak aspoň nejaké jabĺčko zjem

mimi6661

agartio2: áno tom som čítala tú druhú vetu a pochopila som jej, ide o to že teraz keď tým trpím mám to ovocie zakázané, veď mi to aj lekári povedali..ja som jedla veľmi veľa ovocia, jediné čo som vinechala boli sladkosti a príliš mastné vyprážané veci a pečivá som nejedávala veľmi..ale ovocia strašne veľa a teraz ho nesmiem istý čas jesť, čo je škoda, lebo ho milujem

agartio2

Hned druha veta:

A nesmu sa do teba dostat parazity, ani premnozit sa ti.

potom niesu ani kvasinky.

Ovocie je v tom nevinne.

mimi6661

agartio2: ale to je pravda, že ten stres to urýchľujem a tým trpím pravidelne aj keď nie je prečo, budem s tým niečo musieť robiť

mimi6661

agartio2: to je milé, že mi radíš ovocie, ale nemôžem ho kvôli kvasinkám v čreve..ani som nejedla veľa sladkého, lebo som v lete držala dietu a jedla som mnoho sladkého ovocia, čo nám doniesli zo záhrad a kto vie či aj to mi neuškodilo..takže ovocia sa musím strániť ešte dlhšiu dobu, takže ako vitamín C mi bude musieť poslúžiť niečo z lekárne, napr. otcom ospevovaná kyselina askorbová

a čo sa týka toho jedla, stravujem sa v školskej jedálni, čiže si nemôžem všekto pripravovať sama (okrem víkendov), ani by som nestíhala, iba si vybrať medzi jedlami to vhodné a stravu na ostatné chody si vhodne vybrať

mimi6661

MultiLevel: to je pravda, čo píšeš :) len vážne by som chcela mať dostatok živín a zdravo sa stravovať a mäsko moc vynechávať nebudem, lebo sa stravujem v školskej jedálni..sama si variť nestíham, len cez víkend. Ale tak z jedál na obed mám tiež na výber, snažím sa nejesť mäso v kuse :) Rada by som mala dostatok živín aby som potom v 30dke, 40tke, 50tke netrpela ničím kvôli nedostatku vitamínov a minerálov a pod. a potom si to všetko spätne vyčítala..už som urobila pekný poriadok vo svojej strave, ale aby som neprišla zase o živiny, keď som sa napr. vzdala pečiva (kvôli kvasinkám) a pod.

agartio2

V dnesnej dobe musis poriesit hlavne ine veci, ako stravu, aby si ostala zdrava.
A nesmu sa do teba dostat parazity, ani premnozit sa ti.
Nesmies mat rozpory v rodine, a v medziludskych vztahoch. Ani ludi, co ti vysavaju energiu. To byva dnes caste, dnes je ich vela. Ale ludia ju zo seba vysavaju aj sami.

To mas potom zbrusu jedno co jes, aj tak budes chora a budes mat problemy. Jedlo ti to moze len trochu urychlit, ak je prilis nezdrave.

Co mas jest? Zeleninu a ovocie, v co najlepsej kvalite. To je vzdy zaklad stravy. Ak jes toto, uz mozes pridat hocico, a strava je vcelku zdrava.
Ak toto chyba, zase naopak mozes jest cokolvek a bude to nezdrave.
Jedno jablko denne, je dnes uz malo. A hlavne to z TESCA.
Pol kila - kilo ovocia denne, od domacich pestovatelov, to je to spravne mnozstvo. A aj zelenina.
Ovsene vlocky su nezdrave, ale ovos nie, ak si ho vies pripravit. Nechapes to este? Proste zdrave je to, coho sa nedotkla nevedoma ruka cloveka a jeho priemyslu na spracovanie potravin. To je cely trik.
Chod na trh a kup si zakladne suroviny. A vyrabaj si jedlo sama. Nic ine ti nepomoze.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.