Kedy prvý krát k lekárovi

Príspevok v téme: Kedy prvý krát k lekárovi
KEDYy

Bolo mi povedane ze je najvyssi cas ist aspon na preventivnu ku gynekologovi. Este som tam nebola, budem mat pomaly 18, vraj to nemam odkladat. No lenze ked nemam vdabohu ziadne problemy, je to aj tak nutne? Viem ze zbytocne, ale mam s toho velke "depky" len ked si na to spomeniem obleje ma pot. :) Dakujem za odpoved, aj ked trochu zbytocna otazka.

korkova

Byt tebou, tak idem cim skor.

Prevencia je zaklad. Je to raz za rok a ani netusis, co sa v tebe moze diat bez toho aby si mala problemy.
Jasne, vsetko moze byt v poriadku, to ti prajem. Ale bez odberov a sono to nezistis.

Laura93

ja som bola prvý krat u gynekologa ked som mala velke bolesti v podbrusku a nakoniec mi tam zistili cystu (to som mala 19-nast)

odvtedy presiel rok a zatial som tam nebola, inak tiez mi je to nepríjemné ale vtedy mi to bolo jedno, lebo mi slo o zdravie

akinom007

No ja som bola 1.krat v 19-nast rokoch, dovodom boli problemy s vytokom, na prvy x som si vybrala zenu-gynekologicku, neskor som ju zmenila za gynekologa. V tom case som uz vyse roka sexualne zila s priatelom. Moj gynekolog mi spominal ze pokial zena nema problemy staci zacat s prevenciou v 20-ke.

Cindy35

ak nemas problemy, netreba
nachodis sa este dost

kazda navsteva u lekara je svojim sposobom rizikova (infekcia pri nedodrzani hygieny a pod.) lekari su tiez len ludia a mam zial negativnu skusenost

KEDYy

Laura93
Bolo mi to povedane doma, potom som zistovala kadeco aj na internete a pod, sice ma nikto nenuti, ale zas nechcem nic zanedbavat.

MultiLevel
Ja ani neviem preco, teda viem, velmi dobre, no lebo je to gynekolog :) a nezalezi ani od pohlavia, ale od toho, co sa bude diat. :) Skratka, neviem si dat v hlave dokopy aj ked sa snazim uz dlhsi cas :)

MultiLevel

nemas mat preco depky :D este si tam nebola, tak coho sa strachujes? Ze ta prezrie nejaky lekar? Ak ti vadi muz, najdi si zenu. Ja mam napriklad so zenami gynekologickami lepsiu skusenost :) A tiez som tam bola v 18 si zalozit kartu. Je uplne jedno, ci mas alebo nemas problemy, prosto si zena a je dolezite, aby si sa zaujimala o svoje zdravie. Neviem ci to tak bude fungovat aj u tvojej gyndy, ale ja tej mojej mozem zavolat kedy chcem, ak mam nejake otazky, ci pochybnosti.
Jasne, ze nie je nutne aby si tam sla. Ale myslim, ze by to malo byt najma v tvojom zaujme.