Urazka liecitela co s tym?

Príspevok v téme: Urazka liecitela co s tym?
kutik

ja viem ze je tu tema o pani albertovej ale nechcela som to davat tam lebo by to bol len jeden prispevok a ten by zapadol prachom. a ludia necitaju prispevky inych takze by mi nikto neporadil. a ja potrebujem radu od ludi, ktory ju dobre poznaju.
o co teda ide: pred rokom som sa k nej chcela objednat na vysetrenie a napisala som jej za sebou dva maily a cakala som ze mi da nejaky termin. ale ked to trvalo dva tyzdne a nic som od nej nedostala ziadnu odpoved tak som sa nastvala a napisala som jej dost drzy mail. ze je neseriozna a ze ignoruje ludi a ze jej zelam aby sa k nej uz nikto nehlasil aby videla ake to je ked ju budu ludia ignorovat. bolo toho aj viac lebo som bola uplne v koncoch zdravotne aj psichicky. takze som jej tam vlastne aj dost vynadala. mam ten mail ale bolo by mi trapne to sem kopirovat. na to mi potom asi o tyzden prisla odpoved ze lutuje ale ze mala uraz a nebola v praci. ale to ma uz vtedy nezaujimalo lebo som si nasla ineho lekara ktory sa venuje aj liecitelstvu. len bohuzial chodim k nemu uz rok a ziadne zlepsenie nepozorujem. okrem toho som si vsimla ze ma na mna minimum casu. vzdy ked pridem na kontrolu vlastne sa ziadna kontrola nedeje len mi da lieky za ktore zaplatim a este dvadsat eur za tu kontrolu, ktoru mi ani nerobi. som tam vseho vsudy asi 5 minut a uz na mna pozera ze co este chcem. on je aj obvodny lekar a ma aj normalnych pacientov takze ma stale plnu ambulanciu. vcera som zase bola pre lieky a uz som mu aj dost netrpezlivo povedala ze to trva uz rok a ani najmensi vysledok tej liecby nevidim. a on mi na to povedal ze neni carodejnik. tak som sa nastvala a rozmyslam ze uz k nemu viac nepojdem.
chcela by som to znova skusit u pani albertovej len ked si na to spomeniem ako som jej vynadala tak mi az stahuje zaludok. neviem si predstavit co by som jej mala napisat preco teraz odrazu zase chcem ist k nej. ale velmi by som chcela. tu o nej ludia dost pisu ze je priatelska a tak tak sa chcem spytat ci si myslite ze sa mohla na mna urazit a ci by som to mohla znova skusit jej napisat o termin. a co jej mam povedat, preco som jej poslala taky blby mail. prosim poradte iba ti ktory ju naozaj poznate. ja som sa s nou zatial este nikdy nestretla len som o nej vela pocula. ale ani nepoznam nikoho kto k nej chodil preto to pisem sem.

Agnes998

spirala si vobec nepochopila co som tym chcela povedat, netvrdim, ze som bola jedine tyrane dieta na svete a nejdem sa ani bit za to, ze ja som bola tyranejsia ako ty alebo ako ktokolvek iny tu. Ja sa snazim riesit len sama seba a pomoct sama sebe. Nemam moznost pomoct tebe ako byvalemu tyranemu dietatu, lebo stale mam sama so sebou dost roboty. Ale tvrdim, ze vychova a detstvo velmi ovlyvnuje cely dalsi zivot a za tym si stojim. Mozno tvoj zivot to ovplyvnilo minimalne alebo vobec, mozno si psychicky velmi silna, ale aj tak si dovolim tvrdit, ze vacsinu ludi to ovplyvni. Citam casto knihy o ludskych osudoch a citala som nejednu knihu aj o tyranych detoch, takze viem, ze nie som jedina na svete koho zle detstvo oplyvnilo aj v dospelosti. Nechcem sa teraz cely zivot lutovat, to si zle vysvetlujes. Ja sa s tym snazim len vyrovnat tak, ze o tom uz viac nemlcim, ze o tom hovorim. Pretoze mlcala som o tom 30 rokov a nikam to neviedlo. Sice som na to vacsinu dni nemyslela, ale bolo to stale vnutri mna schovane a stale sa stavali situacie, ktore mi to bolestivo pripominali. Preto som sa nakoniec rozhodla, ze ked nepomohlo 30 rokov mlcat, mozno pomoze o tom hovorit. Je aj ista psychologicka metoda, vola sa Regresna terapia a jej podstatou je to, ze sa stale spomina na bolestivu minulost. Podstatou je, ze cim viac sa na to spomina, cim viac sa o tom hovori, clovek si na to nakoniec zvykne a prijme to ako fakt, ako holu sucast svojho zivota a prestane ho to tak traumatizovat a boliet. Toto je z wiki o Regresnej terapii: Lidská paměť obsahuje všechny záznamy a tyto záznamy jsou chronologicky uspořádány. Jsou v paměti zaznamenávány v pořadí, v jakém se do paměti ukládaly. Lidé, kteří prožili v minulosti celou řadu traumatických událostí, žijí často v přesvědčení, že se s těmito událostmi již dávno vyrovnali. Domnívají se, že čas zahladil všechny rány. Je to tím, že mechanismy psychiky mají přirozenou tendenci (v zájmu přežití) nevybavovat do vědomí události obsahující bolest. Toto rádoby přizpůsobení se situaci je pouze zdánlivé. Jestliže takovou traumatizující situací byla např. smrt někoho blízkého, vždy když začneme takovou událost zpracovávat, objeví se velké množství potlačených emocí a bolesti a vždy zpracování takové události způsobí citlivé reakce klienta – i když byl upřímně přesvědčen, že ho ztráta již přebolela. Totéž platí i pro události obsahující fyzickou bolest. Budeme-li prožívat nějakou traumatickou událost, kde bude nějaká bolest, bude tam nutně více nebo méně silný stav zúženého vědomí, což znamená, že si plně neuvědomujeme všechny informace, které do vědomí přicházejí, uvědomujeme si pouze malou část z nich. A jestliže se později obsahy paměťových záznamů dostanou z paměti do povědomí, organismus se nastavuje do stejného stavu jako v době, kdy se traumatizující událost odehrála a často se zachováme tak, jak bychom se v dané situaci nezachovali…

mamča.a

variacia, normalna mama urobi pre dieta naozaj vsetko. aj do ohna skoci aby ho vytiahla. tak to proste je. mama ani chore dieta neopusti. a ako vidno tak ak to dokaze, este ho aj vylieci.

variácia

cumil, brrrr, čo si to sem dal! Až sa mi pokožka napla od hrôzy. Aj takéto choroby sú na svete panebože? No vidíte a to jej v porodnici povedali aby tam tú malú nechala, lebo aj tak zomrie. Lekári to vyriešili raz dva. A počula som že tá dcéra je veľmi inteligentná chodila do nejakej školy pre inteligentné deti. Už má nejak vyše dvadsať. Ktovie ako je na tom s dedičnosťou to sa asi vyliečiť nedá keď je to vrodené. Či aj ona nebude mať choré deti ak ich raz bude chcieť mať. Ale každopádne je to hrdinský čin. Neviem si to dosť dobre predstaviť, sama deti ešte nemám, ale mama asi pre dieťa urobí fakt všetko.

cumil

mal som nejake kozne problemi bol som za nou pred par rokmi lebo som vedel ze jej dcera mala tiez nejake problemi s kozou. to som netusil ze to bolo take strasne. az vcera som tu na jednej teme nasiel odkaz na to aku mala vlasne ta dcera diagnozu no volaco udesne. ked som to otvoril tak som vyvalil oci jak puk. ked toto dokazala vyliecit tak nemam slov. som teraz o tom na internete dost cital a je to strasna choroba. zelam tej jej dcere aby bola stastna. ze je udajne celkom zdrava. pozrite na tych ludi s tou jej chorobou az to dokazete. mna jak keby zasiahol prud. co vsetko je na svete ake hrozi o akych clovek netusi. a mi sa tu sereme s chujovinami. a na takuto zenu si este volakto otvori hubu no nemam slov.

www.google.sk

oskorusa

a raz tu niekto hodil temu ze jej napisal niekolkostranovy mail a ona mu neodpisala hned a ze potom mu odpisala len jednu stranu a ani sa k tomu vsetkemu nevyjadrila co od nej on ziadal. to co su uz za magori takyto ludia. nechcela by som byt psycholog ani nahodou. kazdy si mysli ze len on ma problemy a ze len tie jeho problemy su najvaznejsie. a vyzadovat este od ludi aby boli k dispozicii 24 hodin denne. ved to ani farari nerobia.

MultiLevel

pozerala som si tu relaciu s Albertovou. Minule tu tiez bola o nej diskusia a niektori sa vyjadrovali, ze ako psycholog ona nema pravo na sukromny zivot..............Nech si ti dotycni, co to o nej vraveli, pozru relaciu, kde bola hostom, aby aspon trochu pochopili, ze aj ona ma vlastny zivot a nemala ho zdaleka sama lahky, a ze ma nan pravo, nech sa to zda niekomu neviem ake divne....

oskorusa

my sme mali v dedine detsku lekarku volala sa spitalska. dokonca mala este aj priliehave meno pre lekara - spital - ale sama nemala deti a bola taka strasne bezcitna k tym detom ze clovek radsej liecil doma akoby mal ist za nou. vzdy ma pri nej napadlo, ze clovek nemoze byt v nicom dobry odbornik ked v tom nema sam nejaku vlastnu skusenost. podla mna je to aj s psychologmi. ked oni sami nic tazke nezazili tak nepochopia ani svojich pacientov.

jedulka

... p.Albertovou osobně neznám, ale viděla jsem s ní rozhovor na youtube.
www.youtube.com
v tom videu je všechno.Kdyby nezažila a neprožila to co sama říká velmi otevřeně, byla by z ní jen tuctová psycholožka.Díky tomu co prožila z ní dělá tak zvláštního člověka .....

tlstoch joe

dakujem som rad, ze to bolo dobre prijate :). je inak dolezite nevracat sa do minulosti, ja som tiez nadaval na rodicov a na to, ze za mna v mladosti rozhodovali, ze si vsimali viac mladsieho brata nez mna etc., ale Naucil som sa, ze nikdy netreba obvinovat svojich rodicov, su to tiez ludia, nie su to bohovia neomylni...verim, ze sa v drvivej vacsine snazia o dobro svojho dietata...aj mna bili a pocitoval som najma od oca malo lasky...Hovoril som im, ze ma vobec nevychovavali etc.