Prvé gynekologické vyšetrenie

ojka

amarka
lebo ak si ešte panna, tak vyšetrenie sa robí cez konečník,a vtedy to je lepšie a ak už nahodou nie si, tak tam je lepšie isť "na prazdno",ale tak však WC tam je, tak lekar ti povie (;

amarka

zdravim :)
bola som sa dat objednat na gynekologicke vysetrenie (prve) a vraj mam prist s plnym mocovym mechurom. vedel by mi niekto povedat preco?

ojka

pýtať sa bude hlavne na teba a potom na rodičov a surodencov, ale len na tie vážnejšie ochorenia,či sa vyskytli, a to si hadam spomenieš, či niečo také važne ste mali/máte doma.

sarita

ked sa ma bude pytat na tie choroby, tak asi nielen ci som ich mala ja, ale predpokladam, ze aj na clenov rodiny... A ked nebudem vediet?

ojka

dodám,že a pýta aj na rakovinu, prekonané važne ochorenia, infekcie, úrazy, takisto vážne operacie.Takisto ho bude zaujímat, či si na nejaký liek, zložku alergická, či piješ, fajčíš, váha, výška,... no už jednoducho potom také klasické veci (;

odpovedam

srdcove choroby, cukrovku, trombozu, mna sa pytal aj na vazne urazy... ale radsej povedat aj nepodstatne problemy, ako nieco zamlcat :-)

ojka

sarita
ked sa ta bude pýtat na ochorenia, tak on by ti ich mal postupne vymenuvavať a ty ich len jednoducho vylučiš, alebo potvrdíš či sa u teba alebo tv. blízkej rodiny niečo také vyskytuje/vyskytovalo.

sarita

ahojky :) ... este jedna otazocka: Ked gynekolog zistuje anamnezu, tak sa pyta iba na nejake ochorenia, ci mu treba povedat uplne vsetko (napr. aj ovcie kiahne a tak...)?

ojka

sarita
mne sa ešte nestalo, aby bola pri mne aj sestrička aj moj gynekolog, no neviem ako to funguje inde, viem,že niekomu to je možno nepríjemné.Ale tak ak treba, tak treba (: takže sa netreba hanbiť (: