Prvé gynekologické vyšetrenie

alis_

ja som bola na vysetreni minuly tyzden prvykrat, a akoze hroza... isla som k zene. nie som nijako prehnane precitlivela na bolest, ale to "zoskrabovanie" kusku sliznice ci coho to fakt dost bolelo a citila som to este na druhy den :( ale tak zase prezit sa to da, a raz rocne, to nie je taka katastrofa :) v kazdom pripade je urcite lepsie chodit na kontroly pravidelne, lebo jedna znama nikdy nebola u gynekologa a zrazu ju zacala pobolievat noha a zistilo sa, ze mala rakovinu krcka maternice. prejavilo sa to az vtedy, ked sa rakovina rozsirila az do nohy... za pol roka potom zomrela :( urcite sa viac oplati pravidelne si kontrolovat zdravie vseobecne...

jajkafr

sarita
ahoj no ja keď chodím ku gynekologičke tak sestrička nieje pri vyšetrení.
Ale aj keby bola. Sestrička je tiež zdravotník ako lekárka. Hoci to je pacientovi nepríjemné, že sa naňho niekto pozerá keď je odhalený, ale zdravotníci to tak neberú. Oni za celú svoju prax videli a ešte uvidia toľko nahých ľudí, že im to príde úplne prirodzené. Takže sa nemáš čoho báť ani hanbiť.

sarita

ahojte :) ... chcem sa opytat, ze ked ide baba prvykrat na prehliadku/vysetrenie, ci tam gynekologicke asistuje aj sestricka... alebo je v miestnosti iba gynekologicka s pacientkou... Dakujem :)

simush

no ja sa nebojim toho ze to vykeca mame kedze tam idem s mamou a mam na to dovody pretoze som bola na endokrinologii a poslali ma na gyndu aby mi predpisal antikoncepciu na chudnutie ze to by mi malo pomoct ..... myslite ze ma bude aj normalne vysetrovat cez konecnik resp. posvu ?

aaaaaaaa

a k susedovi nie preto, lebo kamoška tak mala lekára a jej matka vedela o všetkom, a tak aj nu si dobre pamätal tak by som si tým čo písala allison nebola až taká istá, ale môže to byť aj tak

ALLISSON

simush

Nemusíš sa ničoho báť..z osobnej skúsenosti Ti môžem povedať ,že muž-gynekológ nie je o nič horší ako žena-gynekologička ba práve naopak,keď som chodila k žene tak sa mi zdalo,že bola dosť bezcitná a vyšetrenie ma bolelo a takú skúsenosť má dosť báb ktoré mali gynekologičku.A k tomu,že je to Tvoj známy,no neboj sa jemu to určite divné nepríde keďže sa mu v ordinacií premelie denne veľa žien.:DKeď ho stretneš na ulici isto si ani nespomenie,že si bola u neho na vyšetrení:)
A ak si panna cez pošvu Ťa vyšetrovať nebude ale cez konečník,síce je to trošku nepríjemné ale je to rýchlo a bolieť to nebude. Tak veľa šťastia a ničoho sa neboj:)

aaaaaaaa

znamost-neznamost nikdy by som nešla k chlapovi a už vôbec nie v podstate k susedovi, tak by mohol matke vykecat všetko

simush

v pondelok idem prvy krat ku gynekologovy bojim sa velmi a je mi to dost trapne kedze je to chlap a je to clovek ktori byva o 3 domy dalej a dost casto ho vidim ... mama povedala ze bude lepsie ak pojdem k nemu ze ´´znamosti´´ ... a moze ma vysetrovat aj cez posvu aj ked som este panna... lebo som od niektorich dievcat pocula ze to tak robili .... vopred dakujem za pomoc