Prvé gynekologické vyšetrenie

allanora

normálna si lessie - dva prsty v riti si už mala?
podla mňa je to predpríprava na anál.
na vyšetrenie by stačil jeden.
do kundy tiež nestrká celú ruku aby to tam mohol prehmatať
ak tebe strčil dva prsty, tak ťa odrbal a doteraz sa na tom rehoce

lesslie

allanora> si primitivna osoba...skus si o vysetreni nieco precitat a zistis na co sluzi vysetrenie cez konecnik a ak si to nevies dostatocne predstavit kup si atlas a v nom zistis ze krcok maternice a maternica je oddelena od konecnika len jemnou stenou, preto niektore vzrusuje aj analny sex...tak este raz: si PRIMITIV!!!!! a neznalost neospravedlnuje...ak nieco nevies na co to je, tak aspon neryp a inteligentne sa opytaj...

zmätená

ahojte, chystam sa prvykrat na prehliadku ale bojím sa, pretože sa mi zda, že mám, ehm, že som tam dole priuzka, a chcem sa opýtat, lekar čo ma tie kliešte to má aj rozne velkosti? poradte mi :(

titi...

hellaa to veru nerob,že počkáš pokiaľ budeš mať nejaký problém.Ja som bola prvýkrát vtedy ked som mala nastupiť do práce.Mala som 20 rokov.Potom dlho som neišla.Nič ma nebolelo,výtoky som nemala,tak som neišla až po 14-ich rokoch ked som zostala tehotná.Moja gynekologička si myslela nechápem čo sa pýta.Pýtala sa kedy som bola prvýkrát u gyn,potom kedy som bola naposledy.Však ja som mala tu jednu jedinu návštevu,ten istý dátum.Mala som šťastie ,bolo všetko v poriadku.V tej dobe to bolo tak,mama ma nesurila,vtedy sa k lekárovi ešte tak nechodilo,aj ona dostala papier ked mala isť.Teraz by som si to svojej dcérke tak nedovolila.Mám vyše 40,pravidelne chodím na preventívky.Nezanedbaj to,je to síce trošku nepríjemné ale nebolí,trvá len chvíľku to vyšetrenie.

jajkafr

katik2

neboj sa... gynekologické vyšetrenie nebolí. Ak si ešte nespala s chlapcom lekár ťa vyšetrí 2 prstami cez konečník, prehmatá ti brucho a spraví ultrazvuk. Nič z toho nebolí. Vyšetrenie je nepríjemné, ale dá sa to zvládnuť. Držím palčeky :)

renyyy

hella:

Ako moze zena v 28 rokoch povedat, ze pojde ku gynekologovi az ked bude mat problem. Take nieco by som si trufala povedat, keby som mala 15 rokov! Preboha ved ide ti o zdravie a ako bolo spominane, vazne choroby nebolia a predsa ich mozes mat. Nevidis si dovnutra posvy, vidis len to, co je vonku. A nezabudaj, ze lekar vysetruje aj maternicu, vajecniky a prsia, ci vies, ze su sto percent v poriadku, ked si do nich nevidis??? Ved si uz davno dospela, mlade baby sa boja a hanbia, no u teba je to velka nezodpovednost. Je to sice tvoja vec, no si na omyle ak si myslis, ze dokazes problem najst lepsie nez lekar.

odpovedam

tak to ti neodporucam. Ja som nemala ziadne problemy, nikdy - no to som si len myslela. Pri ultrazvuku mi sadiel gynekolog chybu na vajecnikoch a ich zvacsenie. Pritom ma nic nebolelo, nepalilo. A keby som cakala dlhsie, mohla som prist o moznost mat v buducnosti deti. Nie kazdy problem boli. A spociatku ani rakovina.