Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Sucha pleť - po 40

Príspevok v téme: Sucha pleť - po 40
araz

najde sa niekto kto mi poradi niečo aspon trocha účinné?mam velmi suchu plet na tvari,na nose a čele sa mi tvoria šupinky,poskušala som kdejake hydratačné kremy z drogerie,používala som VICHY ten mi nerobil dobre štipal ma,teraz som si kupila radu BIODERMA na suchú pleť čistiacu penu,vodu,masku krem všetko na vysušenú pleť ,používam to asi 5 mesiacov a nič sa nezmenilo škoda penazí,skusila som na radu kokosový krem,ale ten tiež s mojou pletou nič neurobil,zvnutra sa hydratujem denne vypijem 3-4 litre čistej vody,skuste mi ešte niečo poradit čo by mi tu plet aspon trocha zlepšilo,dakujem

araz

Laxius
ale ja som nepisla,že som používala mastný krem vždy som si kupovala hydratačný na suchu alebo velmi suchu pleť,vieš ja sosbne už nechodim ani na kozmetiku lebo ja neviem či každý chce len predavat alebo čo,ale dve kozmetičky mi urobili diagnostiku pleti,že velmi sucha a jedna mi doporučila VICHY ako som pisala,le to na mna nereagovalo dobre štipalo ma to a druha ku ktorej som chodila,tak mi predala tri DRAHE kremy pokaždý raz iný a niktorý mi nesadol,mám pocit,že len mi chcela predať drahý krem,teraz ako som začala používat tu Biodermu tak prvý mesiac akože fajn pleť sa zlepšila,ale neviem či si zvykla a už je zasa taká suchá na pohlad zvädnutá,už sa mi nechce investovat do drahých kremov,ja viem,že je to zle radit

Laxius

Podnikam v kozmetike, poviem Ti len tolko, ze tie rady co Ti sem napisali su o nicom. Je totiz rozdiel medzi suchou a suchou pletou. Ked je plet sucha, moze jej chybat tuk, mastnota, alebo moze byt dehydratovana a moze jej chybat voda. Kedze mas 40, skor je plet dehydratovana, aj ked v Tvojom veku je mozne, ze treba doplnit uz aj nejaky tuk. No najskor len vodu.

Mastne kremy si si davala zbytocne :) Poviem Ti preco. Je to kvoli osoze. Kludne si to daj hladat na wikipedii, najdes tam definiciu: v užšom (častejšom) zmysle: presun hmoty (látky) difúziou cez polopriepustnú membránu oddeľujúcu dva roztoky s rôznou koncentráciou (alebo oddeľujúcu čisté rozpúšťadlo od roztoku), pri ktorom preniká rozpúšťadlo (najčastejšie voda) z menej koncentrovaného roztoku cez polopriepustnú membránu do viac koncentrovaného roztoku

Z tej definicii je pre Teba dolezite toto: latka prenika z menej koncentrovaneho prostredia do viac koncentrovaneho prostredia. Mas tuky v kreme aj v pleti. Ked si das mastny krem na tvar. Pojde mast z kremu do tvare, alebo z tvare do kremu? :) Osmoza je osmoza a fyziku neodrbes. Pojde samozrejme z tvare do kremu (z mensej koncentracie do vacsej) a zbytocne mastnym kremom si este viac znicis plet. Kratkodoby efekt bude mozno dobry, ale v uz stredne dlhom horizonte musis citit nepriaznive ucinky. Ako vravim, v Tvojom veku treba doplnat vodu a nie mast.

Odporucam biokozmetiku ILCSI. Malopredaj nemaju, je to profesionalna biokozmetika a zasobuju len kozmeticke salony. Obrat sa na nich, odporucia Ti kozmeticku na Slovensku podla bydliska, ktora spravi diagnostiku Tvojej pleti v salone a navrhne Ti vhodny pripravok (zamerne nepisem krem, kedze krem pravdepodobne nebudes potrebovat, potrebujes nieco na dehydrataciu, cize sa porozhliadni skor po pripravkoch an vodovej baze, ktore nie su take mastne).

adios

kafe

tiež hlasujem za oleje - za studena lisované. Ja používam mandľový na tvár i celé telo a kokosový na opaľovanie. Eňo-ňuňo.

leuna

ja som mala extremne suchu plet,dosatala ma s toho specialna lekarska kozmetika,chodila som na osetrenia,mozem doporucit 0911987564

vebe

Skus prirodne oleje - kokosovy, konopny alebo tiez olej z psenicnych klickov. Neverila by som, ale uverila som, ked som to skusila. Treba najst take ciste, chemicky ani nijako neupravovane a funguje to. Neboj sa toho, ked sa bude koza lesknut, tieto oleje ktore som vymenovala sa vstrebu. Vsetko ostatne skus dat na urcity cas bokom.

beacon

jam fantasticku plet vzdu mi ju spoluziacky zavideli.akmas suchu ju tak vobec si var neumyvaj pod vodou dalej dobre sa stravuja lecitin a e votamin si kup a este pohyb.a zial to su dannosti ja pouzivam helia d a ab astrid vyskusaj.ajama ma suchu pley a kupujem jej helia d pre extra suchu plet vynikajuce.neumyvaj si tvar nikd pod vodou iba telovum mliekom.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Sucha pleť - po 40 - Fórum - ZDRAVIE.sk